Rozładowanie akumulatora.

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

lolek
Posty: 27
Rejestracja: 14 sie 2016, o 18:10

Rozładowanie akumulatora.

Post autor: lolek »

Witam, w mojej Czarnej Damie mam taki problem: sporadycznie (raz na rok, może 9-10 miesięcy) zdarza mi się sytuacja, że rozładowuje się akumulator. Samochód normalnie jeździł w piątek do wieczora, wczoraj odpoczął, a dzisiaj rano nawet nie raczył otworzyć drzwi. Otworzyłem kluczykiem, napięcie na akumulatorze 7,3 V. Tak więc akumulator do ładowania, a ja na razie używam niezawodnego W201( z nim nie ma problemów). Czy ktoś może mi pomóc jak to rozwiązać ? Rozładowywanie jest całkowicie niespodziewane, niezależnie od pory roku i innych czynników . Co się dzieje? Moją Black Lady mam już 5 lat i niestety klika razy miałem opisany powyżej problem. Nic nie pomógł serwis MB, ani niezależny diagnosta z SD ( Viatronic Wrocław). Ich zdaniem w samochodzie jest wszystko ok. Samochód również nie sygnalizuje w żaden sposób (komunikaty, itp) nadchodzących problemów. Po naładowaniu akumulator znów będzie jeździł bez problemu aż do ??? nie wiadomo kiedy znowu rano nie zamruga kierunkowskazami przy otwieraniu pilotem.
Proszę o pomoc.
lolek WDD2040461A072228
geniu
Posty: 16
Rejestracja: 16 paź 2018, o 21:29

Re: Rozładowanie akumulatora.

Post autor: geniu »

Jezeli ładowanie OK, to zostala ci podmiana akumulatora - jezeli bedzie OK to zostało - NOWY
lolek
Posty: 27
Rejestracja: 14 sie 2016, o 18:10

Re: Rozładowanie akumulatora.

Post autor: lolek »

Dzięki, ładowanie jest ok, więc pewnie skorzystam z Twojej rady. Ten akumulator ( Bosch) ma 5 lat, więc teoretycznie powinien jeszcze pochodzić, ale cóż widocznie nic z tego.
lolek WDD2040461A072228
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 19 gości