Nagłośnienie Harman/Kardon

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

Krisi
Posty: 8
Rejestracja: 8 cze 2016, o 20:01

Nagłośnienie Harman/Kardon

Post autor: Krisi »

Witam Serdecznie :-)

Mieszkam w Szwajcarii i zakupiłem C-Class C 180 Kompressor Elégance Automatic 06.2009
mam trzy pytania;
-czy jest wbudowany język polski ? (zapewne ułatwi mi to obsługę)
-posiada nagłośnienie Harman/Kardon-Soundsystem LOGIC 7 mit DSP Verstärker und 10-14 Lautsprechern
co dokładnie to oznacza ? ile głośników itd.
i ostatnie pytanie
-COMAND APS Multimedia-System mit Farb- display / xGB-Speicher / MP3 / DVD Video und Sprachsteuerung ???

Dziękuję, pozdrawiam
diabeelek
Posty: 1799
Rejestracja: 16 maja 2016, o 18:28
Lokalizacja: Słubice

Re: Nagłośnienie Harman/Kardon

Post autor: diabeelek »

Krisi pisze: -czy jest wbudowany język polski ? (zapewne ułatwi mi to obsługę)
niestety nie ma polskiego
Krisi pisze: -COMAND APS Multimedia-System mit Farb- display / xGB-Speicher / MP3 / DVD Video und Sprachsteuerung ???
A to oznacza, że masz dużą wysuwaną nawigację itp.

Co do języków to możesz zmienić w prosty sposób na ang. lub inne wschodnie.
WDD2042081F230429
Obrazek
miluch
Posty: 286
Rejestracja: 25 sty 2011, o 21:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nagłośnienie Harman/Kardon

Post autor: miluch »

Krisi pisze: -posiada nagłośnienie Harman/Kardon-Soundsystem LOGIC 7 mit DSP Verstärker und 10-14 Lautsprechern
co dokładnie to oznacza ? ile głośników itd.
Ulepszony w stosunku do standardowej wersji nagłośnienie sygnowane harman/kardon z procesorem dźwięku przestrzennego LOGIC7. System składa się z specjalnego wzmacniacza i 12 głośników.
C 180 Kompressor T ----> był
E 250 CGI coupe ----> był
C 220d Estate W205 ----> jest
Awatar użytkownika
Shrek
VIP
Posty: 1357
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 08:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Nagłośnienie Harman/Kardon

Post autor: Shrek »

i jest zajebisty i zazdroszczę, że Ci się trafił, w wyposażeniu ... :) Gdyby jeszcze jednostkę
centralną zrobili lepszej jakości, byłby gigant muzyczny jak dla mnie, no ale i tak masz
petardę, z naprawdę dobrym wzmacniaczem, da się tego już słuchać, ja musiałem sporo
dołozyć, żeby nawet w połowie nie dogonić tego, co miałem fabrycznie w A6, no ale cóż.
W169, W245, W246 i W204 - wszystko minęło ale gwiazda pewnie kiedyś wróci ... :mrgreen:
zarys
Posty: 339
Rejestracja: 17 lis 2010, o 13:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nagłośnienie Harman/Kardon

Post autor: zarys »

Z tym językiem polskim nie jest tak źle. W Polsce jet już kilka firm, które oferują wgranie polskiej nakładki za sumę nie zwalającą z nóg.
My dream-Black Princessa 2,2,170 KM,CDI, automat 7 bieg-Avangard, 2012,VIN WDD2040021A531285
Pozdrawiam Ryszard
Awatar użytkownika
Shrek
VIP
Posty: 1357
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 08:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Nagłośnienie Harman/Kardon

Post autor: Shrek »

Jedna jest tylko, która robi to na pełnym legalu i własnym materiałem, który napisali
sami i mają na to licencję http://www.uczymyautapolskiego.pl i żadna inna.
Pisałem o tym w kilku innych tematach, można trafić na zerżniętą, słabo zrobiony soft,
taniej kilkaset zł ale powtórzę, co napisałem kiedyś, nie warto w ogóle robić spolszczenia.
Koszt jest spory, 1000zł i nie ma mowy, żeby zrobili to taniej, jeżyk pisany jest ok, wszystko
jest dopracowane perfekcyjnie, ale już same dźwiękowe komunikaty nawigacji wołają
o pomstę. Popełnili kilka błędów językowych, przestawiając kolejność wypowiadanych
komunikatów, zamiast "Za 500m skręć ...", to jadąc sobie spokojnie słyszysz w głośnikach
krzyk "SKRĘĆ" po 5s spokojne "za 500m" przerwa "w prawo czy lewo" i furii można dostać,
kiedy jedziesz w wielkim Monachium np. kompletnie nie wiesz gdzie jesteś i nagle masz
kilka malutkich uliczek w prawo, i słyszysz ":SKRĘĆ" i cisza, mijasz jedną, drugą, trzecią
i nic, a tak na prawdę, skręcić masz daleko dalej i tak kilka razy, w końcu wyłączasz
tą pieprzoną mapę w Mietku i włączasz TomTOma w telefonie, który już łagodnym
głosem Andrzeja prowadzi cię po sznureczku, do celu.

Miałem zrobione spolszczenie w B klasie, było świetnie, do czasu kiedy się właśnie nie
znalazłem w takich momentach i szoku, po okrzykach SKRĘĆ, nie wytrzymałem i wyłączałem
głos po prostu. Potem doszedłem do wniosku, że przecież znam tą nawi jak kieszeń, soft
jak soft, ustawiłem radio, dźwięki, muzykę włączasz jednym guzikiem, nawigację też,
wpisywanie adresu, to akurat banał, w każdym języku, komunikaty po angielsku spokojne,
prawidłowe i tak proste że nawet nie znając języka, takich jest coraz mniej, choćby zna
go kazdy z osłuchania i te proste zwroty, są tak proste, że każdy reaguje prawidłowo,
a wiadomości ona nie czyta, bo w radiu mamy po polsku :) Wnioski nasunęły się same,
szkoda kasy. Nie ma tam funkcji tak bogatych i tak trudnych do ustawienia, szczególnie,
że wszystko robi się raz i zapomina, żeby płacić tak kosmiczne pieniądze, za j. polski.

Poza tym, to też pisałem, to jest soft wydarty z pamięci comanda, przerobiony przez nawet
dobrych fachowców, podłożone komunikaty pl pod angielskie, zamienione w sumie, wszystko
zroione na stole informatyków i niby ok ale jednak coś spieprzyli, bo ... do czasu aktualizacji
rado i wszystko działało pięknie, ale po zrobieniu spolszczenia, nagle radio zaczęło szumieć
często, uciekała fala, nie dostrajało się podczas jazdy w trasie, nie zmieniało częstotliwości
automatycznie, zdarzył się czasem reset, ot tak, bez powodu, do tego najgorsze, to zwisy
łapać zaczęła nawigacja. żeby oczywiście było jak należy, to zwisy trafiały się najczęściej nie
kiedy nie używana, ale w gąszczu obcego miasta, np w drodze do Lotniska, w Berlinie ... :)
Stawała mapa w miejscu, kursor się nie przesuwał, głos nie mówił, po minucie wracała i szukała
położenia kolejną minutę i jak znalazła, było ok. Jak dla mnie, to błąd w firmware, który zrobili.

Za 1000zł drugi raz ja już nie dam się wkręcić, choć miałem taką ochotę, jak kupiłem tą Damę,
tylko po kilku dniach nawykłem do angielskiej wersji, a czasem jak włączę sobie mapę i pani
mi mówi co i jak, to nawet miłe, bo mówi znakomitym językiem, nie wrzeszczy SKRĘĆ ... za 500m
tylko właściwą już składnią " Za 500m przygotuj się do skrętu ... " co jest bardzo słuszną opcją.

Zalecam dobre przemyślenie tej akcji, rozpisałem się, ale mam nadzieję, że rozwieje to wielu z Was
wątpliwość, robić, nie robić. To nie komputer, obsługiwany non stop, raz ustawiasz i działa, koniec.
W169, W245, W246 i W204 - wszystko minęło ale gwiazda pewnie kiedyś wróci ... :mrgreen:
Krisi
Posty: 8
Rejestracja: 8 cze 2016, o 20:01

Re: Nagłośnienie Harman/Kardon

Post autor: Krisi »

Czyli szkoda zachodu z językiem.... co do nagłośnienia to wiedziałem i słyszałem że dobrze gra
ale nie sądziłem że jest tak zaawansowane :)
Dziękuję za porady. Pozdrawiam.
Viper_PDT
Posty: 1673
Rejestracja: 21 paź 2015, o 22:14
Lokalizacja: Wrocław CiTy

Re: Nagłośnienie Harman/Kardon

Post autor: Viper_PDT »

A gdzie wy się doliczyliście 12 głośników??:D

Dwa razy przód
Dwa razy gwizdki przód
Dwa razy tył (gwizdki wbudowane w głośnik)
Subwoofer ...i tyle:)

Wiem, bo miałem H/K w 203-ce FL. Był jeszcze jeden głośnik w konsoli w centralnym miejscu pod siatką, ale on był chyba do zestawu głośnomówiącego. Fakt, faktem - grał zacnie:)
Bóg stworzył Ziemię, Niemcy - Mercedesa...

Mercedes W203 FL 220CDI 2005 - EX
Mercedes W204 FL 250CGI 2011 /////AMG - obecnie
Mercedes W213 E400 /////AMG - obecnie
miluch
Posty: 286
Rejestracja: 25 sty 2011, o 21:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nagłośnienie Harman/Kardon

Post autor: miluch »

Viper_PDT pisze:A gdzie wy się doliczyliście 12 głośników??:D

Dwa razy przód
Dwa razy gwizdki przód
Dwa razy tył (gwizdki wbudowane w głośnik)
Subwoofer ...i tyle:)

Wiem, bo miałem H/K w 203-ce FL. Był jeszcze jeden głośnik w konsoli w centralnym miejscu pod siatką, ale on był chyba do zestawu głośnomówiącego. Fakt, faktem - grał zacnie:)
przód drzwi - mid i gwizdek para to 4
tył drzwi - mid i gwizdek para to 4
centralny na desce pod kratką i diodami parktronica to 1
dwa współosiowe w tylnej półce - 2
woofer - 1

razem 12 :mrgreen:
C 180 Kompressor T ----> był
E 250 CGI coupe ----> był
C 220d Estate W205 ----> jest
Viper_PDT
Posty: 1673
Rejestracja: 21 paź 2015, o 22:14
Lokalizacja: Wrocław CiTy

Re: Nagłośnienie Harman/Kardon

Post autor: Viper_PDT »

Chyba w sedanie, poza tym gdzie max woofer w sedanie? W bagażniku? Czy w półce?

W kombi masz tak jak napisałem.
Bóg stworzył Ziemię, Niemcy - Mercedesa...

Mercedes W203 FL 220CDI 2005 - EX
Mercedes W204 FL 250CGI 2011 /////AMG - obecnie
Mercedes W213 E400 /////AMG - obecnie
miluch
Posty: 286
Rejestracja: 25 sty 2011, o 21:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nagłośnienie Harman/Kardon

Post autor: miluch »

W sedanie woofer jest pod tylną półką na środku, w kombiaku w bagażniku po lewej stronie. :-P

W kombi wygląda że jest 10:
Załączniki
c-class-kombi-mopf.jpg
C 180 Kompressor T ----> był
E 250 CGI coupe ----> był
C 220d Estate W205 ----> jest
Viper_PDT
Posty: 1673
Rejestracja: 21 paź 2015, o 22:14
Lokalizacja: Wrocław CiTy

Re: Nagłośnienie Harman/Kardon

Post autor: Viper_PDT »

W kombi to wiem, aczkolwiek tymi w słupkach jestem zaskoczony. W 203-ce ich nie było. A w sedanie w półce masz woofer i wspólnotowe, tak?
Bóg stworzył Ziemię, Niemcy - Mercedesa...

Mercedes W203 FL 220CDI 2005 - EX
Mercedes W204 FL 250CGI 2011 /////AMG - obecnie
Mercedes W213 E400 /////AMG - obecnie
miluch
Posty: 286
Rejestracja: 25 sty 2011, o 21:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nagłośnienie Harman/Kardon

Post autor: miluch »

Znalazłem też sedana. Byłem przekonany że w tylnych drzwiach jest osobno tweeter a tu wygląda że są tylko dwa współosiowe. Więc także 10 :roll:
Załączniki
c-class-limo-mopf.jpg
C 180 Kompressor T ----> był
E 250 CGI coupe ----> był
C 220d Estate W205 ----> jest
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości