Zakup W204 benzyna kombi - prośba o pomoc

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

marcell86
Posty: 1
Rejestracja: 2 cze 2019, o 21:30

Zakup W204 benzyna kombi - prośba o pomoc

Post autor: marcell86 »

Cześć!
Na wstępie chciałbym się przywitać, gdyż jest to mój pierwszy post na forum.
Postanowiłem zarejestrować się na forum, bo szukam opinii/rady na temat MB W204 od osób, które posiadają już takie auto lub mają wiedzę na ich temat.
Poza tym uważam, że na tego typu forach przesiadują pasjonaci, a kogoś takiego właśnie szukam :)
Przechodząc do sedna tematu, szukam auta rodzinnego w nadwoziu kombi z silnikiem benzynowym (w domyśle W204).
Mój budżet to 65 000 zł. Auto będzie użytkowane na co dzień do jazdy po Warszawie (trasy dom -> praca -> dom ~10km/dziennie) i 1-2 wyjazdy weekendowe do rodziny~400km trasy pokonywanej ekspresówką.
Ze względu na małe dziecko, w aucie będzie zamontowany fotelik na tylnej kanapie.
Pewnie zastanawiacie się po co podaje takie informacje.
Chodzi o to, że nigdy nie miałem styczności z W204 i nie wiem nic o jego wadach technicznych, kosztach eksploatacji oraz to na co zwrócić uwagę podczas zakupu danego egzemplarza. Jako ciekawostkę dodam, że brat miał kiedyś MB W203 w dieslu i gdy go sprzedawał to auto miało ponad 500 000km przebiegu i nic złego się nim nie działo.
Temat zakupu W204 wpadł całkiem sporadycznie, po obejrzeniu filmu na temat polecanych aut używanych, w którym W204 zajął wysoką pozycję, a że auto bardzo mi się podoba + wiele pozytywnych wspomnień po modelu W203, to postanowiłem poważnie rozważyć zakup tego auta.
Nie ukrywam, że równolegle biorę pod uwagę inne auta, tj. Toyota Avensis, Toyota Corolla oraz Citroen C5.
Im dłużej jednak zastanawiam się, tym bardziej szkoda mi pieniędzy na zakup nudnego japończyka czy też francuza.
Początkowo byłem napalony na Aurisa II kombi z silnkiem hybrydowym, pomyślałem że to będzie fajna opcja - auto na mój budżet i dodatkowo ekonomiczne w użytkowaniu, jednak jak tylko wsiadłem do auta to okazało się, że muszę o nim zapomnieć.
Auto okazało się za małe jak na nasze potrzeby. Oboje z żoną jesteśmy wysocy - ja 190cm, żona 175cm no i do tego syn w foteliku z tyłu.
Zdaję sobie sprawę, że wspomniany w temacie Mercedes będzie w starszym roczniku oraz zapewne z większym przebiegiem, ale czy bardziej awaryjny niż młodsze, wspomniane wcześniej auta? Pewnie nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi...

Z góry serdecznie dziękuję za poświęcony czas na czytanie moich wypocin.
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady.

Pozdrawiam,
Marcin
Ejkej
Posty: 140
Rejestracja: 17 sie 2017, o 16:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakup W204 benzyna kombi - prośba o pomoc

Post autor: Ejkej »

za 65k to możesz mieć coś fajnego z końca produkcji 2013-2014, taka 6-7letnia fura nie powinna sie psuć jednak na pewno będzie przy niej więcej roboty niż przy nowym aucie z salonu. w204 nie jest samochodem dużym, nie będziesz tam miał o wiele więcej miejsca niż w aurisie kombi. Benzyna spali ci w mieście bardzo dużo, takie krotkie dystanse w korkach w wawie w moim 180k wychodzą 13-15l. Jeśli będziesz chciał użytkowac samochód kilka lat to na pewno będzie kilka rzeczy do zrobienia, ( 1.8 benzyna- rozrząd, popychacze, wiatrak dmuchawy, rygiel itp) w przypadku nowej toyoty spokój na 10 lat
c180k 2008 kombi
Awatar użytkownika
Johny7205
VIP
Posty: 44
Rejestracja: 24 sie 2018, o 23:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakup W204 benzyna kombi - prośba o pomoc

Post autor: Johny7205 »

Najlepiej jakbyś przymierzył sie do Cklasy przed zakupem. To nie jest zbytnio przestronny samochod wewnątrz. Nie to żebym Ci Mercedesa obrzydzał ale przy Waszym wzroście, z tylu zostanie bardzo mało miejsca.
Ja mam marne 170 wzrostu i w GLK z tylu nie ma zbyt wiele przestrzeni na nogi pasażerow. Dla dzieci ok.
Coś za coś MB ma solidne, wygodne fotele, ktore zajmują wiecej miejsca niż foteliki w nowych kompaktach. Peugeot w 308 stosuje te same fotele co w 208. Siedzisko konczy sie w 3/4 długości uda.
Napewno nie polecalbym Toyoty bo to jeźdzdło z punktuAdo B, bez dobrej trakcji, proste do bólu elektronicznie z przełącznikami w konsoli niezmienianymi od lat 90 i nic poza tym. Smutek.
X204 220 CDI 4Matik / 2014 Lift Model / WDC2049841G388156
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości