C 220 om 646

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

piotreus-1988
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2020, o 20:14

C 220 om 646

Post autor: piotreus-1988 »

Cześć panowie. To moj pierwszy post. Przeszukałem forum ale nic nie znalazłem. Auto posiadam miesiąc. Ostatnio zauważyłem, że silnik ma czasami różne obroty na postoju. Dzisiaj np. Było 850 rpm
pojechałem do sklepu, była deszczowa pogoda, wyszedlem ze sklepu deszcz przestał padać i obroty spadły do 750 rpm. Wszystko dzialo się na wyłączonej klimatyzacji jednak przy wyższych obrotach po wciśnięciu off i całkowitym wyłączeniu nawiewiewu obroty spadły do 750 po włączeniu nawiewu znowu wzrosły do 850. Wyglądało tak jak by klimatyzacja sama się włącza mimo ze przycisk AC się nie świeci. Czy to możliwe że klima sama się włącza gdy jest kiepska pogoda na zewnątrz? W instrukcji nic takiego nie wyczytałem.


Z góry dzięki za jakieś info w tej sprawie.
Awatar użytkownika
majkel84
Moderator
Posty: 454
Rejestracja: 4 cze 2017, o 11:25
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: C 220 om 646

Post autor: majkel84 »

Cześć

Słabo szukałeś, było pisane już o tym, po pierwsze wyłączenie przycisku AC nie rozłącza kompresora w mercedesach.
Po drugie skoki obrotów związane są raczej z pracą alternatora, inteligentny system ładowania sam sobie potrafi podnieść obroty w sytuacji kiedy ładowanie tego wymaga.
Po trzecie założyłeś temat z tytułem z którego nic nie wynika i nie będzie żadną pomocą dla innych, następny po tobie wejdzie na forum i również nie znajdzie odpowiedzi tak jak ty na temat skoku obrotów i założy kolejny temat, w ten sposób robi się śmietnik i nie ma się co dziwić ze ciężko coś znaleźć. Już nie wspomnę do przywitalni.
w204 320 CDI :mrgreen: AMG pakiet
WDD2040221A157833
Star Diagnosis Śląsk - kontakt priv
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości