Nie odpala---POMOCY!!!

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

dexter05
Posty: 22
Rejestracja: 17 maja 2012, o 11:52

Nie odpala---POMOCY!!!

Post autor: dexter05 »

Witam

Dzisiaj rano pojechałem do kościoła i jak już wyszedłem to nie chce odpalić.
Tzn:
Akumulator jest dobry bo centralny otworzył samochód a na desce rozdzielczej zaświeciły się zegary, ale jak przekręcam kluczyk to nic sie nie dzieje- Na zegarach nie pokazuje żadnych kontrolnych lampek jak np akumulatora. Poprostu jest cisza.
Dodam że zdjąłem klemę z akumulatora na chwile i po podłączeniu taka sama cisza.
Dodam tylko że to automat i nie mam jak go holować do domu.

Da rade go jakoś odpalić?
magic1979
Posty: 106
Rejestracja: 2 lip 2012, o 22:11

Post autor: magic1979 »

witam był już o tym temat na forum tutaj.rozstrojona-stacyjka-vt236.htm
dexter05
Posty: 22
Rejestracja: 17 maja 2012, o 11:52

Post autor: dexter05 »

no chyba to to. Dzięki. Z tymi automatami to masakra- nie idzie wbić na luz i podcholować pod dom.
W204 220cdi automat 170km 2008r
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 38
Rejestracja: 15 paź 2012, o 19:14
Lokalizacja: Zaniemyśl C220 215PS

Post autor: Jarek »

Instrukcja obsługi strona 286-287 informuję w jaki sposób ręcznie odblokować wybieranie biegów.
Avantgarde 220CDI 215PS
dexter05
Posty: 22
Rejestracja: 17 maja 2012, o 11:52

Post autor: dexter05 »

Dzięki, nawet nie wpadłbym na to. Szkoda że dopiero teraz to przeczytałem. No nic samochód zimuje z dala ode mnie. Jutro podjakę tam z mechanikiem jak cos bede wiedział to napiszę.
Pozdro
W204 220cdi automat 170km 2008r
janusz8491
Posty: 5
Rejestracja: 18 maja 2012, o 21:55
Lokalizacja: OLSZTYN

Post autor: janusz8491 »

Po przeglądzie A 3, wymianie płynu hamulcowego, świec zapłonowych i regulacji zbieżności kół w serwisie autoryzowanym MB, po 24 godzinach postoju auta w garażu rozładował się akumulator do 7 Voltów. Po naładowaniu akumulatora auto pojechało na kołach do serwisu, sprawdzono na komputerze: alternator sprawny, test same plusy na kompie. Wróciłem do domu i sytuacja się powtórzyła akumulator się rozładował na postoju przy wszystkich wyłączonych odbiornikach.
Co za przyczyna, może ktoś się spotkał z takim przypadkiem, proszę o informację na ten temat. Auto jest z 06. 2009 r. nigdy wcześniej nic podobnego się nie zdarzyło.
janusz8491
janusz
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 1671
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 17:27
Lokalizacja: Warszawa Drugi sort, kanalia co szanuje konstytucję.

Post autor: noc »

Niestety z informacji, które podałeś nic nie wynika.
Ta Dama ma "narowy" z rozładowaniem.Najczęściej ze sterownikami drzwi (centralnego zamka).
Proponuję damę zostawić w ASO, wziąć zastępczą do momentu "okiełznania" problemu.
Ty przynajmniej będziesz spał spokojnie (oni nie).
Przy odbiorze na podstawie protokołów upewnij się - kto komu płaci. :mrgreen:
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku pracy przy MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Zwykle tu: http://www.w212.pl/ i tam gdzie MB.
janusz8491
Posty: 5
Rejestracja: 18 maja 2012, o 21:55
Lokalizacja: OLSZTYN

Post autor: janusz8491 »

NOC - dzięki za informację, auto za tydzień pójdzie do serwisu MB.
Wg. serwisu jest problem z modułem /jednym z 27- u/ odpowiedzialnym za ESP i coś tam jeszcze.
Pozdrawiam : janusz 8491
janusz
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 1671
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 17:27
Lokalizacja: Warszawa Drugi sort, kanalia co szanuje konstytucję.

Post autor: noc »

Coś nie 'halo", ESP śpi w nocy.
Ktoś kogoś chce zrobić w coś.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku pracy przy MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Zwykle tu: http://www.w212.pl/ i tam gdzie MB.
janusz8491
Posty: 5
Rejestracja: 18 maja 2012, o 21:55
Lokalizacja: OLSZTYN

Post autor: janusz8491 »

NOC - po wyjęciu kluczyka ze stacyjki auto rozładowuje akumulator po 8 -10 godzinach i nie można go uruchomić. Jest problem bo w serwisie "cmokają" i chcą go na 2 dni do testowania. Mam przy okazji pytanie, ponieważ auto było zakupione od dealera MB na fakturę w sierpniu roku ubiegłego, to czy czasem nie należy mi się naprawa gratis.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2013-04-30, 18:21 ]
NOC - po wyjęciu kluczyka ze stacyjki auto rozładowuje akumulator po 8 -10 godzinach i nie można go uruchomić. Jest problem bo w serwisie "cmokają" i chcą go na 2 dni do testowania. Mam przy okazji pytanie, ponieważ auto było zakupione od dealera MB na fakturę w sierpniu roku ubiegłego, to czy czasem nie należy mi się naprawa gratis.
Pozdrawiam
janusz
jurek968
Posty: 66
Rejestracja: 27 lut 2012, o 20:38

Post autor: jurek968 »

Jest prosta rada.
Trzeba zmierzyć prąd upływu...podłączasz jakiolwiek miernik uniwersalny z amperomierzem , szeregowo z akumulatorem i klemą.Tj. odłączasz minus i w szereg łączysz z amperomierzem.
Powinien być max 40 mA do 60 mA im mniej tym lepiej, jak wyjdzie np. 0,2 A i więcej to jasne jest ,że gdzieś prąd ucieka!
Możesz , też włączyć alarm i zobaczyć jakie wtedy będą wskazania...rzecz jasna auto zamknięte , wszystkie światełka zgaszone..czasem coś zepsute gdzieś świeci non stop !
Bywa też wadliwy aku.
C350
janusz8491
Posty: 5
Rejestracja: 18 maja 2012, o 21:55
Lokalizacja: OLSZTYN

Post autor: janusz8491 »

NOC - dzięki za podpowiedź, zbadam pobór prądu, jak będę miał wyniki to się odezwę.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2013-05-04, 18:02 ]
jurek968, Zgodnie z twoją sugestią dokonałem pomiaru poboru prądu w sposób jaki podałeś. Wynik pomiaru to 40 mA. Nie podłączam akumulatora na stałe, ponieważ zostanie rozładowany z powodu nie uśpienia jednego modułu. Auto we wtorek jedzie do serwisu MB.
Pozdrawiam
janusz
janusz
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 1671
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 17:27
Lokalizacja: Warszawa Drugi sort, kanalia co szanuje konstytucję.

Post autor: noc »

40 mA. to dobry wynik.
Po 1000 godzin rozładuje akumulator do połowy.40 Ah.Auto powinno zapalić.
1000 godzin to przyjmijmy spokojnie miesiąc.
Coś tu się nie zgadza. :mrgreen: :lol: :-P

Moja dama ma 0,002A rozładowania mimo niezłego wyposażenia.
Teoretycznie nigdy się akumulator nie rozładuje.
Praktycznie chemia w aku robi swoje i aku pada po 3-4 tygodniach.Nawet ten prosto z najlepszej f-my.

Reasumując 2-tyg. postoju i dobrze naładowany akumulator wytrzyma rozładowanie 20-50 mA.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku pracy przy MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Zwykle tu: http://www.w212.pl/ i tam gdzie MB.
janusz8491
Posty: 5
Rejestracja: 18 maja 2012, o 21:55
Lokalizacja: OLSZTYN

Post autor: janusz8491 »

Noc
auto było dwa dni w serwisie, poinformowano mnie, że został wgrany nowy moduł "AUDIO" i powinno być wszystko w porządku. Auto wydano mi, mam obserwować jak się będzie zachowywał akumulator i mam poinformować serwis. Po dobie postoju auta, napięcie akumulatora wyniosło 12,525 V. Poboru prądu nie mierzę, ponieważ nie chcę odłączać klemy minusowej, aby nie zresetować ustawień . Jak będę miał jakieś inne spostrzeżenia i informację to się nimi podzielę.
Pozdrawiam
janusz
janusz
casiragi
Posty: 89
Rejestracja: 6 gru 2010, o 23:25
Lokalizacja: GDYNIA

Post autor: casiragi »

Kolego Twoje 0.025V nie ma żadnego znaczenia.
Podłącz miernik do klemy minusowej i minusa na akumulatorze i możesz spokojnie klemę odpiąć prąd popłynie przez miernik.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 8 gości