Układ paliwowy CDI om 646 ciężko odpala po nocy

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

macieksocho87
Posty: 42
Rejestracja: 9 wrz 2019, o 20:14

Układ paliwowy CDI om 646 ciężko odpala po nocy

Post autor: macieksocho87 »

Witam, i stało się coś niedobrego z moim mercedesem, wczoraj wyjeżdżając samochodem po nocy dłużej musiałem zakręcić silnikiem aby odpalił pomyślałem że może coś za szybko zrobilem, dziś sytuacja powtórzyła się niestety musiałem pokręcić 10 sekund rozrusznikiem aby odpalił po czym puścił niebieska chmurę dymu, dodatkowy objaw to zanim się rozgrzeje to jest charakterystyczne trykotanie silnika podczas przyspieszania. Gdy chwilę popracuje następne odpalenie wygląda normalnie. Czy wtryski dobiegły końca swojej żywotności?
Czy w takiej sytuacji warto zrobić próbę przelewowa ? Może ktoś miał już podobny problem. Paliwo lane cały czas z jednego źródła, tylko jeden raz zatankowane z innego ale to było miesiąc temu. Puki co nic na desce się nie zapalilo, czy ktoś ogarnięty podłączając SD jest w stanie coś zobaczyć stan wtrysków bądź innych czujnikow, może kogoś polecicie w okolicach warszawy - Sochaczew.
Awatar użytkownika
thepaniq
Posty: 71
Rejestracja: 5 mar 2020, o 16:29

Re: Układ paliwowy CDI om 646 ciężko odpala po nocy

Post autor: thepaniq »

wtryski raczej by się objawiały czarnym dymem, niebieska chmura to raczej olej
_________________
'11 MY12 MB S204 C180 CDI Classic
--------------------------------
VIN: WDD2042001F826093

EX: '96 MB W202 C180 Esprit
--------------------------------
VIN: WDB2020181A402682
macieksocho87
Posty: 42
Rejestracja: 9 wrz 2019, o 20:14

Re: Układ paliwowy CDI om 646 ciężko odpala po nocy

Post autor: macieksocho87 »

zrobiłem próbę przelewową i wszystkie miarki wyszły praktycznie równo, ten niebieski dym o którym napisałem to w sumie do konca nie jestem pewien czy to taki kolor na pewno bo pod wpływem nerw jak zobaczyłem że nie chce odpalić to może się pomyliłem jeszcze sprawdzę to jutro. Poczytałem trochę w necie na temat tego (trykotania) podczas przyspieszania na zimnym silniku i wskazuje to niby na zawór ciśnienia Paliwa, wiem że jeden jest przy pompie wtryskowej którego zaryzykuję i wymienie, a drugi jest na listwie wtryskowej który jest niedostępny tylko wyłącznie z całą listwą.
Przy tych próbach i podniesionej osłonie zauważyłem jeszcze inny problem przy rozgrzanym silniku z nad dekielka odmy wydostaje się delikatny dymek spalin. Jest to chyba nie rozbieralny element tylko cała pokrywa zaworów.
Awatar użytkownika
jarecki69
Posty: 555
Rejestracja: 6 wrz 2019, o 22:02
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Układ paliwowy CDI om 646 ciężko odpala po nocy

Post autor: jarecki69 »

No to sprawdź sobie odmę czy masz szczelną i nie zapchaną. Wtryski masz dobre. Można sprawdzić na SD ew dawki korekcyjne ale skoro próba przelewowa wyszła dobrze ....
Mercedes W204 2012r. OM 651 manual C180CDi 178KM 423Nm WDD2040001A689918
macieksocho87
Posty: 42
Rejestracja: 9 wrz 2019, o 20:14

Re: Układ paliwowy CDI om 646 ciężko odpala po nocy

Post autor: macieksocho87 »

jarecki69 jak zdjąłem przewód z odmy i przytkałem palcem na chwile odpowietrzenie z pokrywy zaworów to z tego dekielka okrągłego zaczęła się wydobywać wieksza ilość spalin, po puszczeniu już delikatna, czy ten dekielek w jakiś sposób można rozebrać żeby dostać się do membrany zobaczyć jak to w środku wygląda, czy jest to sklejone na stałe i tylko wymiana całej pokrywy zaworów zostaje, ewentualnie sylikonem dookoła :)
Michalos95
Posty: 11
Rejestracja: 7 mar 2020, o 17:43

Re: Układ paliwowy CDI om 646 ciężko odpala po nocy

Post autor: Michalos95 »

Udało się koledze rozwiązać problem z terkotaniem podczas przyspieszania? Zauważyłem u mnie to samo, tylko po nocy kiedy auto jest zaparkowane na zewnątrz. Gdy stoi w ogrzewanym garażu, terkotanie jest niemal nieodczuwalne. Z obserwacji silnika, tez wynika lekkie zapocenie odmy.
C220 CDI 2007r.
macieksocho87
Posty: 42
Rejestracja: 9 wrz 2019, o 20:14

Re: Układ paliwowy CDI om 646 ciężko odpala po nocy

Post autor: macieksocho87 »

Michalos95 wymieniłem ten Zawór regulujący Delphi przy pompie wtryskowej, oryginał DELPHI o tych samych numerach za 250 zł i na razie testuje, puki co tego terkotania (detonacyjnego spalania ) na zimnym silniku nie zaobserowałem ale to upłyneło dopiero kilka dni i muszę jeszcze to dokładnie stwierdzić. Dymienie z dekielka odmy jest jak było po rozgrzaniu silnika, ale gdzieś tam czytałem tu na forum że winne moga być podkładki pod wtryskiwaczami ale puki co nie widzę żadnych wycieków przy wtryskach żadnego nagaru przy gniazdach więc z tym to będę jezdzić chyba że zacznie dmuchać przy gniezdzie wtrysku, za pewne są to wadliwe pokrywy zaworów nierozbieralne odmy tak jak było to w w203 om646, tu niestety skrzanili sprawe z tą pokrywą zaworów, tak samo jak mają tdiki VW.
U mnie również te tyrkotanie pojawiało się na zimnym silniku spróbuj wymienić filtr paliwa i dodatek do paliwa liquy moli, jak to nie pomorze to spróbuj ten zawór wymienić jak ja. Potestuję jeszcze i dam znać czy problem ustąpił.
Michalos95
Posty: 11
Rejestracja: 7 mar 2020, o 17:43

Re: Układ paliwowy CDI om 646 ciężko odpala po nocy

Post autor: Michalos95 »

Dziękuję, za szczegółowa odpowiedź. Wszystkie filtry wymieniłem w październiku, jakis miesiąc po kupnie auta. Przed wymiana nie pamietam, zeby to terkotanie wystepowało. Może mam nieodpowiedni filtr, albo mechanik cos zle go zamontował? Albo wtedy po prostu nie było jeszcze zimno i dlatego tego objawu nie było. Dziękuję za radę, kupie nowy filtr, najlepiej ori i wymienie raz jeszcze. Przeprat do wtrysków dodawalem cerateca ale roznicy nie odczułem. Sprobuje jeszcze z tym od moly. Ok, daj znac jak jeszcze zaobserwujesz cos więcej, tez sie odezwe.
C220 CDI 2007r.
macieksocho87
Posty: 42
Rejestracja: 9 wrz 2019, o 20:14

Re: Układ paliwowy CDI om 646 ciężko odpala po nocy

Post autor: macieksocho87 »

Michalos95 nie musisz inwestować w oryginalny filtr paliwa, śmiało podjedz do najbliższej hurtowni Intercars bądz innej i kup sobie filtr MANN, jedne z najlepszych filtrów bądź Knechta. Mechanik na pewno poskładał dobrze bo tam to żadna filozofia, 5 minut roboty, odpina się dwie spinki na przewodach paliwowych i dwie spinki trzymające filtr paliwa w podstawie tej plastikowej i po złożeniu wystarczy dwa razy uruchomić zapłon aby odpowietrzył się układ paliwowy. Duże znaczenie w układach CR ma jakość paliwa, więc dobrze jest tankować na sprawdzonych stacjach.
Michalos95
Posty: 11
Rejestracja: 7 mar 2020, o 17:43

Re: Układ paliwowy CDI om 646 ciężko odpala po nocy

Post autor: Michalos95 »

W takim razie tez spróbuję z zaworem, bo filtr mam dobry, wymieniony 9k km temu. Paliwo lane tylko na orlenie i czasem bp, zazwyczaj verva. SD pokazał Ci błąd tego zaworu? U mnie czasem tez wystepuje lekkie falowanie obrotów, głównie w cieplejsze dni. Chociaz odpala zawsze na strzała, nawet zima.
C220 CDI 2007r.
macieksocho87
Posty: 42
Rejestracja: 9 wrz 2019, o 20:14

Re: Układ paliwowy CDI om 646 ciężko odpala po nocy

Post autor: macieksocho87 »

U mnie jest problem taki że w okolicy nie ma nikogo ogarniętego co obsługuje SD do tego teraz ta pandemia, wiec wymieniłem go z wiedzy internetowej tak jak trochę poczytałem że to on może być winny tego terkotania. Na pewno pozostało czasami lekkie falowanie obrotów zaraz po odpaleniu po czym po chwili się stabilizuje. Ale to też zależy raz faluje a raz nie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 13 gości