Strona 1 z 1

Odpowietrzanie układu hamulcowego

: 25 lut 2020, o 12:53
autor: tajemniczy_lesniczy
Witam, jak odpowietrzyć układ hamulcowy w mojej gwieździe? Standardowa procedura?
Sprawa wygląda tak iż z przodu po wykreceniu zaworu jest ciśnienie a z tyłu go brak... Ktoś ma jakieś rady?

Re: Odpowietrzanie układu hamulcowego

: 26 lut 2020, o 22:51
autor: macieksocho87
Robiłem jakiś czas temu wymianę przewodów hamulcowych, oraz wymiane płynu w całym układzie i normalna procedura, włączony zapłon, dwa razy pompowanie i trzymanie pedału po czym odkręcanie odpowietrznika, od najdalszego koła do najbliższego pompy abs.

Re: Odpowietrzanie układu hamulcowego

: 27 lut 2020, o 14:54
autor: kiribati
Witam. Przymierzam się do wymiany klocków hamulcowych na Kamoka: https://www.iparts.pl/czesc/klocki-hamu ... tml#100030 i gdzieś czytałem, ze trzeba odpowietrzyć układ hamulcowy. Będę pierwszy raz to robił sam i właśnie szukam tu informacji. Myślę, że powinienem dać rade ;)

Re: Odpowietrzanie układu hamulcowego

: 27 lut 2020, o 21:40
autor: macieksocho87
kiribati przy wymianie klocków hamulcowych nie ma konieczności odpowietrzania układu, aczkolwiek mimo wszystko warto to zrobić żeby usunąć stary przegrzany płyn z tłoczków a najlepiej od razu wybrać ze zbiorniczka stary płyn i przepompować nowym płynem ATE lub Bosch do ESP, zamiast tych klocków KAMOKA poleciłbym Ci klocki z Intercarsu TRW, Bosch jest w bardzo przystępnej cenie założyłem już dziesiątki kompletów tarcz i klocków Boscha, ewentualnie Ferodo, chyba że z najwyższej półki to wiadomo że ATE,