Strona 1 z 1

Trzeszczenie hamulców przód

: 17 wrz 2020, o 20:33
autor: Bartek3991
Witam , po wymianie tarcz i klocków po przejechaniu 700 km hamulce zaczęły trzeszczeć problem pojawia się przy hamowaniu z małej prędkości i na postoju , kupiony został zestaw naprawczy nowe tłoczki gumki wszystko znów wyczyszczone nasmarowane i spokój na około 1000 kilometrów i znów ten sam problem , ktoś miał coś takiego ?

Re: Trzeszczenie hamulców przód

: 20 wrz 2020, o 10:19
autor: DHVSKY
Witam. Ja miałem podobny problem tylko ze z tyłem, u mnie pomoglo wyciagniecie nowych klockow i przytarcie brzegow papierem sciernym no ok. 45stopni. Pozdrawiam

Re: Trzeszczenie hamulców przód

: 13 lis 2020, o 19:44
autor: artc
Cześć, ja mam to samo od dawna. Klocki zmieniane kilka razy, nawet już tarcze raz zmieniane, oczywiście za każdym razem wszystko czyszczone i smarowane (wg oświadczenia każdego z serwisów [przetestowałem kilka]). Efekt żaden. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że przytarcie klocków o 45* coś zmieni. Mam wrażenie, że to zaciski a nie klocki. Piszczenie klocków też występuje ale IMO to osobny problem, z którym też nie udało mi się skutecznie poradzić i co jakiś czas się pojawia. Planuję samodzielną wymianę zacisków bo nie mam już wiary w kolejne serwisy... Czy ktoś z Was miał jeszcze taki problem? Udało się to jakoś rozwiązać?

Re: Trzeszczenie hamulców przód

: 15 lis 2020, o 13:24
autor: kigam22
Panowie ważną sprawą jest jakość klocków tj. materiału ściernego. Zabieg spiłowania rantów daje bardzo dużo. Pisk wytwarza się w 2 przypadkach. Pierwszy to ostry rant klocka piłuję o tarczę. Drugi to gdy klocek wpada w rezonans i słychać metaliczny dźwięk. Przyczyn może być dużo. Brak blaszek, nierównomierne zużycie klocka, zastosowanie złego środka smarnego, złe zmontowanie zacisku. Ścięcie klocka jest najtańszą opcją bo można zrobić to samemu za 0 zł. Bierzesz klocek pilnik i piłujesz rant. Jeżeli to nie podziała szuka się dalej.