Kilka pytań świeżaka

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

acid666
Posty: 33
Rejestracja: 1 sie 2018, o 20:58
Lokalizacja: Przemyśl

Kilka pytań świeżaka

Post autor: acid666 »

Witam.
Jestem świeżo upieczonym właścicielem W204 z 2009 r. VIN WDD2042451F310095 i mam kilka zagadek:
- świeci cały czas kontrolka LIM i nie mogę włączyć tempomatu, jak wciskam dźwignie zmiany speedtronic/tempomat kontrolka gaśnie jak puszczam znowu świeci. Co robię nie tak?
- czy system audio 50 ma możliwość jednoczesnego korzystania z nawigacji oraz odtwarzania płyty z muzyką?
- co to za gniazdo w podłokietniku pod trójkątną zaślepką?
Pytania może są z serii głupich, ale jest to mój pierwszy kontakt z W204.
C180 Avantgarde 2009 r.
Patryk211088
Posty: 839
Rejestracja: 11 wrz 2016, o 09:46
Lokalizacja: Lubin (dolny slask)

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: Patryk211088 »

Cześć.
Ad 1. Muszę sprawdzić ale u mnie chyba jest tak ze jak wcisne manetke od tempomat to włącza się limiter prędkości a po ponownym wciśnięciu wyłącza więc masz coś z manetke.
Ad2 nie da się jednocześnie bo navi jest z płyty.
Ad3 wrzuć zdjęcie o jakie gniazdo chodzi
W204 model t 2008r 2.2 cdi 170km 5g tronic
Ejkej
Posty: 140
Rejestracja: 17 sie 2017, o 16:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: Ejkej »

2.Tempomat włączasz pchając manetkę na dół. Jak masz już włączony to klikajac góra/dół albo zwiększasz albo zminejszasz prędkość o 10.

To o czym piszesz to limiter kilometrów włączany wciśnięciem manetki do środka i tak samo się go wyłącza

3. Gnazdo w podłokietniku?może to jest gniazdo do podłączenia słuchawki, takie jakby telefoniczne/lan. Widziałem coś takiego w CLK
c180k 2008 kombi
f1sz
Moderator
Posty: 461
Rejestracja: 23 lut 2015, o 18:09

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: f1sz »

1. Tak jak Patryk211088 pisał - miałeś włączony limiter prędkości - włącza się go lub wyłącza poprzez wciśnięcie manetki w kierunku kierownicy. Załączyć tempomat można na 3 sposoby: przechylić manetkę tempomatu w górę lub w doł i chyba do siebie (lub od siebie - teraz nie pamiętam). Lekkie naciśnięcie góra/dół - zmiana tempomatu o 1km/h, dłuższe wychylenie góra/dół (będzie czuć lekki przeskok manetki) - 10 km/h.

2. Niestety nie da się, choć jestem ciekaw czy APS50 idzie rozszerzyć o "zmieniarkę płyt" np. tak jak jest w W211 (command) - płyta od navi leci w bagażnik do "zmieniarki", a płyta z muzyką do radia.
Choć pewnie jest jeden myk aby puścić własną muzykę, niestety wymaga to urządzenia zewnętrznego np. odtwarzacz MP3, telefon - podłączony jackiem pod gniazdo AUX w schowku.

3. Najlepiej podeślij fotę złącza - ponieważ różne występowały w W204, choć te najbardziej rozbudowane np. pod iPhone są tylko dedykowane pod COMMANDa. Prawdopodobnie gniazdo telefonowe, ale to wymaga dodatkowej przystawki.
W205 220cdi 170PS 4matic
acid666
Posty: 33
Rejestracja: 1 sie 2018, o 20:58
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: acid666 »

ad-1. Chodziło mi oto, że nie da się przełączyć trybu limitera na tempomat. Kontrolka gaśnie jedynie wtedy, gdy wcisnę manetkę i ją przytrzymam, puszczenie powoduje zaświecenie kontrolki i przejście z powrotem w tryb limitera.
ad-2. No to trochę słabo. Co za "inteligent" to wymyślił?!
ad-3
Załączniki
2.jpg
Bez tytułu.jpg
C180 Avantgarde 2009 r.
Patryk211088
Posty: 839
Rejestracja: 11 wrz 2016, o 09:46
Lokalizacja: Lubin (dolny slask)

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: Patryk211088 »

Ad 1. Stawiam na uszkodzona manetke.
Ad 2. Kup TP link ha 100 podłącz pod aux i ciesz się z muzyki t telefonu.
Ad 3. Adapter do telefonu - usuń to i będziesz miał większy schowek
W204 model t 2008r 2.2 cdi 170km 5g tronic
acid666
Posty: 33
Rejestracja: 1 sie 2018, o 20:58
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: acid666 »

Dzięki za odpowiedzi i następne pytanie: jak wygląda u was ukryte menu i jak się po nim poruszać? Czytałem o możliwości zmiany ustawień m.in. głośności telefonu czy equalizera, w moim menu można tylko odczytać jakieś informacje i nic nie zmieniać. Chciałem wrzucić zdjęcia na forum, ale nie wiem w jakim formacie ma być plik, bo jpg czy gif nie przechodzi.
Dlaczego wentylator nawiewu do wnętrza włącza się czas od czasu nawet jak jest wyłączony zapłon?
C180 Avantgarde 2009 r.
emss1012
Posty: 2
Rejestracja: 9 sie 2018, o 23:12

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: emss1012 »

Widzę że nie tylko ja mam podobne problemy, tez jestem nowy o mam problem z :
1. połączeniem telefonu do systemu bluetooth auta. Jak się paruje telefon i system w aucie?
2. Pod pokrętłem głośności radia na konsoli centralnej jest wejście na kartę pamięci pcmci, czy ta karta musi być oryginalna czy pociągnie radio zwykła kartę np SanDisk za kilkadziesiąt złotych.
Z góry dzięki za odpowiedź
Mercedes c320cdi 4matic 2009r.
zarys
Posty: 339
Rejestracja: 17 lis 2010, o 13:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: zarys »

Co do parowania auta i telefonu to robi się to zwyczajnie.
Włącz (aktywuj) Bluetooth w systemie i telefonie następnie wybierz swój telefon i zatwierdź chęć połączenia, dostaniesz chyba 5 cyfrowy kod z telefonu ,który wpisujesz do odbiornika samochodowego za chwilę "succes full" i to wszystko.
Co do drugiego pytania to widzisz chyba ,że gniazdo jest pod typową kartę Pcimcia z gniazdem SD lub innym w zależności jakie źródło zamierzasz eksploatować.
Powodzenia.
My dream-Black Princessa 2,2,170 KM,CDI, automat 7 bieg-Avangard, 2012,VIN WDD2040021A531285
Pozdrawiam Ryszard
tristan11
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2018, o 20:39

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: tristan11 »

witam wielkich w temacie
zrobiłem sobie problem i nie wiem jak z niego wybrnąć
wszedłem w ukryte menu i w trakcie przeglądania nacisnąłem software update i teraz radio nie działa i wyświetla się cały czas komunikat software update
error on update
please remove disc and press cce
error info of main (00001201)
parser error
cd-info not found
(14)cd-info not found

proszę o pomoc
W204 LIMUZYNA 2.2CDI 204HP ŁOGIEŃ PANIE
Awatar użytkownika
antonio426
Posty: 158
Rejestracja: 14 sie 2018, o 20:39
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: antonio426 »

acid666 pisze: 5 sie 2018, o 13:54 ad-1. Chodziło mi oto, że nie da się przełączyć trybu limitera na tempomat. Kontrolka gaśnie jedynie wtedy, gdy wcisnę manetkę i ją przytrzymam, puszczenie powoduje zaświecenie kontrolki i przejście z powrotem w tryb limitera.
ad-2. No to trochę słabo. Co za "inteligent" to wymyślił?!
ad-3
Zastanawiam się do czego można by było to wykorzystać..? Mam te samo wejście. Tam jest wejście które przypomina wejście pod antenę. Ciekawe czy można by było wykorzystać je jako antenę zewnętrzną np: do adaptera z radiem cyfrowym..
Tomek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości