2 Mercedesy do zakupu

Tutaj prosimy o pomoc w weryfikacji ogłoszeń sprzedaży i ogólnie o pomoc przy zakupie auta.

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

kamcio100

2 Mercedesy do zakupu

Post autor: kamcio100 »

Witajcie ponownie, piszę ponieważ chciałbym poznać waszą opinię w moim dylemacie. Mianowicie.

Pierwszy samochód :

https://allegro.pl/ogloszenie/mercedes- ... 7450457741

Przetarty cały bok, VIN: WDD2040461A172868

Wiadomości Mail :
,,Był robiony rozrząd, uszczelka, pompa wody itp… Mam fakturę za części z dnia 03.02.2018 r w 2017 roku było zrobione zawieszenie z przodu oraz komplet tarcz, klocków, wszystko na oryginalnych częściach."

,,Na komplet hamulców i zawieszenie jest faktura na 3000 zł. Na rozrząd itd. Jest faktura na części. Samochód był serwisowany przez znajomego który ma serwis samochodowy. Ogólnie wszystko było brane na firmę, zależało mi na kosztach a nie tanich częściach."

,,Tak samochód kupiłem od importera. Sprawdzałem w ASO potwierdzili przebieg przeglądami i stanem. Samochód konstrukcyjnie jak określili był oryginalny. Ja zrobiłem nim kilkadziesiąt tysięcy km w te 4 lata. Podczas wymiany rozrządu i uszczelki mechanik stwierdził że silnik tuleje itd są w idealnym stanie"

,,Z przodu było śmiesznie dojechane ale ubezpieczyciel nie chciał normalnie
wypłacić więc poszło przez warsztat. Wymieniony na nowy zderzak jakiś grill,
nadkole itp. Wszystko kupione w mercedesie z czego zrobiło się chyba coś ok
10 tys.. w załączniku zdjęcia "uszkodzenia". Napisałem do warsztatu o
podesłanie faktury. O uszkodzeniu tyłu nic nie wiem. Jedynie co to felgi były wymienione które przerysował gość jak wysunął się za bardzo na skrzyżowaniu ale to nie pamiętam kiedy było i nie robiłem zdjęcia feldze. Wypłacili ok 2000 zł za co kupiłem felgi
Samochód kupiłem już z gazem. Osobiście nie jeździłem dużo na gazie samochód
był na firmę , paliwo w koszty więc nie robiło mi to większej różnicy ."

Drugi samochód: https://allegro.pl/ogloszenie/slawomir-7471364782

Tutaj oryginalny lakier, niski przebieg, nic nie wymieniane.

I teraz .... Jak byście zrobili, pierwszy merc przerysowany jednak za 2,5tyś mój lakiernik powiedział że na perfect zrobi. Samochód ma wymieniony rozrząd, i inne rzeczy eksploatacyjne, jednak ma swoją przeszłość. Drugi merc natomiast pewny, oryginalny, jednak nic nie było robione, no i cena wyższa.

Jak na to patrzeć bo teraz w tym drugim za niedługo trzeba wymienić jakieś tam rzeczy, trzeba będzie zbadać rozrząd jak on tam. Z drugiej strony pierwszy to tylko ten cały bok, tańszy nawet z robotą, większy przebieg, też pewny. No i wymienione rzeczy eksploatacyjne.

Którego byście wybrali gdyby było tylko dajmy na to te dwa na całym rynku.
Patryk211088
Posty: 839
Rejestracja: 11 wrz 2016, o 09:46
Lokalizacja: Lubin (dolny slask)

Re: 2 Mercedesy do zakupu

Post autor: Patryk211088 »

Nr. 1 bo automat i podtlenek lpg
Urwiesz jeszcze na malowanie
W204 model t 2008r 2.2 cdi 170km 5g tronic
victordeleco2
Posty: 104
Rejestracja: 23 maja 2018, o 21:56
Lokalizacja: Lubelskie

Re: 2 Mercedesy do zakupu

Post autor: victordeleco2 »

Pierwszy niby po przejściach, ale jezeli to prawda to robione rzetelnie. Szkoda tylko, że nie ma parktronica (chociaż w opisie jest). Tapicerka jasna ładnie wygląda i ciekawe jak z praktycznością :-P No i automat to chyba największa przewaga.
:shock:
kamcio100

Re: 2 Mercedesy do zakupu

Post autor: kamcio100 »

Parktronika nie ma ? Z VINu wyczytałeś ??

To nie dobrze bo liczyłem właśnie na przód/tył
gigant87
Posty: 370
Rejestracja: 29 lip 2015, o 23:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: 2 Mercedesy do zakupu

Post autor: gigant87 »

Cześć,

Ja bym brał tego automata. Poza skrzynią - pewna historia i jakoś lepiej wygląda na zdjęciach (bardziej zadbany się wydaje).

Przy kilkuletnim aucie (tutaj nawet 10 lat) nie ma co patrzeć na to, czy coś było malowane czy nie, bo różne rzeczy się zdarzają. Bardziej przyłożyłbym wagę do stanu technicznego i pewności historii.

Mój głos na auto nr 1. :)

Może trochę OFFTOP, ale wygląda mi na to, że muszę zrobić lepsze zdjęcia swojego w ogłoszeniu. :)
BMW 3GT
perzu126
Moderator
Posty: 757
Rejestracja: 12 sty 2016, o 19:23
Lokalizacja: Perzów
Kontakt:

Re: 2 Mercedesy do zakupu

Post autor: perzu126 »

Wg mnie nr.1. Opis rzeczowy, że do pomalowania? No może się każdemu zdarzyć. Jechać oglądać najlepiej z SD w ręku i negocjować cenę, bo mimo wszystko trochę za drogo.
WDB2021211A313360 http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=6667&start=0
Obrazek
Na lato: WDB2084441T098123
Obrazek

Obrazek
Paskudny SUV w gnoju: ML420CDI
kamcio100

Re: 2 Mercedesy do zakupu

Post autor: kamcio100 »

Poszukiwania nadal Trwają, rzyczliwy członek grupy na Facebook W204, miał blisko do tego Pana od nr 1, był na miejscu, opisał mi go i zrobił zdjęcia.

Mimo wszystko nie takie to kolorowe jak się wydaje, badał miernikiem i na lewej stronie jest szpachla, w drzwiach jest dziura przez co trzeba wymieniać całe drzwi. Jednak zraziła mnie ta szpachla mimo wszystko, bo jeżeli byłby malowany to jeszcze ok, a tak to jednak tak słabo.

Szukam dalej w takim razie ... :-/ :-/
perzu126
Moderator
Posty: 757
Rejestracja: 12 sty 2016, o 19:23
Lokalizacja: Perzów
Kontakt:

Re: 2 Mercedesy do zakupu

Post autor: perzu126 »

Fajnie by było wrzucić info z VIN do odpowiedniego działu- ułatwi to poszukiwania kolejnym.
WDB2021211A313360 http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=6667&start=0
Obrazek
Na lato: WDB2084441T098123
Obrazek

Obrazek
Paskudny SUV w gnoju: ML420CDI
Awatar użytkownika
PAMONIUSZ
Posty: 477
Rejestracja: 21 mar 2018, o 22:17
Lokalizacja: WARSZAWA,

Re: 2 Mercedesy do zakupu

Post autor: PAMONIUSZ »

kamcio100 pisze:Poszukiwania nadal Trwają, rzyczliwy członek grupy na Facebook W204, miał blisko do tego Pana od nr 1, był na miejscu, opisał mi go i zrobił zdjęcia.

Mimo wszystko nie takie to kolorowe jak się wydaje, badał miernikiem i na lewej stronie jest szpachla, w drzwiach jest dziura przez co trzeba wymieniać całe drzwi. Jednak zraziła mnie ta szpachla mimo wszystko, bo jeżeli byłby malowany to jeszcze ok, a tak to jednak tak słabo.

Szukam dalej w takim razie ... :-/ :-/
Szpachla szpachli nierówna. Nie ma możliwości naprawy blacharsko lakierniczej bez szpachli, chyba ze wymianiasz element, albo mega stara szkoła czyli cynowanie ale to przy malutkich ubytkach typu dziurki w karoserii. Jeżeli koles. tego nie ukrywał ze w tym miejscu było robione to wg mnie ok. Uważam, ze lepiej kupić samochód nawet z mankamentami ale uczciwie wskazanymi przez właściciela co oczywiscie wolywa na obnizenie ceny, niż wielka niewiadomą gdzie nasze dobre samopoczucie pryśnie przy pierwszym odkryciu i co moze zwiastowac dalej domino. Ja zwracam uwagę na rodzaj części, które były stosowane czy górna półka czy dolna, olej, filtry, tarcze, klocki. Ja wystawiany chinski syf tzn ze ktoś nie ma serca do auta i oby sie toczylo co wygeneruje później koszty... jak slyszysz, ze to czy tamto to mechanika pytać bo on sie tym zajmuje a wlasciciel nie wie nawet jaki olej ma to omijać łukiem szerokim no chyba ze kobietka faktycznie tylko leje i jeździ.... ale wtedy tez omijam. Nir skreslałbym tej 1 ale troche drogo jak. na koniecznosc tej naprawy. bo tam blotnik drzwi kierowcy, pasazera moze tez ale widzę, ze róg zderzaka jest pekniety a tam jest mocowanie do. ślizu więc niby pierd a moze sie okazac ze ciężko skleic a pomalowac trzeba całość wiec mamy w najgorszej opcji 4 elementy do roboty. Podejrzewam ze Pan jest cwany i kasę z ubezpieczenia przytulił teraz liczy na dobrą sprzedaż i zusamen wyjdzie na. tym nieźle choc wątpię bardzo czy za ta kase sprzeda.
C200 CDI 2008 136km silnik 646 VIN WDD(dwieście cztery) 2071F134790.
kamcio100

Re: 2 Mercedesy do zakupu

Post autor: kamcio100 »

A mógłby ktoś z tego VIN-u podać co jest w wyposażeniu ?

WDD2040461A172868

to VIN z pierwszego, sprawdzałem na stronie : datamb.com jednak słabo coś rozumiem z tego. Czy wyposażenie jest w miarę ? Bo już widzę że brak parktronika

Nie wiem, czekam na zdjęcia faktur, cały czas się zastanawiam nad tym z pierwszej oferty ...

6h w jedną strone troche mnie ogranicza, jeżeli za te 34-35 tys by sprzedał to chyba opłacałoby się brać ? O ile to oczywiście prawda że w tamtym roku rozrząd wymieniony i w tym hamulce i klocki.
gigant87
Posty: 370
Rejestracja: 29 lip 2015, o 23:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: 2 Mercedesy do zakupu

Post autor: gigant87 »

Cześć,
chyba bardziej w tych pieniądzach opłaca Ci się mojego wziąć i dołożyć za 1,5-2 tys zł parktronic. :)
Choć z przodu nie trzeba, bo celownik dobrze pokazuje koniec maski.

Powodzenia w szukaniu auta!
BMW 3GT
Awatar użytkownika
PAMONIUSZ
Posty: 477
Rejestracja: 21 mar 2018, o 22:17
Lokalizacja: WARSZAWA,

Re: 2 Mercedesy do zakupu

Post autor: PAMONIUSZ »

C200 CDI 2008 136km silnik 646 VIN WDD(dwieście cztery) 2071F134790.
Patryk211088
Posty: 839
Rejestracja: 11 wrz 2016, o 09:46
Lokalizacja: Lubin (dolny slask)

Re: 2 Mercedesy do zakupu

Post autor: Patryk211088 »

Faktycznie ciekawe auto.... Tylko szkoda że manual :-(
W204 model t 2008r 2.2 cdi 170km 5g tronic
kamcio100

Re: 2 Mercedesy do zakupu

Post autor: kamcio100 »

No to fakt, szkoda że manual, a dwa, to w 2010 już chyba bezpośrednie wtryski ?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości