Czas na Merca

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

Hebdzior
Posty: 9
Rejestracja: 14 sie 2017, o 21:01
Lokalizacja: Kraków

Czas na Merca

Post autor: Hebdzior »

Witam wszystkich szlachetnych forumowiczów. Jestem tu nowy i nie jestem do końca przekonany czy zamieszczam ten wątek w odpowiednim dziale a jeśli nie to proszę mnie tam gdzieś przerzucić :). Chodzi o to że po latach użytkowania motoryzacyjnej przeciętności nadszedł w końcu czas na zakup czegoś szlachetnego a dla mnie szlachetność = Mercedes.
I gdyby się komuś zechciało odpowiedzieć mi na kilka pytań będę bardzo wdzięczny. To będzie mój pierwszy a nawet z tego co tu widzę powinienem napisać chyba moja pierwsza Mercedes więc niektóre pytania mogą powodować u wyżeraczy opadanie rąk za co z góry przepraszam.
Acha po kilkudniowym przekopywaniu internetu zdecydowałem że dla mnie najlepszym wyborem będzie C200 wyprodukowany od 2011 roku czyli poliftowy w nadwoziu kombi.

1. Czy faktycznie Łańcuchy rozrządu w tych silnikach to taki dramat czy jest to troche robienie z igły wideł? Generalnie chodzi mi o to czy po wymianie kompletnego rozrządu można
mieć pewność że przez kolejne 100kkm będzie można się cieszyć z bezproblemowej eksploatacji samochodu czy też lubią występować jakieś niespodziewane usterki tego
elementu
po mniejszym przebiegu?
2. Jak spisują się skrzynie automatyczne w tym modelu i czy był stosowany jeden tym czy może różne rodzaje? Nigdy do tej pory nie posiadałem auta z automatem dlatego wolał
bym kupić manuala ale z tego co widzę dużo więcej ofert jest właśnie z automatem.

3. Czy da się jakoś w pewny sposób sprawdzić czy "ogłoszeniowa avangarde" to prawdziwa avangarde?

4. Czy mercedes poradził sobie w tym modelu z problemem korozji który był piętą achillesową poprzednika?

5. Czy są jakieś charakterystyczne rzeczy na które trzeba zwrócić szczególną uwagę przy zakupie tego modelu?

6. Czy jest coś co powinienem wiedzieć decydując się na zakup Mercedesa?

A teraz może przedstawię damę która jak na razie najmocniej przykuła moją uwagę. Czy jakieś wprawne oko powie mi czy warto w ogóle się zainteresować tym egzemplarzem?

https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes- ... yXqbF.html

Z góry bardzo dziękuję za jakiekolwiek zaangażowanie...
gigant87
Posty: 370
Rejestracja: 29 lip 2015, o 23:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czas na Merca

Post autor: gigant87 »

Witaj nowy kolego! ;)

Mercedes z ogłoszenia wydaje się być całkiem w porządku - opis tez nie "pachnie" handlarzem.
Pytanie tylko czemu kto sprzedaje (chyba dość tanio) auto, które kupił rok temu i w międzyczasie włożył w nie trochę pieniędzy. To jednak może być bardzo prywatna sprawa, ale można spytać o powód sprzedaży. ;)

Ja bym na pewno pojechał je zobaczyć gdybym mial blisko - od razu uwaga - dopisz choć region z którego jesteś, nawet jeśli nie teraz, to w przyszłości będzie Ci łatwiej pomoc gdybyś pytał np o specjalistów w Twojej okolicy.

Co do Twoich pytań:
1. Rozrząd jest trochę demonizowany, teraz sytuacja jest opanowana - wymieniasz kola na te od spawel i po problemie. Na pewno zalecana jest kontrola rozrządu na SD lub po ściągnięciu pokrywy przy przeglądach. Możesz zrobić profilaktycznie jak część z nas, albo poczekać aż będzie słyszalne to, ze trzeba go wymienić. Duzo informacji w tych kilku watkach: rozrzad-vf34.html

Generalnie przygotuj się na rozrząd i blokadę rygla kierownicy.
O ryglu tutaj: blokada-rygiel-elv-w-w204-vt954.html

2. Po lifcie w silnikach benzynowych były już chyba tylko automaty 7-mio biegowe. Tutaj pomocna może się okazać tabela od kolegi noc. Tych wariantów były dziesiątki.

3. Najlepiej jakbyś znalazł katalog W204, ale z tego co pamiętam to wyróżniają się grillem i chromami pod szybami i w dolnej części drzwi i zderzaka. Na pewno jak będziesz miał VIN to będziemy w stanie rozeznać czy to Avantgarde czy nie.

4. W203 nie miał problemow z korozja (chyba?). Ja kojarzę W210 jako ten "rdzewiejący". Moje 7-mio letnie auto nie ma korozji, wydaje mi się, ze ten problem nie dotyczy W204.

5. Ja bym szukał mocnego pieca i dobrego wyposażenia. ;)

6. Przygotuj się na koszty, Dama kosztuje. Zaczynając od nie najmniejszego spalania (choć na trasie i na autostradzie przy dynamicznej jeździe jest naprawdę dobrze), poprzez koszty części do obsługi serwisowej. Choc mając zaufanego mechanika i stosując oryginalne części (lub markowe zamienniki) nie powinieneś zbankrutować. Ubezpieczenie jest np tańsze niż dla Audi.
BMW 3GT
Awatar użytkownika
ToySOldier
Posty: 72
Rejestracja: 3 wrz 2017, o 10:48
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Czas na Merca

Post autor: ToySOldier »

Też bym jechał oglądać, ale z tym spalaniem to sprzedawca ładnie nagina rzeczywistość ;). Na mieście poniżej 9l nie zejdziesz, no chyba że na prawdę emerycką jazdą.
W204 C200 Avantgarde '11 WDD2040481A594652
Awatar użytkownika
Elar
Posty: 403
Rejestracja: 29 lip 2017, o 21:49
Lokalizacja: lubelskie

Re: Czas na Merca

Post autor: Elar »

Takie spalanie w mieście, bo jest czerwony i na wsi niema korków i świateł :-D
C200 CGI 2010r., Avantgarde + Pakiet AMG
Focus 2019r. 1.5 EcoBoost 150 KM AT
Hebdzior
Posty: 9
Rejestracja: 14 sie 2017, o 21:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Czas na Merca

Post autor: Hebdzior »

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi :)... To że jestem laikiem jeśli chodzi o mercedesy to nie znaczy że jestem laikiem motoryzacyjnym ;) Prześmigałem w życiu lekko licząc z 10 samochodów i jakieś tam pojęcie mam np. w temacie spalania. Zdaję sobie sprawę że to co piszą producenci samochodów na temat spalania można wsadzić między bajki a to co pisze ToySOldier że ciężko w mieście zejść poniżej 9L mnie osobiście tylko cieszy bo ja aktualnie jeżdżę Mazdą6 2.0 i ciężko mi zejść poniżej 11L. Także luzik :D

gigant87 napisał:

Mercedes z ogłoszenia wydaje się być całkiem w porządku - opis tez nie "pachnie" handlarzem.
Pytanie tylko czemu kto sprzedaje (chyba dość tanio) auto, które kupił rok temu i w międzyczasie włożył w nie trochę pieniędzy. To jednak może być bardzo prywatna sprawa, ale można spytać o powód sprzedaży. ;
)

Rzeczywiście gość nie jest handlarzem. Cenę raczej trudno uznać za niską raczej nazwał bym ją średnią natomiast gościu nie chce spuścić ani grosza z tej ceny bo jak twierdzi jemu się nie spieszy ze sprzedażą a nawet wcale nie musi tego auta sprzedać. Podobno to był kaprys żony która teraz stwierdziła że to za duże auto dla niej i chce mniejsze. Ile w tym prawdy... ? Pojechał bym chętnie go oglądnąć bo bardzo mi się podoba ta czerwień ale niestety mam do niego jakieś 500km co mnie trochę hamuje. Gość przyznaje że wymieniane były prawe tylne drzwi i malowany tylny zderzak po szkodzie parkingowej co też mnie lekko od niego odpycha... człowiek jednak wolał by kupić auto z bezwypadkową przeszłością w końcu to nie 6 a 60 tysięcy złotych a dla mnie taka kwota to dużo pieniędzy.
Patryk211088
Posty: 839
Rejestracja: 11 wrz 2016, o 09:46
Lokalizacja: Lubin (dolny slask)

Re: Czas na Merca

Post autor: Patryk211088 »

