W204 2.2 170km prośba o pomoc przy zakupie

Tutaj prosimy o pomoc w weryfikacji ogłoszeń sprzedaży i ogólnie o pomoc przy zakupie auta.

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

Przemjak1
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2018, o 16:36

W204 2.2 170km prośba o pomoc przy zakupie

Post autor: Przemjak1 »

Witam wszystkich serdecznie. Jestem nowy na forum, fakt faktem nie posiadam jeszcze MB, ale w przeciągu 2-3 tygodni mam plan stania się jego posiadaczem jak i dołączenia do waszej społeczności. Więc prośbe mam do was, mianowicie chciałbym wiedzieć na co patrzeć ogólnie przy zakupie, wiecie główne bolączki typowe usterki itp
Interesuje mnie przedliftowy sedan 2.2cdi o mocy 170KM najlepiej w dużą nawigacją, bardzo będę wdzięczny na każdą pomoc bo nie chiałbym wpaść na taką mine jak z moim obecnym autem (opel omega bfl), w które wpakowałem jeszcze raz tyle ile było warte, ale to już historia na inny temat.
Także jeszcze raz z góry dziękuje za pomoc.
zarys
Posty: 339
Rejestracja: 17 lis 2010, o 13:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: W204 2.2 170km prośba o pomoc przy zakupie

Post autor: zarys »

Typowy można nawet stwierdzić, że wzorcowy post. Między wierszami można odczytać intencję pytającego (redagującego post), jak tu zwalić odpowiedzialność za ewentualną wpadkę na radzących. Jakie są najczęstsze usterki? Wszystkie najczęściej występujące usterki są na forum explicite wyszczególnione i opisane. Bardzo rzadko Forumowicze chwalą się osiągnięciami raczej szukają porady. Wystarczy czytać ze zrozumieniem zwłaszcza, że informacje umieszczane są w odpowiednich działach. Szczególnie złości takie pytanie u doświadczonego kierowcy, piszącego (już raz się nadziałem). Chcesz zminimalizować ewentualne kłopoty poszukaj dobrego mechanika (no właśnie: silnikowca, blacharza, elektronika itd) i zabierz ich na oględziny. Ja uważam, że najrozsądniej zabrać zimną głowę. Oblukać przedmiot pożądania a ewentualnie potem skonsultować swoje spostrzeżenia z uczestnikami forum. Inaczej wzorcowa odpowiedź brzmi, zwracaj uwagę na wszystko a potem zrób jak uważasz.
Przepraszam za mentorski ton mojej wypowiedzi, ale jako Mod jestem zobowiązany do czytania wszystkich postów, i czasami mnie ponosi.
My dream-Black Princessa 2,2,170 KM,CDI, automat 7 bieg-Avangard, 2012,VIN WDD2040021A531285
Pozdrawiam Ryszard
Przemjak1
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2018, o 16:36

Re: W204 2.2 170km prośba o pomoc przy zakupie

Post autor: Przemjak1 »

Skoro musisz czytać wiele takich wątków i przez to cię ponosi lub jesteś poddenerwowany i normalnym ludziom ma się przez to oberwać to może lepiej będzie jak wezmiesz dwa razy błeboki wdech i wydech i się uspokoisz. Słuchaj to że wpakowałem się na minę z poprzednim samochodem to mogę zawdzięczyć sprzedającemu, który zataił przedemną prawde o stanie auta, a były to takie rzeczy których nawet nie wykryto na stacji diagnostycznej i nikt nie jest alfą i omegą. Sorry że w jakiś sposób się zdenerwowałeś moją prośba, widać że pomoc aż wre.
Z drugiej strony dziękuje za "miłe" przyjęcie.

Temat do zamknięcia
Sebmei
Posty: 20
Rejestracja: 1 lis 2016, o 22:34
Lokalizacja: RYBNIK

Re: W204 2.2 170km prośba o pomoc przy zakupie

Post autor: Sebmei »

Nie denerwuj się. Sprawdź wszystko jak należy. Od VIN poprzez serwis, DNA.
S204 2008 Kombi WDD2042081F270248
zarys
Posty: 339
Rejestracja: 17 lis 2010, o 13:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: W204 2.2 170km prośba o pomoc przy zakupie

Post autor: zarys »

Brawo Sebmei, to jest właściwe podejście. I jak widać mnie się nie udało tego tak prosto przekazać, cały czas się uczę. :-)
My dream-Black Princessa 2,2,170 KM,CDI, automat 7 bieg-Avangard, 2012,VIN WDD2040021A531285
Pozdrawiam Ryszard
perzu126
Moderator
Posty: 757
Rejestracja: 12 sty 2016, o 19:23
Lokalizacja: Perzów
Kontakt:

Re: W204 2.2 170km prośba o pomoc przy zakupie

Post autor: perzu126 »

I ja się wtrącę. Na forum jest mnóstwo informacji, trzeba poczytać, popatrzeć z czym ludzie problemy mają. Jest dział z autami niepolecanymi - poczytaj, dużo cennych i DARMOWYCH wskazówek. Jak poczytasz i się dowiesz możesz dopytać o jakieś drobiazgi. Nikt poraz N-ty nie będzie pisał tego samego.
WDB2021211A313360 http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=6667&start=0
Obrazek
Na lato: WDB2084441T098123
Obrazek

Obrazek
Paskudny SUV w gnoju: ML420CDI
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości