telefon nie łączy się z bluetoothem

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

DaCeK
Posty: 9
Rejestracja: 12 sty 2010, o 13:38
Lokalizacja: ŚLĄSK

telefon nie łączy się z bluetoothem

Post autor: DaCeK »

wtam
mam samsunga omnie i przy próbie połączenia się z samochodem wyświetla się komunikat, że wykryto telefon ale jest on nie kompatybilny. Inne telefony łączą się bez problemu np phone i nokia. Bluetooth ma jakieś wersje tak jak w przypadku np USB 1.0 i 2.0.
Proszę o pomoc i z góry dziękuję
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 1671
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 17:27
Lokalizacja: Warszawa Drugi sort, kanalia co szanuje konstytucję.

Post autor: noc »

To raczej kwestia oprogramowania telefonu (nowszego od tego w samochodzie).
Serwis powinien mieć "upgrade".Lub jest na stronie producenta.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku pracy przy MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Zwykle tu: http://www.w212.pl/ i tam gdzie MB.
DaCeK
Posty: 9
Rejestracja: 12 sty 2010, o 13:38
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: DaCeK »

dziękuje za pomoc. pozdrawiam
perezes
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2010, o 13:58

Post autor: perezes »

Ja się długo męczyłem z poprzednim telefonem, który miał chyba starszy bluetooth, ale się udało:) Po prostu próbowałem wielokrotnie podłączyć się z poziomu auta i telefonu i za którymś razem się udało:) Jak już raz był podłączony to potem działało.
Zajac
Posty: 3
Rejestracja: 1 maja 2012, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zajac »

Witam wszystkich! :)

mam problem z połączeniem Samsunga Galaxy S2 do w204 z marca 2009 roku.

Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak to zrobić ?
Zakładam, że sterowniki mogą być nieaktualne, jest jakaś instrukcja do aktualizacji oprogramowania ?

Pozdrawiam,
Bartek
Master_PiT
Posty: 617
Rejestracja: 8 lis 2011, o 21:11
Lokalizacja: Olesno

Post autor: Master_PiT »

hmm ja swojego s2 bez problemu podlaczylem a mam mietka z 2008r, w telefonie ustawiasz urzadzenie jako widoczne a w radiu ustawiasz szukanie nowych urzadzen
s202 esprit 220cdi
w203 avantgarde 220cdi - sprzedany
w204 elegance 220cdi - sprzedany :(
W205 220cdi AMG Interior & exterior
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 1671
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 17:27
Lokalizacja: Warszawa Drugi sort, kanalia co szanuje konstytucję.

Post autor: noc »

Zajac pisze:Witam wszystkich! :)

mam problem z połączeniem Samsunga Galaxy S2 do w204 z marca 2009 roku.

Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak to zrobić ?
Zakładam, że sterowniki mogą być nieaktualne, jest jakaś instrukcja do aktualizacji oprogramowania ?

Pozdrawiam,
Bartek
Praktycznie sam tego nie zrobisz. Potrzebna jest wiedza + urządzenie.
501120687
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku pracy przy MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Zwykle tu: http://www.w212.pl/ i tam gdzie MB.
Dominik
Posty: 3
Rejestracja: 29 lut 2016, o 18:51
Lokalizacja: Oxford UK

Re: telefon nie łączy się z bluetoothem

Post autor: Dominik »

Witam
Mam problem z podłączeniem swojego telefonu do systemu multimedialnego. Niby jak dodaje urządzenie przez ustawienia bluetooth to wykrywa, wpisuje kod autoryzacji i na tym się kończy po chwili wyskakuje informacja, autoryzacja się nie powiodła.
I na tym koniec, nic więcej nie mogę zrobić.
Proszę o pomoc.
W204 C320 CDI Sport 7G-Tronic
Awatar użytkownika
Shrek
VIP
Posty: 1357
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 08:15
Lokalizacja: Poznań

Re: telefon nie łączy się z bluetoothem

Post autor: Shrek »

Jako "prorok - wróżka" w jednym, powiem Ci rozwiązanie idealne, wywal wszystko telefon razem z autem, kup nowe w salonie oba i ciesz się idealnie działającym sprzętem ... a wracając na ziemię, czy na tak zadane pytanie, prośbę o pomoc, można jakoś pomóc poza uśmianiem się i zrobieniem z tego pytania cyrku ??

Zanim obrzucisz mnie błotem, zastanów się dwa razy, a potem odpowiedz na pytanie: skąd mamy wiedzieć co chcesz połączyć z jakim systemem, w jakim aucie, rocznikowo choćby, jaki telefon/urządzenie itd etc.....

Jesteś z nikąd, jeździsz nieistniejącym dla nas samochodem, używasz wirtualnego sprzętu, który mamy pomóc ci sparować online, nie za dużo wymagasz? :) Bezcennym jest uzupełnienie profilu, jeśli nie chce Ci się tego wszystkiego pisać wielokrotnie. To jak dla mnie kompletna ignorancja, ale to moje zdanie. Ciekawe czy to moje szczególne, humorystyczne zwracanie uwagi, kiedyś zaowocuje wzrostem szacunku nowych, zadających pytania i prośby o pomoc do nas.
W169, W245, W246 i W204 - wszystko minęło ale gwiazda pewnie kiedyś wróci ... :mrgreen:
Awatar użytkownika
korzen
VIP
Posty: 2737
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 10:27
Lokalizacja: Bedzin

Re: telefon nie łączy się z bluetoothem

Post autor: korzen »

Boszeeee Shrek masz status VIP to chyba powinienes umiec czytac w myslach?? :-)
Ja cos widze... Samsung... A merc to Avantgarde 8-) :lol:
S204 C200Kompressor Elegance 2008r
WDD2042411F204552
Dominik
Posty: 3
Rejestracja: 29 lut 2016, o 18:51
Lokalizacja: Oxford UK

Re: telefon nie łączy się z bluetoothem

Post autor: Dominik »

No tak masz rację, prosiłem o pomoc w temacie z nikąd.
Sorry.
Mam w204 z 2009 320 w kombi z system comand NTG4
Próbowałem podłączyć swój tel mam Acera a350, wiem wynalazek więc może dlatego nie działa. Próbowałem też IPhone 5s, rezultat ten sam.

Dzięki
W204 C320 CDI Sport 7G-Tronic
Awatar użytkownika
Shrek
VIP
Posty: 1357
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 08:15
Lokalizacja: Poznań

Re: telefon nie łączy się z bluetoothem

Post autor: Shrek »

Mam to samo audio, łączę się z iPhone'ami 5S, 6 i 6S, do tego Nokia 3110C do kopiowania kontaktów i wszystko działa. Mam wprawdzie najnowsze oprogramowanie, może to jest powód. Należałoby sprawdzić wersję firmware jaki masz w MB, dodatkowo iOS w iPhone jaki używasz, też a znaczenie żeby był aktualny.

Jak kupiłem auto, Audio 50 oryginalne, w nim nie łączyło się, zaktualizowali mi soft w ASO, gratis i już zadziałał iPhone'm, potem zmieniłem na NTG4 i to samo, stary soft był, były kłopoty, łączył ale strasznie ociężale, czasem wcale, a jak już działało, to kiepsko z tym połączeniem bywało, rozmowy cięte, jak z beczki etc. Z innych powodów gość wymienił mi jednostkę, w której jest firmware najnowszy, jakiś w ogóle z kosmosu i powiem, że działa idealnie i nawet w ASO się lekko dziwią, na widok tego oprogramowania, że oni takiej wersji nie mają, żeby nawet odpłatnie robić.

Na początek sprawdź soft jaki masz w NTG, jak nie umiesz sam, podjedź do mądrego elektronika, znającego te zasoby i Ci powie, jak nie masz takowego (dalej nie wiemy skąd jesteś, żeby podpowiedzieć), jedź do ASO, niech określą Ci, czy masz staroć, do aktualizacji i zrobisz, musi działać. Znam kilka MB W204 i w każdym NTG4 i NTG 4.5 działają wyśmienicie, więc warto powalczyć, mając to na pokładzie.
W kwestii kopiowania kontaktów, do książki NTG nie jest łatwo. W którymś z tematów pisałem już instrukcję tego manewru, nie da się wyeksportować całej książki na raz, z telefonów innych jak z Androidem, trzeba robić to pojedynczo z Nokii np. z IPhone'a zapomnij w ogóle, nie wyślesz i szkoda czasu. Jestem programistą i nie piszę tego bez powodu, nie przeskoczymy tego.
W169, W245, W246 i W204 - wszystko minęło ale gwiazda pewnie kiedyś wróci ... :mrgreen:
Dominik
Posty: 3
Rejestracja: 29 lut 2016, o 18:51
Lokalizacja: Oxford UK

Re: telefon nie łączy się z bluetoothem

Post autor: Dominik »

Dzieki, myślę że muszę udać się do jakiegoś specjalisty.
Albo poczekać do maja jak będę w pl to sobie do ASO podjadę.
W204 C320 CDI Sport 7G-Tronic
donki_szot
Posty: 11
Rejestracja: 3 sie 2015, o 09:31

Re: telefon nie łączy się z bluetoothem

Post autor: donki_szot »

Mój iphone łączy z commandem, ale za każdym razem muszę ręcznie wybrać go z listy urządzeń widocznych przez bluetooth. Czy da się zrobić tak, żeby połączenie następowało automatycznie? Jak?
S204 220CDI Elegance 2008r
Awatar użytkownika
korzen
VIP
Posty: 2737
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 10:27
Lokalizacja: Bedzin

Re: telefon nie łączy się z bluetoothem

Post autor: korzen »

U mnie wszystko z iphone laczy sie bezproblemowo. Z tego co pamietam wywalilem z listy telefon poprzedniego wlasciciela. Jedyna irytujaca rzecz. Jak rozmawiam i wylacze samochod/zaplon to zamiast spowrotem przekierowac na glosnik telefonu rozlacza polaczenie. Jak rozmawiam, wsiadam do samochodu i odpale to automatycznie przerzuca na glosniki. Wiec skoro dziala w jedna strone, dlaczego nie w druga? To glupie, ze zeby dokonczyc rozmowe trzeba siedziec w aucie...
S204 C200Kompressor Elegance 2008r
WDD2042411F204552
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości