Problem ze światłami STOP

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

Michatbg
Posty: 11
Rejestracja: 19 maja 2014, o 12:34

Problem ze światłami STOP

Post autor: Michatbg »

Witam serdecznie.
Czy ktoś z forumowiczów może pomóż mi w rozwiązaniu problemu? Otóż zauważyłem dziś że świecą mi się ciągle światła stopu, bez względu na to czy używam hamulca czy nie. Kolega podpowiedział mi że prawdopodobnie czujnik pod pedałem hamulca jest walnięty więc zajrzałem tam, ale to nie jest typowy wyłącznik. Wydaje się jakby był jakiś magnetyczny....
Proszę o pomoc czy ktoś się z tym zetknął.
Nadmieniam że mój Merc to w204 coupe 2012r
Mariuszlwl
Posty: 28
Rejestracja: 21 wrz 2018, o 00:12

Re: Problem ze światłami STOP

Post autor: Mariuszlwl »

Witam. U mnie podobny problem. Już drugi raz zauważyłem że się świeci stop podczas jazdy jednak ze po jakimś czasie wraca to do normy i działa jak należy. Czy ktoś wie który bezpiecznik jest odpowiedzialny za światła stop? Czytałem że powodem może być zawigocenie czujnika i raczej to będzie u mnie bo problem bym w mocno wilgotne dni i nastawiam się że trzeba go wymienić ale rozsądnie będzie zacząć od sprawdzenia bezpiecznika a dokładniej jego styku bo skoro później działa to musi być dobry.
Awatar użytkownika
tedi944
Posty: 123
Rejestracja: 26 maja 2016, o 21:47

Re: Problem ze światłami STOP

Post autor: tedi944 »

Wymieniałem u siebie czujnik , przez jego awarie nie mogłem odpalić sinik. Po wymianie wszystko ok.
Mercedes w204 C180 2007r
WDD2040461A056
Mariuszlwl
Posty: 28
Rejestracja: 21 wrz 2018, o 00:12

Re: Problem ze światłami STOP

Post autor: Mariuszlwl »

Czujnik wymieniłem. Zeby się nie zastanawiać czy na pewno wykluczony został problem kupiłem najdroższy chyba dostępny. Światła świeca prawidłowo choć na tamtym też działały z tym że czasami potrafiły nie gasnac. Niestety problem błędów pozostał.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości