Nie działa HOLD

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

Robertzc1
Posty: 412
Rejestracja: 4 cze 2015, o 21:06
Lokalizacja: PL

Re: Nie działa HOLD

Post autor: Robertzc1 »

U mnie była podobna sytuacja tak jak u kolegi Wiesława z tym że ja w miedzy czasie wymieniałem kpl tarcz i klocków przód tył dopiero po wymianie zwróciłem uwagę że nie działa hold z początku powiązałem to z moim grzebaniem w hamulcach że może coś spartoliłem ale hold wracał po odłączeniu na chwile akumulatora lub po przeprowadzeniu testu ESP z ukrytego menu ,hold był dopóty dopóki nie wyjąłem kluczyka ze stacyjki .W miedzy czasie natknąłem się na ten wątek i doznałem olśnienia :-D w grudniu po raz pierwszy akumulator odmówił współpracy co dziwne auto stało w garażu nie jeżdżone może z 4 dni a na zewnątrz z 10*C , po podładowaniu akumulator wrócił do żywych a ja uznałem temat za zamknięty aż do momentu gdy zginą hold ,zaryzykowałem kupiłem nowy oryginalny akumulator identyczny jak stary który jeździł od nowości tj 2012 r, dosłownie dzień przed wymianą stary znów padł po zamontowaniu nowego jak ręką odjął hold wrócił na stałe i tryb Eco zaczął częściej się pojawiać na zegarach na co też wcześniej nie zwróciłem uwagi może dlatego że na co dzień autko użytkuje moja żona Zofiaaaa :lol: .

P.S byłem w serwisie Boscha na wpisaniu nowego akumulatora po podłączeniu komputera stwierdzili za 100zł :-/ że u mnie nie ma tej opcji, by być pewnym podjechałem jeszcze do znajomego mojego znajomego i grzecznościowo załapałem się na sesję SD, faktycznie potwierdził że nie mam tej opcji .
S204 C180 CGI Avantgarde 2012 r
WDD2042491F872657
__________________
WDB9634031L876020 2014 r
Wicia
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2020, o 13:13

Re: Nie działa HOLD

Post autor: Wicia »

mam podobny problem, system ECO cały czas na żólto i nie przełącza sie na zielono, a tym samym nie dziala system. czy to może być problem małej baterii w bagazniku?
Awatar użytkownika
SZARIK
Posty: 91
Rejestracja: 15 gru 2019, o 20:57
Lokalizacja: GŁOGÓW

Re: Nie działa HOLD

Post autor: SZARIK »

to wina większego akumulatora który jest z przodu...
MB W 204 C180 CGI :evil: vin;WDD2040491A546902 Avantgarde 2011r.
Awatar użytkownika
jarecki69
Posty: 555
Rejestracja: 6 wrz 2019, o 22:02
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Nie działa HOLD

Post autor: jarecki69 »

System start-stop zadziała dopiero gdy spełnione będa pewne warunki. Jednym z najważniejszych jest poziom naładowania akumulatora i jego moc. Jesli aku nie jest dostatecznie naładowany, system nie zadziała. U mnie teraz to tak wygląda, że bardzo często jeżdżę na krótkich trasach i aku mi sie nie doładuje, cały czas mam system start-stop nieaktywny ale wystarczy jak zrobię trasę, zagrzeje silnik to pojawia sie zielona ikonka i auto gaśnie na postoju. Naładuj aku konkretnie, prostownikiem a system Ci odpali chyba ,że aku juz masz zużyty to juz tylko wymiana pomoże.
Mercedes W204 2012r. OM 651 manual C180CDi 178KM 423Nm WDD2040001A689918
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości