Brak napięcia w prawym Halogenie

Nowe tematy związane z diagnostyką tylko wykonaną na StarDiagnosis!

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

kamcio100

Brak napięcia w prawym Halogenie

Post autor: kamcio100 »

Witajcie mam taki problem ..

Chciałem podłączyć LED-y w Przeciwmgielne , kupiłem z CAN-busem jednak niestety nie działały i tylko co jakiś czas zaświeciła i gasła. Zadzwoniłem do gościa i powiedział że CAN-bus w Mercedesie jest kapryśny i nie wszystkie działają poprawnie, polecił zamontować rezystor i będzie po problemie.

Tak też zrobiłem, zamontowałem i wszystko cacy, tylko że Lewa strona(od kierowcy) działa prawidłowo i żarówka fajnie świeci, a lewa natomiast nie, sprawdziłem miernikiem napięcie i niestety nie daje żadnego zasilania.

Czytałem że to układ elektroniczny, i że sam odcina napięcie, ale po czasie się to samo naprawia ? Czy to prawda ? Mógłby mi ktoś wytłumaczyć to zjawisko ? Być może zrobiłem zwarcie jak montowałem to i dlatego teraz nie podaje napięcia ? Już sam nie wiem co może być nie tak
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 78
Rejestracja: 2 kwie 2019, o 09:23
Lokalizacja: RJA

Re: Brak napięcia w prawym Halogenie

Post autor: artur_n »

Po pierwsze montowanie w te oprawy LED jest nie zgodne z prawem a po drugie może by tak zacząć od sprawdzenia bezpieczników oraz ewentualnego powrotu do dedykowanych żarówek aby wyeliminować problem związany z LED.
S204 C200 CDI Avantgarde
VIN: WDD2042071F306752
kamcio100

Re: Brak napięcia w prawym Halogenie

Post autor: kamcio100 »

Hmm po pierwsze mam z przodu wszystko w LED włącznie z mijania... Co do bezpieczników to takich nie ma w tym układzie , dlatego chciałem dostać odpowiedź osoby która być może już takie coś u siebie przerabiała
Robertzc1
Posty: 412
Rejestracja: 4 cze 2015, o 21:06
Lokalizacja: PL

Re: Brak napięcia w prawym Halogenie

Post autor: Robertzc1 »

Cześć , może spróbuj na chwilę odłączyć akumulator powinno pomóc .
S204 C180 CGI Avantgarde 2012 r
WDD2042491F872657
__________________
WDB9634031L876020 2014 r
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 78
Rejestracja: 2 kwie 2019, o 09:23
Lokalizacja: RJA

Re: Brak napięcia w prawym Halogenie

Post autor: artur_n »

Nie chcę być złośliwy ale wiesz, że twoje auto nie powinno się poruszać po drogach publicznych?

Jak będziesz miał wypadek to ubezpieczyciel odmówi Ci odszkodowania ze względu na brak homologacji lamp do takiego typu żarówek. Ale to już twoja sprawa.
S204 C200 CDI Avantgarde
VIN: WDD2042071F306752
kamcio100

Re: Brak napięcia w prawym Halogenie

Post autor: kamcio100 »

Ja to doskonale wszystko wiem i rozumiem i temat nie raz był poruszany., a z tematem zastosowania LED-ów w moim aucie zastanawiałem się czy zastosować czy nie , w końcu zastosowałem, nie żałuję , wszystko pasuje idealnie, miałem kontrolę, przegląd , nikt nawet uwagi nie zwrócił, gość mierzył światła i wszystko było okej. Temat wałkowany wiele razy..

A nie jest to temat tego postu ...

Po prostu chciałem wiedzieć czy ktoś kiedyś miał tak, że miał brak napięcia we wtyczce Przeciwmgielnego światła.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości