" sprawdź poziom oleju przy następnym tankowaniu " prosze o pomoc

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

tomeknik1983
Posty: 4
Rejestracja: 4 paź 2020, o 10:48
Lokalizacja: Olsztyn

" sprawdź poziom oleju przy następnym tankowaniu " prosze o pomoc

Post autor: tomeknik1983 »

Witam wszystkich uprzejmie. Drodzy koledzy od tygodnia wszedłem w posiadanie Mercedesa kompresora W204 1.8 benzyna z 2007. Dwa dni temu wymieniliśmy olej w silniku oczywiście zgodny ze specyfikacja ( 5W30 LIQUI MOLY ). W drodze powrotnej wywaliło komunikat żeby przy następnym tankowaniu sprawdzić poziom oleju w silniku. Wlane zostało 6 litrów pod maximum na bagnecie. Postanowiliśmy więc upuścić trochę oleju. Najpierw 0,5litra a później kolejne 0,5l ale nic to nie dało. Teraz poziom jest w połowie bagnetu a komunikat dalej się pojawia. Normalnie podejrzewałbym czujnik ilości oleju ale niewierze w taki zbieg okoliczności, żeby przy wymianie oleju akurat się popsuł skoro wcześniej nic nie wyświetlało. Uprzejmie proszę o jakąś podpowiedź kogoś kto z takim problemem już się spotkał i sobie poradził.
Awatar użytkownika
jarecki69
Posty: 555
Rejestracja: 6 wrz 2019, o 22:02
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: " sprawdź poziom oleju przy następnym tankowaniu " prosze o pomoc

Post autor: jarecki69 »

Skoro masz prawidłowy poziom oleju w silniku to jednak obstawiam czujnik poziomu oleju. Nie wiem czy one nawet nie bywają własnie w tym egzemplażu wadliwe. Sprawdź ten czujnik na początek.
Mercedes W204 2012r. OM 651 manual C180CDi 178KM 423Nm WDD2040001A689918
tomeknik1983
Posty: 4
Rejestracja: 4 paź 2020, o 10:48
Lokalizacja: Olsztyn

Re: " sprawdź poziom oleju przy następnym tankowaniu " prosze o pomoc

Post autor: tomeknik1983 »

W przeszukiwaniu forum niektórzy pisali że z poziomu ukrytego menu można sprawdzić poziom oleju w silniku ale u mnie na wyświetlaczu miedzy zegarami nie ma tego w opcjach. Czy możliwe jest wyświetlenie tego na monitorze od radio/navi?
tomeknik1983
Posty: 4
Rejestracja: 4 paź 2020, o 10:48
Lokalizacja: Olsztyn

Re: " sprawdź poziom oleju przy następnym tankowaniu " prosze o pomoc

Post autor: tomeknik1983 »

Dziwna sprawa ale po upuszczeniu litra komunikat przestał się pojawiać.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 15 gości