Jeśli to prawda odnośnie drzwi i zderzaka to bym się tym nie przejmował. Wszyscy uzytkujemy auta i pewnie każdy z nas miał taką sytuację że ktoś albo drzwiami uderzył albo przetarl samochód. Nie wiem czy jest taka możliwość ale zadzwonił bym do gościa i do najbliższego aso czy takie oględziny można zrobić "na odległość". Napewno są takie firmy które wysyłają rzeczoznawca ale czy to działa to nie wiem. A odnośnie auta to też byłym się nim zainteresował;-) kolorek dla mnie mega fajny-napewno ładniejszy niż srebrny, wyposażenie ok więc jak wszystko po weryfikacji ok to tylko brać. Cena moim zdaniem też normalna. A odnośnie podejścia sprzedającego to znam kilka takich osob- wystawia z taką cena którą go satysfakcjonuje i bez parcia na sprzedaż ( jak nie sprzeda to będzie jeździł dalej- problem zakupu nowego odpada)
W204 model t 2008r 2.2 cdi 170km 5g tronic
Awatar użytkownika
ToySOldier
Posty: 72
Rejestracja: 3 wrz 2017, o 10:48
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Czas na Merca

Post autor: ToySOldier »

Spróbuj może z autotesto. Kolega korzystał z ich usług i raport, jaki otrzymał oraz opis robiły niezłe wrażenie. Jak wszystko wyjdzie OK., to jedziesz po niego i tyle. Wcześniej tylko umów się z kolesiem na ASO. Pewnie się zgodzi, skoro w nim serwisował auto.
W204 C200 Avantgarde '11 WDD2040481A594652
Hebdzior
Posty: 9
Rejestracja: 14 sie 2017, o 21:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Czas na Merca

Post autor: Hebdzior »

No może to i dobry pomysł... na pewno przemyślę a ciekaw jestem jeszcze waszej opinii o tych monitorkach na zagłówkach bo ja mam mieszane odczucia. Mimo że posiadają logo Mercedesa to wyglądają tak jakoś odpustowo i mam wrażenie że są tandetnie zamontowane. Jak myslicie to samoróbka czy opcja wyposażenia?
Viper_PDT
Posty: 1673
Rejestracja: 21 paź 2015, o 22:14
Lokalizacja: Wrocław CiTy

Re: Czas na Merca

Post autor: Viper_PDT »

Błagam...taka szkoda to zadna szkoda...jak chcesz wydac 60 tys i miec auto bezwypadkowe to idz do salonu i kup Yarisa. Oby tylko takie szkody byly w autach uzywanych.

Cena...uwazam, ze troche niska jak na ten rocznik, przebieg i wyposazenie, bo tak 75 tys to tak akuratnie by bylo.

Skrzynia 7G tronic AMG - ciekawe...czy coś mnie ominęło? :D

Ze spalaniem tez sie sprzedawca lekko rozmyl z prawdą: miasto 11,5 niewyjęte, trasa w zaleznosci od predkosci, ale ponizej 8 to rzadkosc...

Generalnie egzemplarz warty grzechu, czerwien niespotykana:) Aha- autotesto odradzam, zdarza sie, ze ogledziny auta są robione na podstawie zdjec:)
Bóg stworzył Ziemię, Niemcy - Mercedesa...

Mercedes W203 FL 220CDI 2005 - EX
Mercedes W204 FL 250CGI 2011 /////AMG - obecnie
Mercedes W213 E400 /////AMG - obecnie
perzu126
Moderator
Posty: 757
Rejestracja: 12 sty 2016, o 19:23
Lokalizacja: Perzów
Kontakt:

Re: Czas na Merca

Post autor: perzu126 »

Bardzo ładny ten Merc. Mając Vin można rozszyfrować, co tam ma w wyposażeniu a widzę, że dość ciekawa wersja. Temat w rdzy w Mercedesie juz ucichł od wielu lat. Także teraz będzie tylko lepiej.
Co do wypadkowości, trzeba kogoś ogarniętego, żeby znaleźć ślady poważnego dzwonu. Bynajmniej, dwa malowane elementy nie świadczą, że auto jest wypadkowe.
WDB2021211A313360 http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=6667&start=0
Obrazek
Na lato: WDB2084441T098123
Obrazek

Obrazek
Paskudny SUV w gnoju: ML420CDI
Viper_PDT
Posty: 1673
Rejestracja: 21 paź 2015, o 22:14
Lokalizacja: Wrocław CiTy

Re: Czas na Merca

Post autor: Viper_PDT »

Temat rdzy byl w w203 przed liftem, po lifcie poprawili sprawe i nic nie gnilo - procz tylnej klapy:P
Bóg stworzył Ziemię, Niemcy - Mercedesa...

Mercedes W203 FL 220CDI 2005 - EX
Mercedes W204 FL 250CGI 2011 /////AMG - obecnie
Mercedes W213 E400 /////AMG - obecnie
Awatar użytkownika
KrzysPorsche
Posty: 44
Rejestracja: 12 kwie 2017, o 20:37
Lokalizacja: TG

Re: Czas na Merca

Post autor: KrzysPorsche »

z tym rozrządem to tylko straszenie, ja ma 122kkm i chcialem wymieniać ale byłem na SD i wszystjo super :) Wiadomo lepiej dmuchać na zime. 5cio latek zreo korozj. jeździ się cholernie przyjemie. Jest to mój pierwszy Merc ale jak dla mnie Audi wymiekka. Ja żałuję tylko jednej rzeczy 1,8 156KM. Co z tego że nic nie pali jak nic nie jedzie? Myślę że też możesz mieć ten sam problem przy 180kuniach kombi..
C180 CGI BlueEfficency Coupe AMGpakiet 2012r
ktos92
Posty: 2880
Rejestracja: 4 paź 2015, o 13:40
Lokalizacja: Galway

Re: Czas na Merca

Post autor: ktos92 »

KrzysPorsche pisze:z tym rozrządem to tylko straszenie, ja ma 122kkm i chcialem wymieniać ale byłem na SD i wszystjo super :) Wiadomo lepiej dmuchać na zime. 5cio latek zreo korozj. jeździ się cholernie przyjemie. Jest to mój pierwszy Merc ale jak dla mnie Audi wymiekka. Ja żałuję tylko jednej rzeczy 1,8 156KM. Co z tego że nic nie pali jak nic nie jedzie? Myślę że też możesz mieć ten sam problem przy 180kuniach kombi..
Twierdzisz, że 1.8 nic nie pali :-D dobre żarty. Jak na taki silnik i moc którą dysponuje to troche dużo pali :-D ale ja nie narzekam. Co do rozrządu to w czasie kupna należy zrobić diagnostyke pod SD i tam możesz sprawdzić ustawienie wałków itp. ale po kupnie obowiązkowe sprawdzenie organoleptyczne, żeby nie było pote zdziwienia, że komputer pokazał dobrze a silnik i tak się wykończył.
W204 C200 CDI BE Sport Edition 125 OM651 2011(Lift Model) //Vin: WDD2040012A607752
W215 CL600 M275 V12 Bi-Turbo 2002(Lift Model) //Vin: WDB2153762A031727
Były:
W204 C180 Kompressor Avantgarde AMG 2008
W203 C180 Classic 2002
Awatar użytkownika
Elar
Posty: 403
Rejestracja: 29 lip 2017, o 21:49
Lokalizacja: lubelskie

Re: Czas na Merca

Post autor: Elar »

Przy C200 już nie jest tak źle, fabrycznie bodajże 8,6 sek. do 100km/h. Wszystko zależy czym się jeździło wcześniej.
Ja do tej pory najmocniejsze auto jakie miałem to C-max 2.0 TDCI 136KM i bardzo fajnie się to zbierało ale teraz jest C200 CGI 184KM i banan z gęby nie schodzi :-D
C200 CGI 2010r., Avantgarde + Pakiet AMG
Focus 2019r. 1.5 EcoBoost 150 KM AT
gigant87
Posty: 370
Rejestracja: 29 lip 2015, o 23:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czas na Merca

Post autor: gigant87 »

U mnie 1.8 turbo 156KM:
najmniej na autostradzie z tempomatem na 130km/h, dystans 740km, Vsr 110km/h (maly ruch) - 6,7l/100km
najwiecej po gorach: 17l/100km
ostatnio szybki przejazd spod Drezna do Frankfurtu: 516km, 3:26h, Vsr 150km/h, podrozna to tempomat na 180km/h i spalanie wg kompa 9,6l/100km :D :D :D
BMW 3GT
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości