podtrzymanie hamulca po puszczeniu pedału na wzniesieniu bądź zjeżdżając ze wzniesienia czy tak być powinno?

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

macieksocho87
Posty: 42
Rejestracja: 9 wrz 2019, o 20:14

podtrzymanie hamulca po puszczeniu pedału na wzniesieniu bądź zjeżdżając ze wzniesienia czy tak być powinno?

Post autor: macieksocho87 »

Witam, spróbuję opisać swój temat dokładnie tak aby ktoś mi podpowiedział czy to normalne zjawisko, jakiś czas temu wymieniałem przewody hamulcowe długie do tylnych kół bo były skorodowane bardzo, od samej pompy i nie wiem czy coś skrzaniłem czy to normalne, jeździłem z dwa tygodnie aż któregoś dnia stałem na lekkim wzniesieniu i zayważyłem że po wciśnięciu hamulca i puszczeniu samochód jeszcze przed dwie sekundy się nie stacza do tyłu i w tym czasie pali się tylne światło stopu dopiero gdy samochód zaczyna zjeżdzać po tych dwóch sekundach światło gaśnie, identycznie zjawisko jest zjeżdzając z wzniesienia w dół tak jak by hamulec podtrzymywał przez dwie sekundy i po chwili puszczał, zrobiłem test na prostej drodze i hamulec jak i światło stopu odbija odrazu bo można przepychać samochód.

Druga sprawa która mnie niepokoju i mam prośbę żeby ktoś sprawdził u siebie czy tak jest, stojąc pod górkę pierwsze naciśniecie hamulca działa wspomaganie a gdy puszczę i od razu nacisnę drugi raz pedał jest twardy i dzieje sie tylko tak na wzniesieniu, po prostej drodze mogę naciskać cały czas i jest wspomaganie.
Mam nadzieje że ktoś mi podpowie czy to normalne i sprawdzi u siebie czy tak jest, a pacjent to w204 CDI 220 2009r. Skrzynia manualna 6 biegowa
Ostatnio zmieniony 16 paź 2019, o 10:05 przez macieksocho87, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jarecki69
Posty: 555
Rejestracja: 6 wrz 2019, o 22:02
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: podtrzymanie hamulca po puszczeniu pedału na wzniesieniu bądź zjeżdżając ze wzniesienia czy tak być powinno?

Post autor: jarecki69 »

Kolego, nie masz sie czego obawiać . To jest system wspomagania ruszania pod górkę . Róznie sie to nazywa ale najczęściej nosi on nazwę "hill holder". Ten pedał hamulca gdy twardnieje za drugim nacisnięciem to tez normalny objaw gdy stoimy na wzniesieniu. Tak własnie działa ten system, zapobiega on staczaniu sie auta zaraz po puszczeniu hamulca. Jest to bardzo pomocny system. ja taki mam w swoim VW Polo i bardzo mnie to cieszy. Działa on dokładnie tak samo jak u Ciebie.
Mercedes W204 2012r. OM 651 manual C180CDi 178KM 423Nm WDD2040001A689918
macieksocho87
Posty: 42
Rejestracja: 9 wrz 2019, o 20:14

Re: podtrzymanie hamulca po puszczeniu pedału na wzniesieniu bądź zjeżdżając ze wzniesienia czy tak być powinno?

Post autor: macieksocho87 »

jarecki69 dzięki za podpowiedz, użytkuję ten samochód od 3 miesięcy ale przed wymianą przewodów hamulcowych tego jakoś nie zaobserwowałem dlatego trochę sie przestraszyłęm że może coś poszło nie tak z odpowietrzeniem układu bądź problem z którymś przewodem hamulcowym może źle zaciśnięta baryłka, ale skoro mówisz że VW polo tak jest to może i w Mercedesie też podobnego, dziwi mnie tylko fakt że mam dość gołą wersje mam cały wypis wyposażenia auta a nic nie ma wzmianki o takim systemie chyba że współpracuje on z ESP.
Ale fajnie będzie jeśli ktoś jeszcze sprawdzi to w swoim meśku czy jest podobnie, z góry dziękuje :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
esener303
Posty: 1135
Rejestracja: 26 lis 2015, o 19:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: podtrzymanie hamulca po puszczeniu pedału na wzniesieniu bądź zjeżdżając ze wzniesienia czy tak być powinno?

Post autor: esener303 »

Tak kolego autko jak automat to sie nie stoczy tylko ma tzw auto hold i z tym twardym hamulcem mam tak samo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
S204 C220 CDI AT Avangarde 2009 r. WDD2042021F397787

Obrazek
macieksocho87
Posty: 42
Rejestracja: 9 wrz 2019, o 20:14

Re: podtrzymanie hamulca po puszczeniu pedału na wzniesieniu bądź zjeżdżając ze wzniesienia czy tak być powinno?

Post autor: macieksocho87 »

Tyle że auto to manual i czuć jak dwie sekundy po puszczeniu pedału hamulca trzyma hamulec po czym puszcza i gaśnie światło stop i zaczyna cofać
macieksocho87
Posty: 42
Rejestracja: 9 wrz 2019, o 20:14

Re: podtrzymanie hamulca po puszczeniu pedału na wzniesieniu bądź zjeżdżając ze wzniesienia czy tak być powinno?

Post autor: macieksocho87 »

Wnioskuję że tak musi być i zostawiam to w spokoju. Pzdr
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 78
Rejestracja: 2 kwie 2019, o 09:23
Lokalizacja: RJA

Re: podtrzymanie hamulca po puszczeniu pedału na wzniesieniu bądź zjeżdżając ze wzniesienia czy tak być powinno?

Post autor: artur_n »

Mam to samo u siebie. Fajna i przydatna opcja. W MB nie ma standardowego ręcznego i trzymanie pod górkę się przydaje.
S204 C200 CDI Avantgarde
VIN: WDD2042071F306752
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości