Ogólna opinia o niezawodności samochodu

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

miluch
Posty: 286
Rejestracja: 25 sty 2011, o 21:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogólna opinia o niezawodności samochodu

Post autor: miluch »

Viper_PDT pisze:Dokładanie - też zawsze się zastanawiałem jak to sie ma do turbo po dłuższej trasie...powinno się go potrzymac na wolnych obrotach przez zgaszeniem.

Klima jest odłączana - sprawdziłem.

Ja już wyrobiłem sobie nawyk, że jak odpalam auto to od razu wyłączam S/S - mnie też on wkurza:)
W samochodach z systemem s/s turbina jest chłodzona cieczą. Po wyłączeniu silnika pompka pompuje płyn chłodniczy w obiegu. Więc s/s nie ma wpływu na trwałość turbiny.
C 180 Kompressor T ----> był
E 250 CGI coupe ----> był
C 220d Estate W205 ----> jest
Awatar użytkownika
V126
Posty: 13
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 20:12
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogólna opinia o niezawodności samochodu

Post autor: V126 »

Ech... Ileż to dodatkowych wynalazków trzeba upchnąć do samochodu, żeby chociaż zredukować ilość emitowanego przez samochód ŚMIERTELNIE TRUJĄCEGO I ZABÓJCZEGO CO2... Co ciekawe para wodna ma kilkukrotnie większe ciepło właściwe od CO2, więc ma kilkukrotnie większą zdolność akumulacji ciepła i jest niby groźniejszym gazem cieplarnianym od CO2, a jakoś samochody na wodór są eko... Ale mniejsza o ekologię, bo to co jest ekologiczne zależy od tego kto i ile ma na tym zarobić. Ta wyłączająca się klima przez S/S to już gwóźdź do trumny...

W CGI też są wtryski piezo?
S203 C200 CDI 2002 I UNITRA GRA!!!
http://mercedes.phorum.pl/index.php
cerbera
Posty: 48
Rejestracja: 18 cze 2014, o 17:28

Re: Ogólna opinia o niezawodności samochodu

Post autor: cerbera »

To powiem tak mam C250 coupe 1.8 turbo i .... i byłoby ok gdyby nie obecna awaria. przy przebiegu ok 160kk cos zaczeło klekać przy odpalaniu . Po natychmiastowej wizycie w servisie diagnoza koła zmiennych faz rozrządu ;-) no cóż mysle pewnie tyle co rozrząd to wymienie komplet a tu zonk. Kwoty za same czesci przprawiaja o zawrót głowy nie ma zaminników. Tak naprawde do tej pory nic sie nie dzialo z poważniejszych rzeczy to byla uszczelka pod deklem wymieniana bo zalewało świece i tyle. Skrzynia 7-g ok,zawias ok ale spodziewałem sie coś twardszego,wnetrze ok ale jak dla mnie do audi jeszcze brakuje (nie wiem jak w nowym okularze bo przesiadłem sie z a6 allroad) Klocki troche szybko sie koncza ale to zasługa wszystkich automatów .Pogrzebałem troche w sieci i w de wymieniali na gwarancji.....
Viper_PDT
Posty: 1673
Rejestracja: 21 paź 2015, o 22:14
Lokalizacja: Wrocław CiTy

Re: Ogólna opinia o niezawodności samochodu

Post autor: Viper_PDT »

Nie porównuj A6 Allroad do C klasy. to tak jak byś porównał Snickersa do paczki zapałek...
Bóg stworzył Ziemię, Niemcy - Mercedesa...

Mercedes W203 FL 220CDI 2005 - EX
Mercedes W204 FL 250CGI 2011 /////AMG - obecnie
Mercedes W213 E400 /////AMG - obecnie
cerbera
Posty: 48
Rejestracja: 18 cze 2014, o 17:28

Re: Ogólna opinia o niezawodności samochodu

Post autor: cerbera »

Ogólnie jak dla mnie audi ma wyzsza jakość wykonania. Natomiast kierunek i styl caraz mniej mi sie podoba. Teraz obiektem pożądania jest S-coupe <3 licze ze za pare lat potanieje ;-)
Awatar użytkownika
V126
Posty: 13
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 20:12
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogólna opinia o niezawodności samochodu

Post autor: V126 »

Generalnie A6 i W204 to różne segmenty, a co za tym idzie i i jakość wykonania. Prawdą jest też to, że jakość materiałów spada, a Audi w kwestii atrakcyjności dla konsumentów od lat 80' pnie się w górę, a co za tym idzie stylistyka wnętrza zmieniła się diametralnie. Porównując nawet najwyższe modele Audi do Mercedesa nie było dwóch zdań, król był tylko jeden. Teraz nie jest to tak oczywiste. W Audi zawsze mnie odstraszało podświetlanie wszystkiego, ale teraz to już raczej nieuniknione będzie. W kwestii twardości nie szukam samochodu sportowego, który trzymałby się jak przyklejony i prowadził jak po szynach, bo przepłaciłbym to komfortem. Chcę tapczan na kołach, więc twardość mnie nie przeraża. W203 ma przyzwoity komfort jazdy i stąd pomysł na W204. Do tego tylny napęd.

Powiedz ile Cię wyniosła wymiana rozrządu (same części) i co wymieniałeś? Rozumiem, że poza wariatorami faz rozrządu to jest cena, którą trzeba ponieść raz na jakieś 100 tys.? W pozostałych silnikach benzynowych też rozrządu trzeba tak pilnować, czy jest dwurzędowy łańcuch jak w CDI?
S203 C200 CDI 2002 I UNITRA GRA!!!
http://mercedes.phorum.pl/index.php
Viper_PDT
Posty: 1673
Rejestracja: 21 paź 2015, o 22:14
Lokalizacja: Wrocław CiTy

Re: Ogólna opinia o niezawodności samochodu

Post autor: Viper_PDT »

Za same części w ASO mnie wyniosło 1700zł (komplet). Regulator faz rozrządu 2100 (doszło extra), ale podobno to się zdarza, bo nie był to pierwszy przypadek. Teraz to nie są łańcuchy tylko łańcuszki...niestety taka jest tendencja - spadkowa:( Ale to w każdej marce można zaobserwować.

Czy Audi jest wykonane lepiej niż Mercedes?? Porównując W204 do A4 (B8) nie powiem, że jest jakaś diametralna różnica w wykonaniu...ale jak już to na korzyść Mercedesa
Bóg stworzył Ziemię, Niemcy - Mercedesa...

Mercedes W203 FL 220CDI 2005 - EX
Mercedes W204 FL 250CGI 2011 /////AMG - obecnie
Mercedes W213 E400 /////AMG - obecnie
Awatar użytkownika
korzen
VIP
Posty: 2737
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 10:27
Lokalizacja: Bedzin

Re: Ogólna opinia o niezawodności samochodu

Post autor: korzen »

V126 pisze:... Chcę tapczan na kołach, więc twardość mnie nie przeraża...
To jednak szukaj W212. W204 blizej do BMW e90 niz W203...
Lancuch ten sam w M271 (kazdy R4) i M272 (6 garow)... Koszta nie sa duze. W opcji z wymiana kol rozradu (kupione u spawel) koszt z robocizna zamyka sie w 2200zl. Spokoj na 100tys km.
S204 C200Kompressor Elegance 2008r
WDD2042411F204552
Awatar użytkownika
V126
Posty: 13
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 20:12
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogólna opinia o niezawodności samochodu

Post autor: V126 »

No i tu niestety mamy ból, gdyż budżet tego nie wytrzyma. W zasadzie to nie wiem czy budżet wytrzymałby W211 z końca produkcji (jedno W211, a nie 5 w cenie jednego) ;-)
korzen pisze:Koszta nie sa duze. W opcji z wymiana kol rozradu (kupione u spawel) koszt z robocizna zamyka sie w 2200zl. Spokoj na 100tys km.
Pamiętam jak kiedyś mieliśmy Opla. Tam wymiana paska rozrządu, napinacza i pompy wody zamykała się w 1/10 tej kwoty i był spokój na 50 tys. km. To tak jak z Windowsami, coś poszło nie tak, bo do wysłania człowieka w kosmos wystarczył komputer o mocy obliczeniowej współczesnego porządnego kalkulatora ;-)
S203 C200 CDI 2002 I UNITRA GRA!!!
http://mercedes.phorum.pl/index.php
Viper_PDT
Posty: 1673
Rejestracja: 21 paź 2015, o 22:14
Lokalizacja: Wrocław CiTy

Re: Ogólna opinia o niezawodności samochodu

Post autor: Viper_PDT »

2200 z robocizną, ale klamoty nieoryginalne?
Bóg stworzył Ziemię, Niemcy - Mercedesa...

Mercedes W203 FL 220CDI 2005 - EX
Mercedes W204 FL 250CGI 2011 /////AMG - obecnie
Mercedes W213 E400 /////AMG - obecnie
cerbera
Posty: 48
Rejestracja: 18 cze 2014, o 17:28

Re: Ogólna opinia o niezawodności samochodu

Post autor: cerbera »

Mi padły zmienne koła faz rozrządu ..... ale wymieniam wszytsko,łancuch slizgi itp . Faktura na ponad 7tys i do tego robocizna. Z tymi kołami jest problem bo nie ma zaminników.
Awatar użytkownika
korzen
VIP
Posty: 2737
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 10:27
Lokalizacja: Bedzin

Re: Ogólna opinia o niezawodności samochodu

Post autor: korzen »

Nie wiem jaka macie cene uslugi. Rozrzad komplet z lancuchami, slizgami, napinaczami calosc nie pamietam FAG/SWAG ( w kazdym razie markowe, idzie na pierwszy montarz w wielu autach nie jakies febi) ponizej 1000zl. Kola, to juz dzwoncie do Pawla. Z tego co pamietam ok 1k zl. Robocizna to juz indywidualnie (ASO chcialo 1600zl, ale nie wiem skad im tyle roboczogodzin wyszlo :shock: chyba ze wypicie flachy z klientem jest wliczone w cene :lol: ).
Koszta +-. Kolega z forum w203 robil pol roku temu i tyle go to wlasnie wynioslo...
IMHO branie kol z ASO za >5000zl nie ma sensu. Ale jak kto lubi. Nie robie reklamy, nie bralem jeszcze kol od kolegi spawel, ale daje pisemna gwarancje na 100tys km lub 3 lata. Nie liczcie na tyle w ASO. Do tego wiem, ze jak cos mi sie wysra, to moge liczyc na wymiane. W ASO to bede sie po sadach ciagal :lol:
cerbera zamienniki sa, wystarczylo poszukac/popytac na forum. W PL nie bylo (w UK np sa juz od dawana), ale od paru lat kolega z forum w203 takowe kola dorabia. Ma normalnie zarejestrowana dzialalnosc i wystawia FV. Wiec zamienniki sa i to smiem twierdzic, ze duzo lepszej jakosci niz wszelkiej masci zamienniki z dalekiego wschodu ktorymi zalany jest rynek...
S204 C200Kompressor Elegance 2008r
WDD2042411F204552
gigant87
Posty: 370
Rejestracja: 29 lip 2015, o 23:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogólna opinia o niezawodności samochodu

Post autor: gigant87 »

W CGI są inne koła rozrządu niż w Kompresorze. Niestety tych do CGI spawel jeszcze nie dorabia.
A co do gwarancji, to uzyskałem informację o 2 latach gwarancji, bez zastrzeżenia przebiegu.
BMW 3GT
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości