Prośba o pomoc i ocenę pojazdu 220 CDI

Tutaj prosimy o pomoc w weryfikacji ogłoszeń sprzedaży i ogólnie o pomoc przy zakupie auta.

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

Mieczesław
Posty: 13
Rejestracja: 19 mar 2016, o 18:05

Prośba o pomoc i ocenę pojazdu 220 CDI

Post autor: Mieczesław »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów !
Od dłuższego czasu przeglądam to forum gdyż przymierzam się do zakupu w204.
Szczerze jestem pod wrażeniem profesjonalizmu oraz chęci dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi użytkownikami "gwiazd"
Ostatnio pojawiła się oferta zakupu autka z motorem 220 CDI 170 hp, z rocznika 2007. Auto od osoby prywatnej, pierwszego użytkownika, z Polskiego salonu.
Przebieg wynosi nieco ponad 80 000 km, auto użytkowanie lokalnie przez jednego członka rodziny. Wersja Classic, więc domyślam się, że szału w wyposażeniu nie będzie.
Z dodatków opcjonalnych dochodzi skrzynia automatyczna. Zakładam, że przebieg jest prawdziwy, auto cały czas serwisowano w ASO. Cena 45 000
Chciałbym Was prosić o opinię na temat tego modelu w tej konfiguracji wyposażenia i silniku. Z informacji, które do tej pory zgromadziłem, to jednostka jak najbardziej na + (wtryski Boscha) i w opiniach raczej udana. Czy cena jest adekwatna do roku produkcji, silnika i wyposażenia przyjmując, że stan jest adekwatny do przebiegu 80 000 i nie było przygód blacharskich w przeszłości?
Z góry dzięki serdeczne z opinie!
Pozdrawiam
Viper_PDT
Posty: 1673
Rejestracja: 21 paź 2015, o 22:14
Lokalizacja: Wrocław CiTy

Re: Prośba o pomoc i ocenę pojazdu 220 CDI

Post autor: Viper_PDT »

Witamy również i cieszymy się, że chcesz dołączyć do naszego grona. Ale sam zakup auta Cię do naszego grona nie zbliży - bez flaszki i ogórków nie da rady:)

A tak na serio: jeżeli auto jest faktycznie bez przygód blacharsko-lakierniczych i ma oryginalny przebieg to abstrahując od tego, że jest to rocznik 2007 i tego, że jest to wersja classic to warto dać za niego 45 tyś (najpierw potarguj się trochę:P). Na Allegro można znaleźć w tych pieniądzach rocznikowo młodsze, lepiej wyposażone modele, ale najczęściej z wypadkową przeszłością i z dużo większym przebiegiem (minimum 100tyś więcej), bądź w ogóle nie znaną przeszłością i przekręconym licznikiem. Trzy miesiące temu szukaliśmy z kolegą dla niego 204-ki w kombi przed liftem w dieslu w budżecie do 50 tyś zł - nierealne, żeby trafić jakiś egzemplarz godny uwagi. Wszystkie po dzwonach, naprawiane w średnich bądź słabych warsztatach, większość szykowanych na handel, z wystrzelonymi poduszkami, z przekręconymi licznikami o bagatela 200 tyś km. Naprawdę w Polsce kupić i sprzedać dobre auto jest bardzo ciężko. Skończyło się, że w końcu udało nam się znaleźć bezwypadkową i super wyposażoną Octavię II kombi po lifcie za 40 tyś.

Także bierz tego Merca jak rolnik dotację:)
Bóg stworzył Ziemię, Niemcy - Mercedesa...

Mercedes W203 FL 220CDI 2005 - EX
Mercedes W204 FL 250CGI 2011 /////AMG - obecnie
Mercedes W213 E400 /////AMG - obecnie
Mieczesław
Posty: 13
Rejestracja: 19 mar 2016, o 18:05

Re: Prośba o pomoc i ocenę pojazdu 220 CDI

Post autor: Mieczesław »

Witaj Viper, z tą wódką i kiszonymi to muszę się śpieszyć bo po kupnie gwiazdy, zostanie już tylko na piwko co najwyżej :)

A na poważanie, zakładam, że autko było serwisowane należycie i nic z nadwoziem nie było ruszane. Postaram się to oczywiście sprawdzić faktury, książka etc.
Boję się tylko rocznika, autko ma już rocznikowo 9 latek, przebieg niewielki fakt, ale jednak wiek też pewnie swoje robi w temacie awaryjności itp.
Wierze, mam nadzieję, nie ślepo, że to jednak mercedes i nie będzie tak źle jeśli chodzi o niezawodność.
Wychodzę też z założenia, że jeśli historia będzie dobrze udokumentowana to przy ewentualnej sprzedaży po jakimś czasie, cenowo nie dostanę mocno po tyku biorąc pod uwagę wiek samochodu.
Jak zbiorę więcej danych odnośnie tego autka dam jeszcze znać.
Tak czy inaczej dzięki serdeczne za zainteresowanie i podjęcie tematu :)
Mieczesław
Posty: 13
Rejestracja: 19 mar 2016, o 18:05

Re: Prośba o pomoc i ocenę pojazdu 220 CDI

Post autor: Mieczesław »

Witam ponownie, dziś oglądałem autko i muszę przyznać, że prezentuje się zacnie. Wersja wyposażenia do Elegance, nie jak pisałem wcześniej Classic.
Czy ktoś z Was zna interwały i zakresy przeglądów dla tego modelu w tej wersji silnikowej od przebiegu 60 000 w górę ? Silnik OM 646.
Czy ktoś z Was sprawdzał swoje auto przed zakupem w ASO Mercedes i może się podzielić info jaki to jest koszt i co wchodzi w jego zakres ? Z wcześniejszych wpisów na forum wynika, że z samym VIN em, w serwisie, niewiele mi powiedzą na temat historii serwisu pojazdu.
Czy znacie jakąś sensowną alternatywę (miejsce) do serwisowania autka poza ASO - pytam o konkrety serwis, który specjalizuje się w MB i jest wg Was godny polecenia- region Łódź i okolice.

Z góry serdeczne dzięki.
miluch
Posty: 286
Rejestracja: 25 sty 2011, o 21:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prośba o pomoc i ocenę pojazdu 220 CDI

Post autor: miluch »

Jeszcze chwile się pozastanawiaj i ktoś inny skorzysta skoro pewny i udokumentowany. Samochód kosztuje, eksploatacja kosztuje, ubezpieczenie kosztuje, paliwo też kosztuje. Jeśli jesteś tego świadomy i potrafisz optymalizować w/w koszty to.... kupuj i ciesz się autem! Jeśli zaś przeraża Cię fakt że do silnika wchodzi więcej oleju niż np do Tico to sobie odpuść. Można w tej cenie kupić auto z gwarancją na nowych oponach i też jeździć. To Ty wiesz czy Cię stać czy nie. Chciałbyś przeczytać że utrzymanie takiego auta kosztuje 50 PLN? Nie, nie kosztuje. Trzeba mierzyć siły na zamiary. Co więcej Ci mam doradzić?
C 180 Kompressor T ----> był
E 250 CGI coupe ----> był
C 220d Estate W205 ----> jest
Mieczesław
Posty: 13
Rejestracja: 19 mar 2016, o 18:05

Re: Prośba o pomoc i ocenę pojazdu 220 CDI

Post autor: Mieczesław »

Witam ponownie,
no i stało się... piękna biała dama zaparkowała pod moim domem.
Przed zakupem odwiedziłem ASO bardziej dla świętego spokoju, bo auto zostało kupione od znajomej osoby. Bardziej chodziło mi o poznanie historii przeglądów/serwisu jak również kontrolę auta pod kątem diagnostyki komputerowej - wyszedłem z założenia, że użytkownik - a w zasadzie użytkowniczka auta nie koniecznie musiała mieć świadomość co do ewentualnych błędów czy usterek, które z reguły wcześniej wychodzą właśnie podczas diagnostyki komp.
Jeśli chodzi o auto:
W204 sedan / 220 CDI / 170 hp / skrzynia automat 5 b. / ELEGANCE / 2007r.
Przebieg 55 000 z hakiem
Przeglądy w ASO do samego końca - niestety nie do końca pojmuję zakresy poszczególnych typów przeglądów(A,B itp.) ale coś czuję, że z Wami szybko to nadrobię :)

Autko kupione nowe, w Polsce, u dealera i użytkowane przez jedną sympatyczną Panią do dnia wczorajszego.

Do zakupu doszło trochę przypadkowo podczas rozmowy ze znajomym człowiekiem, który od słowa do słowa powiedział, że żona myśli o wymianie autka na wyższe i 4x4.
Auto nie pojawiło się w żadnym ogłoszeniu bo nie zdążyło. Powiem więcej, zostało sprzedane odrobinę za szybko, bo do Pani niestety nie zdążył dojechać nowy samochód.

Wcześniej myślałem trochę o MB, ale raczej o W203 kombi. Bardziej jednak szukałem VW golfa VI kombi - do tej pory sam śmigałem właśnie golfem.
Stąd właśnie pojawiały się pytania o opinie, koszty itp.

Wcześniej kontakt z MB miałem jedynie sporadycznie, w piątkowo-sobotnie wieczory, podczas powrotów taxi do domu i to w stanie nie zawsze najwyższej świadomości :)

Domyślam się, ze koszty utrzymania nie należą do najniższych ale przekonałem się szybko, że jazda tym autem wiele potrafi zrekompensować.
Samo ubezpieczenie kompletne to 2700 ze zniżkami 60% ale to koszt wg. mnie pierwszy i podstawowy koszt, po zakupie autka tej klasy i ceny.

Dziękuję Panowie za Wasze rady i oficjalnie witam się z Wszystkimi użytkownikami tego forum.
Udanych Świąt i przyjemnej eksploatacji Waszych 4-nogich pociech :)
Viper_PDT
Posty: 1673
Rejestracja: 21 paź 2015, o 22:14
Lokalizacja: Wrocław CiTy

Re: Prośba o pomoc i ocenę pojazdu 220 CDI

Post autor: Viper_PDT »

No to gratulujemy!!

A teraz czas na flaszkę i ogórki:)
Bóg stworzył Ziemię, Niemcy - Mercedesa...

Mercedes W203 FL 220CDI 2005 - EX
Mercedes W204 FL 250CGI 2011 /////AMG - obecnie
Mercedes W213 E400 /////AMG - obecnie
nuras62
Posty: 79
Rejestracja: 6 gru 2014, o 17:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Prośba o pomoc i ocenę pojazdu 220 CDI

Post autor: nuras62 »

Gratulacje,ładny prezent na zająca :))
wrzuć jakieś foty oraz VIN
przyjemności z Gwiazdy
MB W124 Coupe M104 automat-dożywocie i...
MB C180 Avantgarde WDD2042461F231848
new MB C180 Classic pakiet AMG WDD2040451F362092
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości