Płyn do spryskiwaczy

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

Awatar użytkownika
korzen
VIP
Posty: 2737
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 10:27
Lokalizacja: Bedzin

Re: Płyn do spryskiwaczy

Post autor: korzen »

JA mam w 2 autach. Nie powiem, ze jest tragiczny. Ale zdecydowanie lepszy jest sonax. Z biedronki na plus zapach (delikatny i nie wali alko) i lejek. Ale zostawia na szybie lekkie smugi i nie czysci idealnie... Mialem gorsze (moim zdaniem ten z BP jeast gorszy niz ten z biedronki), ale sa lepsze jak np wspomniany sonax. Choc mialem ten co mial zbyt intensywny zapach...
Generalnie to ten z biedronki w sumie po sonaxie i shell (zdecydowanie nei wart swej ceny) to jest trzeci... Nie pamietam ile kosztuje w biedronce bo nawet nie patrzylem. Zakladam, ze tyle co sonax w auhan :)
Ori z MB nigdy nie mialem.
Najwieksza tragedia to chyba kupiony w Kauflandzie i z auhan byl kiedys z ptaszkiem (ten najtanszy).
Co do grzalki, to mozna dolac troche odkamieniacza do zbiorniczka jak ktos ma zakamieniana grzalke...
S204 C200Kompressor Elegance 2008r
WDD2042411F204552
Awatar użytkownika
Damian
VIP
Posty: 327
Rejestracja: 8 lip 2014, o 09:32
Lokalizacja: Gliwice

Re: Płyn do spryskiwaczy

Post autor: Damian »

Sonax chyba powyżej 20, biedronkowy za 12.99. W sumie teraz tak jak napisałem te ceny to jestem głupi że nie kupiłem sonaxa. I tak 2 razy w ciągu całej zimy bym go kupił i wydałbym CAŁE kurna 16 zł więcej. Ehhh Damian, Damian ...
W204 1.8K
WDD2040411F009939
Awatar użytkownika
korzen
VIP
Posty: 2737
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 10:27
Lokalizacja: Bedzin

Re: Płyn do spryskiwaczy

Post autor: korzen »

Shrek pisze:
f1sz pisze:Sonax Extreme chyba jako jeden z nielicznych na bazie glikolu, ale dość ciężko go dostać niestety.
Właśnie kupiłem 4l Extreme 18,95PLN w Auchan na paletach stoi, a zwykły też jest, za 11,95 więc żadna różnica kwotowa jak dla mnie.

Do tego w droższym jest lejek na bańce, wygodna rzecz, w zwykłym nie ma, warto używać tego, od lat stosuję i polecam każdemu.
Czyli sonax zwykly taniej niz biedronkowy :mrgreen: Dlatego uwazam, ze lepiej sonax. Chciaz ten z biedronki ma mniej uciazliwy zapach... Za to lepiej myje sonax...
S204 C200Kompressor Elegance 2008r
WDD2042411F204552
Awatar użytkownika
Shrek
VIP
Posty: 1357
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 08:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Płyn do spryskiwaczy

Post autor: Shrek »

Jakoś nie odczuwam intensywności zapachu, jest przyjemny w tym zwykłym nawet, a w Extreme, to już w ogóle do mnie nie dolatuje, więc generalnie, to ja się kompletnie nie sugeruję tym czynnikiem, a walorami jakości produktu i firmy, która dla mnie jest Nr 1. Używam wielu kosmetyków Sonax i wiem, że jakością biją na głowę jak Chorwaci wczoraj wszystkie inne pseudo wynalazki :-?
W169, W245, W246 i W204 - wszystko minęło ale gwiazda pewnie kiedyś wróci ... :mrgreen:
Awatar użytkownika
korzen
VIP
Posty: 2737
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 10:27
Lokalizacja: Bedzin

Re: Płyn do spryskiwaczy

Post autor: korzen »

Nie no sonax jest ok, ale do kosmetyki samochodowej do pozadnych srodkow to sie nie umywa... Nie ma podejscia do autoglym, collinite czy meguiars... Ale jako plyn do spryskiwaczy jak najbardziej ;-)
S204 C200Kompressor Elegance 2008r
WDD2042411F204552
perzu126
Moderator
Posty: 757
Rejestracja: 12 sty 2016, o 19:23
Lokalizacja: Perzów
Kontakt:

Re: Płyn do spryskiwaczy

Post autor: perzu126 »

W płynie najważniejsza jest woda. Zależy czy jest demineralizowana czy po prostu leją sieciówe i stąd ewentualny kamień który może się zebrać na grzałce czy innych metalowych elementach. Kupując droższy mamy większą gwarancję, że nikt nie okantuje, ale z drugiej strony bogate firmy tez szukają oszczędności.
Co do glikolu to trudno mi sie wypowiedzieć jaki ma wpływ na gumę, ale ale jakość detergentów idzie odczuć przy brudnej aurze. No i płyny ze stacji: jak dla mnie mocno przepłacone, ale niekiedy nie ma innego wyboru....
WDB2021211A313360 http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=6667&start=0
Obrazek
Na lato: WDB2084441T098123
Obrazek

Obrazek
Paskudny SUV w gnoju: ML420CDI
Awatar użytkownika
Shrek
VIP
Posty: 1357
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 08:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Płyn do spryskiwaczy

Post autor: Shrek »

perzu126 pisze:No i płyny ze stacji: jak dla mnie mocno przepłacone, ale niekiedy nie ma innego wyboru....
I tu się mylisz :) Jadąc daleko przewiduję, w pustej przestrzeni na koło, mam zawsze zapasową banieczkę, właśnie na wszelki, żeby nie być przysłowiowym frajerem na Orlenie. Tam jest tyle miejsca, że nie boli.
W169, W245, W246 i W204 - wszystko minęło ale gwiazda pewnie kiedyś wróci ... :mrgreen:
Master_PiT
Posty: 617
Rejestracja: 8 lis 2011, o 21:11
Lokalizacja: Olesno

Re: Płyn do spryskiwaczy

Post autor: Master_PiT »

Damian pisze:Panikujecie z tą biedronką, kupowaliście w tym sezonie, że tak po nim jedziecie? Czy wasze opinie są na latach poprzednich. Z biedry fajnie pachnie. Nie rozumiem jaki problem, były mrozy w tym roku nic nie zamarzło (3 samochody - co prawda dwa a garażu ale tez nie cały czas) Ja go będę bronił :D
owszem. ostatnie 3lata próbujemy kupując po 2,3płyny lejąc do 4aut, zawsze staramy się jak najszybciej to wypryskać i wlać coś innego
s202 esprit 220cdi
w203 avantgarde 220cdi - sprzedany
w204 elegance 220cdi - sprzedany :(
W205 220cdi AMG Interior & exterior
luihas
Posty: 48
Rejestracja: 6 wrz 2015, o 22:30
Lokalizacja: Słubice

Re: Płyn do spryskiwaczy

Post autor: luihas »

U mnie w pravy szef kupił sporo litrów do ciężarówek preparatu rozrabiamy to z wodą lejemy do swoich aut ile wlezie ładnie pachnie smug nie zostawia jest według mnie ok jutro podam nazwę ..ale w jakim stanie mam grzałkę to nie wiem idzie to jakoś sprawdzić w naszych modelach.

A więc zwie się ALPINE made in Germany napisane jest ze nie jest szkodliwy na gumy i na lakier.
Byl Vaneo 1.7cdi
Teraz c 200 kompressja avantgardge 2007 Black - 204.041
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości