Pomocy !

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

Sigon
Posty: 87
Rejestracja: 18 sie 2012, o 08:34

Pomocy !

Post autor: Sigon »

Witam.


Dzisiaj bylem uczestnikiem kolizji drogowej (jako poszkodowany). Sytuacja wygladala tak. Zjechalem z glownej drogi na parking gdyz musialem cos sprawdzic. Stanalem wzdluz glownej drogi podczas gdy samochody zaparkowane byly prostopadle. W pewnym momencie zobaczylem ze pechowo akurat ktos chcial wyjechac. Pomyslalem ze zaraz mnie zobaczy w lusterku i zahamuje a ja usune mu sie z drogi. Jendakze gosciu z pelna premdytacja cofal w najlepsze (pomimo tego ze zaczalem trabic w najlepsze). Lekko uderzyl mnie w prawy przedni blotnik w wyniku czego zdarl mi lakier oraz powstaly 4 wgniecienia. Postanowilem nie wzywac policji. Spisalem z nim oswiadczenie w ktorym przyznaje sie on do popelnionego wykroczenia. Oswiadczenie zawiera wszelkie potrzebne informacje + podpisy dwoch swiadkow. Czy mial ktos podobne doswiadczenie? Czy bedzie problem w PZU z wyciagnieciem kasy z polisy tego goscia?
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 1671
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 17:27
Lokalizacja: Warszawa Drugi sort, kanalia co szanuje konstytucję.

Post autor: noc »

Twój samochód stał w miejscu blokującym wyjazd z parkingu (nieprzepisowo), zamiast się ruszyć użyłeś sygnału.Twoja wina.Każda "papuga" udowodni Twoją winę.
Po za tym stając w w takim miejscu powinieneś obserwować samochody uruchamiane, podejrzane o wyjazd z zablokowanego przez Ciebie parkingu.Użytkownicy parkingu, też są zobowiązani do pewnej ostrożności, ale Ty popełniłeś jako pierwszy utrudnienie i w pełni odpowiadasz za konsekwencje swojego postępowania.PIRAT. :mrgreen:
Łańcuch przyczynowo-skutkowy.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku pracy przy MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Zwykle tu: http://www.w212.pl/ i tam gdzie MB.
Sigon
Posty: 87
Rejestracja: 18 sie 2012, o 08:34

Post autor: Sigon »

Kolezka przyznal sie do winy co mam napisane na papierze wiec nie za bardzo pomogles swoja wypowiedzia. Poza tym ten "parking" to byla usypana zwirem zatoczka przy drodze, bez zadnych okreslonych regul dotyczacych tego jak samochody maja byc zaparkowane. Mogla sluzyc zarowno do postoju chwilowego (w moim przypadku), jak i dluzszego. Nie widze w tym wydarzeniu swojej winy. Kolezka wyjezdzajac z premedytacja uderzyl mnie a powinien cofajac zachowac szczegolna ostroznosc.
MIŁY
Posty: 70
Rejestracja: 7 gru 2009, o 19:00
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MIŁY »

Jest zasada że winny jest ten który się porusza, a nie ten który jest zaparkowany(czy też nie poruszający się), nawet w niedozwolonym miejscu. Także spokojnie, ewentualnie jak by była policja na miejscu mógłbyś dostać mandat za złe parkowanie.
noc, wyobraź sobie że złapałeś "gumę" i zjechałeś na zatoczkę autobusową w celu usunięcia usterki, nadjeżdża autobus i wjeżdża do zatoczki i przy tym manewrze uszkadza Twój pojazd.
Według tego Co napisałeś będziesz Ty winny spowodowania kolizji drogowej a nie kierowca autobusu.
Sigon
Posty: 87
Rejestracja: 18 sie 2012, o 08:34

Post autor: Sigon »

Teraz pozostaje mi jedynie uzeranie sie z TU.. No i sama naprawa blotnika.
W204 Sedan C180 Kompressor 156KM 2007 r. Manual
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 1671
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 17:27
Lokalizacja: Warszawa Drugi sort, kanalia co szanuje konstytucję.

Post autor: noc »

Nie do końca jest tak.Osoba siedząca w samochodzie nawet przy unieruchomionym silniku widząc konsekwencje swojego położenia (auta) powinna reagować.
Według powyższej wypowiedzi, gdy nie ma zakazu postoju i parkowania można by było zostawić kufer wystający na całą drogę i każdy w ruchu uderzając byłby winny.Np: we mgle.
Myśleć.Tylko tyle trzeba. :mrgreen:

Czasem rano pod warsztatem mamy cały pusty parking.Gdzie staje klient? We wjeździe do warsztatu.Dlaczego? Bóg może wie.Ja nie. :mrgreen:
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku pracy przy MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Zwykle tu: http://www.w212.pl/ i tam gdzie MB.
Sigon
Posty: 87
Rejestracja: 18 sie 2012, o 08:34

Post autor: Sigon »

Ja akurat duza wage stawiam do parkowania (taki odchyl ;)). Po prostu nie zdazylem zaregowac. Gdy zorientowalem sie ze on jednak nie ma zamiaru zahamowac, to bylo juz niestety za pozno. Poczatkowo chcialem wezwac policje, ale on zaproponowal ugode i ja przystalem na to. Co innego jak kufer wystaje z parkingu na droge glowna, a co innego jak wydarzenie ma miejsce w obrebie parkingu.
W204 Sedan C180 Kompressor 156KM 2007 r. Manual
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 1671
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 17:27
Lokalizacja: Warszawa Drugi sort, kanalia co szanuje konstytucję.

Post autor: noc »

Bez komentarza.
Temat zamknąć.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku pracy przy MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Zwykle tu: http://www.w212.pl/ i tam gdzie MB.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości