Czy można wymienić oparcia tylnych foteli na składane?

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

alvaro
Posty: 48
Rejestracja: 22 sie 2012, o 23:51

Post autor: alvaro »

Toki pisze:Olałem to, za dużo zabawy i dodatkowych instalacji, w zamkach co prawda jest miejsce na wpięcie wtyczek, ale stwierdziłem że to wymaga kodowania Star Diagnosis i kupowania kolejnych części, a tak naprawdę po co mi e-niania do informowania mnie czy mam kanapę zamkniętą czy nie? 8-)
Racja wg mnie również zbędny gadżet ale ja mam go zrobionego :mrgreen:
Awatar użytkownika
Toki
Posty: 35
Rejestracja: 14 lip 2012, o 15:25

Post autor: Toki »

alvaro pisze:Racja wg mnie również zbędny gadżet ale ja mam go zrobionego :mrgreen:
Możesz przedstawić opis/ceny jako dodatek do tego co napisałem? :)
Mercedes-Benz W204 C220 CDI Elegance
Vorgen
Posty: 10
Rejestracja: 20 sie 2015, o 13:28
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Vorgen »

Super temat! Właśnie dzisiaj żałuję, że nie przeczytałem go z 2 tygodnie wcześniej.

Wybierając się dzisiaj do pracy stwierdziłem, że zabiorę sobie do środka rower jak to zwykle robiłem na weekend w Audi A4 sedan.

No i wyjazd na rower skończył się jak chciałem położyć tylną kanapę :oops:

Fakt, że spotkałem się z czymś takim w Skodzie Superb ale ze względu na markę Mercedesa byłem pewny, że coś takiego jak składana tylna kanapa to oczywista oczywistość :shock:

Korekta: później zobaczyłem otwieranie foteli w bagażniku. Uff. może jednak modele w sedanie ze składanymi siedzeniami nie są aż tak rzadkie - C180 Elegance z 2008. 8-)
Mercedes C180 Kompressor W204 Elegance
Awatar użytkownika
Shrek
VIP
Posty: 1357
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 08:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Shrek »

Podepnę się do tematu, bo szkoda nowego wątku, a o fotele idzie, dokładnie o kierowcy.

Coś mam popsute z podnoszeniem siedziska do góry, tą dużą gałką na boku, nie elektryczne podnoszenie całości fotela, a sam przód siedziska fajnie powinien ustawić się niżej/wyżej. u Pasażera działa idealnie, u mnie stoi w miejscu. Daje się regulować kilka mm i koniec, a jazda na takim płaskim, z pustą przestrzenią pod udami jest męcząca. Można np wymienić samą podstawę fotela, w której jest ten mechanizm podnoszenia bez konieczności rozbierania większości?

Zaglądałem, zdejmowałem nawet siedzisko, nic nie wskazuje na uszkodzenie, a staje jak wryte i nie da się podnieść więcej jak 1cm, ktoś coś popsuł, prawe idzie dużo wyżej i jest idealnie. Auto mam od 2 tygodni i znam niby historię, no ale drobne niespodzianki są oczywistością w 6-cio letnim samochodzie, nawet w takim stanie i z takiego źródła jak moje :)
W169, W245, W246 i W204 - wszystko minęło ale gwiazda pewnie kiedyś wróci ... :mrgreen:
alvaro
Posty: 48
Rejestracja: 22 sie 2012, o 23:51

Re: Czy można wymienić oparcia tylnych foteli na składane?

Post autor: alvaro »

Mam chyba i silniczek i manetkę sterowania w razie co... ;)
Awatar użytkownika
luk.k
Posty: 137
Rejestracja: 7 sty 2016, o 15:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czy można wymienić oparcia tylnych foteli na składane?

Post autor: luk.k »

Koledzy mam problem taki sam jak miał kolega na początku tego tematu , mam sedana z brakiem składanej tylnych foteli.

Na pocżątku wspomnę ze BOXA dachowego nie chce.

Zastanawiam się czy do naszych modeli występuje podłokietnik z możliwością rękawa do nart ?
C200CDI AMG/LIFT SEDAN

WDD2040011A752575
jendrasm
Posty: 11
Rejestracja: 16 lut 2017, o 15:22

Re: Czy można wymienić oparcia tylnych foteli na składane?

Post autor: jendrasm »

Świetna porada. Serdeczne dzięki za opis. Będę modyfikował.
W204 C320 2008 WDD2040221F160542
Maniekldz1
Posty: 21
Rejestracja: 2 sty 2019, o 00:08

Re: Czy można wymienić oparcia tylnych foteli na składane?

Post autor: Maniekldz1 »

Witam kolegow.mam wersje z 2010roku sedan bez skladanej tylnej kanapy.Prosze o rade jak zdemontowac siedzisko badz oparcie w tylnej kanapie gdyz chce założyć sobie kamerke cofania i muszę przewody przeciagnac do bagaznika a bez demontazu kanapy nie przeciagne.proszr o rade
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości