Zestaw tarcze i klocki. Jakie wybrać?

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

Awatar użytkownika
Shrek
VIP
Posty: 1357
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 08:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Zestaw tarcze i klocki. Jakie wybrać?

Post autor: Shrek »

Ja Ci coś powiem, z doświadczenia może nie jako mechanik, fachowiec ale zjadacz i użyszkodnik.

Miałem fabryczne, cudo w hamowaniu, ideał do końca klocków prawie do blaszek, tarcze 80 kkm
żyły i przyszedł czas na wymianę. Kupiłem komplet ATE i klocki Ceramic, wszystko genialne, tak
jak marzenie bez brudu felg, problemów piszczenia itd. do czasu pierwszego ostrego hamowania
awaryjnego i dopiero zrozumiałem, co mówił mi opiekun z ASO. Jak szukałem tak jak Ty c kupić,
zrobił mi wycenę na oryginałach, nie zastępczych tylko fabrycznych i w sumie wyszło, że 2 kzł
za komplet na obie osie. Kupiłem ATE, z wymianą wyszło wszystko 1500zł i gdybym to wiedział
wcześniej, że powinienem mu zaufać, nie zrobił bym tego błędu. Jeździło się super kilkaset km
i pierwsze hamowanie na A2 zabiło cały piękny efekt. Tarcze wykrzywiły się w sekundę i koniec
marzeń o niebijącej kierownicy przy nawet lekkim dotknięciu pedału. Wiem, że można przetoczyć
i będą jeszcze lepsze jak oryginał, już zahartowane i nie odkształcą się, ale po co ta robota?

Jak chcesz raz zrobić i mieć spokój, kup w ASO przód, a cokolwiek na tył, Textar jest obecnie
wiodący jak dla mnie, nie jest pakowaczem jak reszta tylko producentem, a to wiele zmienia.
Zamiast toczyć zmieniłem przed sprzedażą na oryginały z przodu i specjalnie pojechałem na A2
na jazdę próbną, rozpędziłem do 200 i zahamowałem na maksa, z całą siłą, do czerwoności tarcz.
Pojechał że mną opiekun z ASO i się śmiał, że przekonał mnie i wie o czym mówił. Czasem warto.
Do dzisiaj dziewczyna, która kupiła ode mnie auto jeździ i pojeździ 50 kkm jeszcze, bez wad.

Przejrzyj ofertę tego sklepu, napisz w formularzu zapytanie i nr vin, przyślą Ci linka do wszystkiego
i sobie skompletujesz zestawami, świetne ceny i 24h paczka jest w domu, ja już 5 kpl. kupiłem.

https://hamulcesklep.pl

Kilka postów wyżej masz mój post i link do wybranego już zakresu dla W204 ale lepiej napisać po VIN
W169, W245, W246 i W204 - wszystko minęło ale gwiazda pewnie kiedyś wróci ... :mrgreen:
Nick
Posty: 34
Rejestracja: 10 lis 2017, o 19:26

Re: Zestaw tarcze i klocki. Jakie wybrać?

Post autor: Nick »

Dzięki za odpowiedź.
Czy oni wysyłają za granicę? Bo ceny faktycznie nieco niższe niż na Ebay, ale zależy ile kosztuje wysyłka.
VIN WDDGF81X68F195043
Awatar użytkownika
Shrek
VIP
Posty: 1357
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 08:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Zestaw tarcze i klocki. Jakie wybrać?

Post autor: Shrek »

Musiał byś się dopytać, masz formularz i najprościej zadać już im samym, ja tego nie wiem.
W169, W245, W246 i W204 - wszystko minęło ale gwiazda pewnie kiedyś wróci ... :mrgreen:
Nick
Posty: 34
Rejestracja: 10 lis 2017, o 19:26

Re: Zestaw tarcze i klocki. Jakie wybrać?

Post autor: Nick »

Wysyłają, dzięki za namiar, po świętach pewnie zamówię.
VIN WDDGF81X68F195043
Awatar użytkownika
korzen
VIP
Posty: 2737
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 10:27
Lokalizacja: Bedzin

Re: Zestaw tarcze i klocki. Jakie wybrać?

Post autor: korzen »

Shrek to mialem to samo na jurid white! Pare shamowan ze 180-160 i tarcze pogiete :-( Teraz zalozylem nawiercane TRW i klocki TRW na przod, tyl mikoda gt plus klocki TRW i jak narazie 2tys km jest super. Hamuje zdecydowanie pewniej. Pylenie jest niestety, ale przyzwyczajenie z ceramicznych klockow musi isc w niepamiec. Na dzien dzisiejszy moge spokojnie poleicic trw.
S204 C200Kompressor Elegance 2008r
WDD2042411F204552
Nick
Posty: 34
Rejestracja: 10 lis 2017, o 19:26

Re: Zestaw tarcze i klocki. Jakie wybrać?

Post autor: Nick »

Tak na serio to czy uważacie, że te nawiercane tarcze rzeczywiście coś dają? Tzn czy organoleptycznie sprawdziliście, że droga hamowania jest krótsza? Mam nawiercane w drugim aucie i poza fajnym wyglądem i dodatkowym pyleniem nie zauważyłem żadnych postępów w stosunku do poprzednich seryjnych. Czy jak ktoś jeździ dość spokojnie i nie ściga się spod świateł to jest sens tej zabawy?
VIN WDDGF81X68F195043
diabeelek
Posty: 1799
Rejestracja: 16 maja 2016, o 18:28
Lokalizacja: Słubice

Re: Zestaw tarcze i klocki. Jakie wybrać?

Post autor: diabeelek »

A ja mam do Was pytanie czy macie tak, że podczas ulewy podczas jazdy po autostradzie np. 30minut bez używania hamulców pierwsze hamowanie macie dziwne?
W Audi tak miałem ale dokupiłem osłony na tarcze i było wszystko lux.
WDD2042081F230429
Obrazek
Awatar użytkownika
korzen
VIP
Posty: 2737
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 10:27
Lokalizacja: Bedzin

Re: Zestaw tarcze i klocki. Jakie wybrać?

Post autor: korzen »

U mnie takich objawow nie zauwazylem.
Nick nie sadze, zeby zwykly kierowca byl w stanie stwierdzic czy jest roznica. Ja bym nie rozpoznal. Aspekt czysto wizualy przy drogowej jezdzie.
S204 C200Kompressor Elegance 2008r
WDD2042411F204552
diabeelek
Posty: 1799
Rejestracja: 16 maja 2016, o 18:28
Lokalizacja: Słubice

Re: Zestaw tarcze i klocki. Jakie wybrać?

Post autor: diabeelek »

Instrukcja s.209 - hamowanie na mokrym.

Obrazek
WDD2042081F230429
Obrazek
Awatar użytkownika
korzen
VIP
Posty: 2737
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 10:27
Lokalizacja: Bedzin

Re: Zestaw tarcze i klocki. Jakie wybrać?

Post autor: korzen »

No to oczywiste, bo tarcze sa mokre i jak nie hamowales to sa zimne i woda nei odparuje. Jak zaczniesz hamowac, tarcie bedzie mniejsze dopuki woda nie odparuje. Fizyka i tyle. Ale czy to zauwazylem na wlasnej skorze? Nie. Pewnie dlatego, ze to zupelnie normalne i nawet nie zwracam na to uwagi. To jak naciskasz hamulec idzie w parze z tym jak auto hamuje. Robisz to instynktownie. Jak ktos przed toba zahamuje ostro albo cos Ci wyskoczy na droge odruchowo wciskasz pedal mocno i gwaltownie. Tak samo jak jedziesz na autostradzie i sila hamowania jest mniejsza w deszczu i naciskasz hamulec, hamowanie jest mniej efektywne niz zwykle dociskasz mocniej. Czy mysle/zauwazam to zjawisko? Raczej nie.
S204 C200Kompressor Elegance 2008r
WDD2042411F204552
gigant87
Posty: 370
Rejestracja: 29 lip 2015, o 23:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zestaw tarcze i klocki. Jakie wybrać?

Post autor: gigant87 »

W marcu Viper założył mi zaciski i przednie tarcze z pakietu AMG, nawiercane (295mm).
Najpierw na S8 wydawało mi się, że nie widać różnicy, podobnie na krajówce.
Dopiero później w Niemczech przy hamowaniu z 230 do 100 wydawało mi się, że jest lepiej.
Kilka kolejnych hamowań z prędkości bliskich maksymalnej utwierdziło mnie w tym przekonaniu, że jakaś tam mała różnica jest. :)
BMW 3GT
Awatar użytkownika
korzen
VIP
Posty: 2737
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 10:27
Lokalizacja: Bedzin

Re: Zestaw tarcze i klocki. Jakie wybrać?

Post autor: korzen »

No to w takim razie lepsze tarcze/klocki. Bo zaciski sa tak samo jednotloczkowe jak bez pakietu. Swoja droga jest to uklad calkiem skuteczny i moim zdaniem spokojnie wystarcza do normalnej jazdy.
S204 C200Kompressor Elegance 2008r
WDD2042411F204552
Viper_PDT
Posty: 1673
Rejestracja: 21 paź 2015, o 22:14
Lokalizacja: Wrocław CiTy

Re: Zestaw tarcze i klocki. Jakie wybrać?

Post autor: Viper_PDT »

Oczywiscie, system jest identyczny, ale gigant mial wczesniej mniejsze tarcze (288x25 -gladkie).
Bóg stworzył Ziemię, Niemcy - Mercedesa...

Mercedes W203 FL 220CDI 2005 - EX
Mercedes W204 FL 250CGI 2011 /////AMG - obecnie
Mercedes W213 E400 /////AMG - obecnie
km4lin
Posty: 57
Rejestracja: 25 sty 2017, o 16:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zestaw tarcze i klocki. Jakie wybrać?

Post autor: km4lin »

ktos92 pisze:Masz tarcze perforowane? Jeżeli są gładkie to śmiało możesz zakładać te z ceramiką, są twardsze i nie będą tak pylić. Tarcza nie jest mocno zmęczona?
Zastanawiam się nad kupnem klocków ceramicznych ale tarcze mam perforowane - czy są jakieś przeciwwskazania do używania klocków ceramicznych do tarcz z otworami? Chodzi oczywiście o przód :)
W204 C200 Kompressor 2009 M271 Avantgarde /////AMG WDD2040411F365949
osuch
VIP
Posty: 35
Rejestracja: 12 lip 2017, o 22:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zestaw tarcze i klocki. Jakie wybrać?

Post autor: osuch »

Pare dni temu zalozylem u siebie przod ate nawiercane + klocki ceramiczne oraz tyl gladkie plus klocki ceramiczne. Po ulozeniu okolo 300 km... hebel brzytwa! Bez porowniania do tego syfu co jest zakladany fabrycznie :) oczywiscie przy wymianie zalany nowy plyn ate o lepszej sprawnosci.
Ogolnie klocki ceramiczne sa przewidziane do tarcz gladkich. Nawiercania daja tylko lepsze odprowadzenie pylu. Nie zaklada sie takich do tarcz nacinanych.
Model: C200 CGI W204 '12
VIN: WDD2040481A803757
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości