Strona 1 z 1

Uwaga na podrobione części z ALLEGRO

: 19 maja 2020, o 16:44
autor: kigam22
W ostatnim czasie pojawił się wysyp ogłoszeń na Allegro z podrobionymi częściami do MB. Przy zakupach zwracajcie uwagę na dane sprzedającego. Ostatnio poszukiwałem kilka klamotów i CHIŃSKIE firmy sprzedają na Allegro części z podrobionym znaczkiem MB. Dodatkowo wysyłka towaru jest z za granicy. Towar zdecydowanie wątpliwej jakości.

Re: Uwaga na podrobione części z ALLEGRO

: 20 maja 2020, o 08:42
autor: dvvvb
Potwierdzam niestety to co pisze kolega. Sam ostatnio naciąłem się na podobną sytuację, z tym że wysyłka była z Polski z polskiej firmy. Części do złudzenia przypominają oryginały - jedyne co mi nie pasowało to sposób pakowania i ta sama naklejka z numerami seryjnymi na każdej z nich. Po tym jak przestały działać po dwóch dniach, przejrzałem internet i znalazłem identyczne, tak samo pakowane na Aliexpress, oczywiście 4x tańsze. Także wniosek nasuwa się sam.

Re: Uwaga na podrobione części z ALLEGRO

: 16 cze 2020, o 22:50
autor: perzu126
Dajcie jakieś namiary na aukcje.

Re: Uwaga na podrobione części z ALLEGRO

: 17 cze 2020, o 12:23
autor: dvvvb
Nie chciałbym wrzucać konkretnych linków, poza tym one i tak za chwilę się zmienią. Tak jak pisał kolega wyżej, należy zwracać uwagę na kraj wysyłki i przede wszystkim cenę, jeżeli odbiega sporo od ceny zamiennika w jakimś dobrym sklepie internetowym, nie mówiąc już o oryginalnej części to powinno to wzbudzić nasze wątpliwości - tym bardziej jeżeli na zdjęciu oferowanego przedmiotu są logotypy Mercedesa a część oferowana jest jako nowa.