Strona 1 z 1

Moduł ESP/ABS

: 13 lip 2019, o 18:10
autor: tajemniczy_lesniczy
Witam, mam problem ostatnimi czasy po przejechaniu kilkunastu/kilkuset metrów robi się 'choinka' ABS/ESP/Wspomaganie kierownicy

Po odczytaniu błędów komputerem mam, następujące błędy...

5944 - Moduł sterujący ESP/BAS; usterka wewnętrzna (nieciągły)
5945 - Moduł sterujący ESP/BAS; usterka wewnętrzna (nieciagły)
5001 - Moduł sterujący ESP/BAS; usterka wewnętrzna (stały)


Mój mechanik kontaktował się z firmą regenerując pompy ABS, i stwierdził że to na 100% moduł pompy ABS padł... pytanie czy to wróżenie z fusów aby nabić kasę czy dobra diagnoza?

PS. Problem choinki pojawiał się kilkukrotnie wcześniej, lecz znikał poprzez włączenie i wyłączeniem zapłonu, teraz pojawia się za każdym razem.

Re: Moduł ESP/ABS

: 15 lip 2019, o 09:32
autor: ktos92
Czym zczytane blędy? Czasem warto zacząć od samej wtyczki, tzn. wyczyszczenie styków itp. Czasem przy takich błędach pomaga na nowo adaptacja zaworów - 2 razy już się z tym spotkałem.

Re: Moduł ESP/ABS

: 10 sie 2019, o 11:29
autor: tajemniczy_lesniczy
Dobra, diagnoza SD - sterownik pompy ABS padł (umarł w butach)...
Teraz drugie pytanie, sterownik ma numer A 204 545 38 32 - czy są jakieś zamienniki (jeśli tak to jakie numery)?
Jakaś podpowiedź gdzie szukać takowego modułu?
Czy warto wysyłać na regenerację?

Re: Moduł ESP/ABS

: 12 sie 2019, o 10:39
autor: ktos92
Zazwyczaj pada elektronika która się smaży ;-) Da się to naprawić - sterownik njalepiej kupić o takich samych numerach inaczej będziesz cyrki nie z tej ziemi ;-) Po wymianie sterownika należy wykonać procedure zmiany nr VIN - Vediamo/DTS Monaco jest do tego potrzebne

Re: Moduł ESP/ABS

: 14 paź 2019, o 08:45
autor: Dawid W
Witam wszystkich. Mam was pytanie odnośnie ABS/ESP.
Mam teraz z tym problem zaczęło się od tego że suto stało trochę na warsztacie blacharko lakierniczym. Po odebrani po kilku dniach pojawił się komunikat na czerwono Check Tyres, chwile później przy hamowaniu odczułem dziwne drgania po podałem hamulca (jakby ABS) i choinka ABS ESP wywaliło do tego komunikat Currently unavalibale See Owner's Manual a drugi Run flat indicati inoperative. Po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu przejechaniu kilkuset metrów na chwilę znika pozniej przy hamowaniu znów dziwne drgania i znów się pojawia.