Ledy gasną po zmierzchu

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

kkrynkiewicz85
Posty: 4
Rejestracja: 8 maja 2015, o 00:00
Lokalizacja: Hannover

Ledy gasną po zmierzchu

Post autor: kkrynkiewicz85 »

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem w204 sedan c 180 2011 po liftingu. Widziałem wiele razy że w niektórych modelach LED są zapalone razem ze światłami mijania po zmierzchu. W moim przypadku gasną automatycznie gdy czujnik zmroku włącza światła mijania. Pytanie> czy da się to gdzieś w systemie przestawić? Chodzi mi o to aby LEDy świeciły się również nocą. Dam radę sam to zrobić czy trzeba się do salonu z tym udać???
Mercedes Benz 180 Avantgard 156PS 06.2011 lifting
Morox25
Posty: 65
Rejestracja: 26 mar 2014, o 12:53
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: Morox25 »

Witam, mozna to zaprogramowac. Z kluczykiem w stacyjce ale bez wlaczonego zaplonu
C200 CDI, 2013, Kombi
kkrynkiewicz85
Posty: 4
Rejestracja: 8 maja 2015, o 00:00
Lokalizacja: Hannover

Post autor: kkrynkiewicz85 »

Ok Dzięki za podpowiedź, lecę do auta sprawdzić :)

[ Dodano: 2015-05-10, 00:50 ]
No niestety, albo nie ma takiej opcji w systemie, albo nie potrafię jej znaleźć. Proszę o dokładniejsze wskazówki
Mercedes Benz 180 Avantgard 156PS 06.2011 lifting
Morox25
Posty: 65
Rejestracja: 26 mar 2014, o 12:53
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: Morox25 »

Mam wylaczona opcje swiatel dziennych po odpaleniu i automatycznie po zmroku zapalaja sie wszystkie
C200 CDI, 2013, Kombi
kkrynkiewicz85
Posty: 4
Rejestracja: 8 maja 2015, o 00:00
Lokalizacja: Hannover

Post autor: kkrynkiewicz85 »

Właśnie sprawdziłem, włączone czy wyłączone światła dzienne - po zmroku tylko światła mijania buuuuuuu
Mercedes Benz 180 Avantgard 156PS 06.2011 lifting
Morox25
Posty: 65
Rejestracja: 26 mar 2014, o 12:53
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: Morox25 »

Moze poprzedni wlasciciel cos programowal w serwisie, nie zaglebialem sie nigdy. Po prostu dzialaja i nie zwracalem do tej pory na to uwagi. Moze poszukaj w ukrytym menu. Jest tu gdzies na forum jak w to wejsc.
C200 CDI, 2013, Kombi
kkrynkiewicz85
Posty: 4
Rejestracja: 8 maja 2015, o 00:00
Lokalizacja: Hannover

Post autor: kkrynkiewicz85 »

Witam. Kombinowałem na wszystkie znane mi sposoby z ustawieniami świateł do jazdy dziennej, lecz nadal nie mogę ustawić tak by LED świeciły się razem ze światłami mijania... Do ukrytego menu o którym piszesz nie wiem jak wejść, szukałem na forum, bezskutecznie. Proszę o pomoc... Pozdrawiam
Mercedes Benz 180 Avantgard 156PS 06.2011 lifting
Morox25
Posty: 65
Rejestracja: 26 mar 2014, o 12:53
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: Morox25 »

C200 CDI, 2013, Kombi
Awatar użytkownika
jurnax
Posty: 24
Rejestracja: 14 mar 2017, o 10:55
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Ledy gasną po zmierzchu

Post autor: jurnax »

Chciałbym odświeżyć posta zamiast zakładać nowy i zaśmiecać forum, bo w tej samej sprawie - niestety temat nie został zakończony informacją czy udało się włączyć te LEDy. Przeszukałem wszelkie fora, w tym angielskojęzyczne, przejrzałem mnóstwo filmów na YouTube i nic nie znalazłem. Mam poliftingową c-klasę z 2012 roku i u mnie też po włączeniu się świateł mijania wyłączają się LEDy do jazdy dziennej. Widziałem inne MB, w tym c-klasy w204, że po zmierzchu mają i światła mijania i LEDy. Zauważyłem jednak, że są to auta z (bi)ksenonami, ja mam "normalne" światła halogenowe. Jak mogę (i czy mogę) włączyć tą opcję u mnie?
Mercedes w204 c180 Blueefficiency
Avantgarde, czarny, kombi, 2012 r.
Crash
Posty: 11
Rejestracja: 6 sty 2018, o 17:39

Re: Ledy gasną po zmierzchu

Post autor: Crash »

jurnax pisze:Mam poliftingową c-klasę z 2012 roku i u mnie też po włączeniu się świateł mijania wyłączają się LEDy do jazdy dziennej.
I bardzo dobrze bo tak powinny właśnie działać poprawnie światła według prawa.
Ledy do jazdy dziennej to światła zamienne świateł mijania ale po zmierzchu gdy zapalamy/zapalają się światła mijania to światła do jazdy dziennej powinny gasnąć. Tak mówi Polskie prawo.
jurnax pisze:Widziałem inne MB, w tym c-klasy w204, że po zmierzchu mają i światła mijania i LEDy. Zauważyłem jednak, że są to auta z (bi)ksenonami, ja mam "normalne" światła halogenowe. Jak mogę (i czy mogę) włączyć tą opcję u mnie?
To widocznie mają to zrobione bez znajomości przepisów albo źle podłączone przez jakiegoś fachmana.
Ja mam tak że jak zapalają się mijania to gasną do jazdy dziennej. Tobie też bym nie radził tego zmieniać bo jak trafisz na bardziej ogarniętego policjanta to zabierze dowód i dołoży mandat.
MB X204 GLK350 2010r.
mks
Posty: 102
Rejestracja: 10 gru 2017, o 18:43

Re: Ledy gasną po zmierzchu

Post autor: mks »

Crash pisze:
jurnax pisze:Mam poliftingową c-klasę z 2012 roku i u mnie też po włączeniu się świateł mijania wyłączają się LEDy do jazdy dziennej.
I bardzo dobrze bo tak powinny właśnie działać poprawnie światła według prawa.
Ledy do jazdy dziennej to światła zamienne świateł mijania ale po zmierzchu gdy zapalamy/zapalają się światła mijania to światła do jazdy dziennej powinny gasnąć. Tak mówi Polskie prawo.
jurnax pisze:Widziałem inne MB, w tym c-klasy w204, że po zmierzchu mają i światła mijania i LEDy. Zauważyłem jednak, że są to auta z (bi)ksenonami, ja mam "normalne" światła halogenowe. Jak mogę (i czy mogę) włączyć tą opcję u mnie?
To widocznie mają to zrobione bez znajomości przepisów albo źle podłączone przez jakiegoś fachmana.
Ja mam tak że jak zapalają się mijania to gasną do jazdy dziennej. Tobie też bym nie radził tego zmieniać bo jak trafisz na bardziej ogarniętego policjanta to zabierze dowód i dołoży mandat.
Ja mam polifta z ILS i ledy świeca się cały czas. Nie przeglądałem się ale jeśli Led przygasa przy zapaleniu się świateł mijania to działa wtedy jak pozycyjne co jest dopuszczalne prawem. Zresztą np w Alfa Romeo Giulietta Led pełni funkcję dziennych oraz pozycyjnych i świeci się cały czas tylko z różnym natężeniem.
Mocnobym się zasmial temu policjantowi który próbowały wkleić mandat za samochód z homologacja Obrazek

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
S204 C63 AMG '14
Viper_PDT
Posty: 1673
Rejestracja: 21 paź 2015, o 22:14
Lokalizacja: Wrocław CiTy

Re: Ledy gasną po zmierzchu

Post autor: Viper_PDT »

Tez mam bi xenon z ILS i ledy swieca w nocy, ale na 50% ( tak jest fabrycznie). Byc moze jest tak, ze przy zarowce halogenowac ledy gasna.
Bóg stworzył Ziemię, Niemcy - Mercedesa...

Mercedes W203 FL 220CDI 2005 - EX
Mercedes W204 FL 250CGI 2011 /////AMG - obecnie
Mercedes W213 E400 /////AMG - obecnie
Awatar użytkownika
jurnax
Posty: 24
Rejestracja: 14 mar 2017, o 10:55
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Ledy gasną po zmierzchu

Post autor: jurnax »

Napisałem tego posta w poniedziałek ale się nie załadował :(
Więc napiszę jeszcze raz. Kolega Crash pisze, że: "To widocznie mają to zrobione bez znajomości przepisów albo źle podłączone przez jakiegoś fachmana" - na ulicach obecnie jeżdżą setki jak nie tysiące aut różnych marek, w których światła ledowe świecą się po zmierzchu razem ze światłami mijania, raczej wątpię żeby wszyscy byli u owego mitycznego "fachmana". Są to fabryczne ustawienia jak pisze kolega Viper_PDT, taki trend w motoryzacji...
Pewnie ta opcja jest wyłączona w mojej wersji, czyli w wersji ze światłami halogenowymi. Chodzi mi o to czy jest możliwe włączenie tych świateł w mojej wersji czy nie?
Mercedes w204 c180 Blueefficiency
Avantgarde, czarny, kombi, 2012 r.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości