ntg4 - update nawigacji

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

Awatar użytkownika
Shrek
VIP
Posty: 1357
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 08:15
Lokalizacja: Poznań

Re: ntg4 - update nawigacji

Post autor: Shrek »

Włóż płytę Nr1, pójdzie, to znaczy, ze masz odpowiednią, jeśli będzie niewłaściwa,
system napisze Ci o tym i nie dopuści do uaktualnienia, bo nie ma takiej możliwości.

To jedyna opcja na sprawdzenie, w Twoim przypadku. Mam v12 jakby co, kolega icebear
ma nagraną ode mnie i działającą w 100%, bo sobie zrobił zanim sprzedał auto :)
W169, W245, W246 i W204 - wszystko minęło ale gwiazda pewnie kiedyś wróci ... :mrgreen:
diabeelek
Posty: 1799
Rejestracja: 16 maja 2016, o 18:28
Lokalizacja: Słubice

Re: ntg4 - update nawigacji

Post autor: diabeelek »

Ok wiec czekam na przesyłkę od kogoś. A czy jest opcja puścić aktualizacje i drugim kluczykiem zamknąć auto i nie siedziec 4h w środku?
WDD2042081F230429
Obrazek
gigant87
Posty: 370
Rejestracja: 29 lip 2015, o 23:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: ntg4 - update nawigacji

Post autor: gigant87 »

Dostaniesz przesyłkę ode mnie.
Czekam na to, aż paczka wysłana przez Shrek do mnie dotrze. Wgram mapy i prześlę Tobie (na adres podany na prv). Dam znać jak wyślę.
Za przesyłkę nic mi nie płać, po prostu jak wgrasz sobie mapy to prześlesz kolejnemu chętnemu.
BMW 3GT
diabeelek
Posty: 1799
Rejestracja: 16 maja 2016, o 18:28
Lokalizacja: Słubice

Re: ntg4 - update nawigacji

Post autor: diabeelek »

Jeszcze jeden kolega sie zdeklarowal wiec zobaczymy może on da rade wyslac szybciej. W każdym razie płyty nie zgina.
WDD2042081F230429
Obrazek
Awatar użytkownika
Shrek
VIP
Posty: 1357
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 08:15
Lokalizacja: Poznań

Re: ntg4 - update nawigacji

Post autor: Shrek »

diabeelek pisze:Ok wiec czekam na przesyłkę od kogoś. A czy jest opcja puścić aktualizacje i drugim kluczykiem zamknąć auto i nie siedziec 4h w środku?
Jest opcja, ale przy wyłączonym zapłonie wyłączy CI się sprzęt po 15 min. i tyle. Musisz znowu włączyć i tak w koło,a to powoduje możliwość błędów, podczas kopiowania. zalecam jak napisałem wcześniej, albo na chodzie, albo tak ja zrobiłem, podłączyłem prostownik, włączyłem zapłon, aktualizację i spokojnie po 3,5h miałem gotowe. Nawet jak będziesz siedział w aucie i pilnował, bez doładowania albo nie na chodzie, to po godzinie masz po akumulatorze, nie odpalisz, stanie proces update i tyle.
W169, W245, W246 i W204 - wszystko minęło ale gwiazda pewnie kiedyś wróci ... :mrgreen:
diabeelek
Posty: 1799
Rejestracja: 16 maja 2016, o 18:28
Lokalizacja: Słubice

Re: ntg4 - update nawigacji

Post autor: diabeelek »

Myślałem, żeby włączyć zapłon, puścić update i zamknąć auto drugim kluczykiem - wtedy sprzęt chyba by się nie wyłączył...?
Mówisz poważnie, że akumulator tyle nie pociągnie...
To robi się mały problem...prostownika nie mam gdzie podłączyć - nie mam ani garażu ani domku, a odpalić auto na 4h na biegu jałowym to chyba niezbyt zdrowo dla silnika.
WDD2042081F230429
Obrazek
diabeelek
Posty: 1799
Rejestracja: 16 maja 2016, o 18:28
Lokalizacja: Słubice

Re: ntg4 - update nawigacji

Post autor: diabeelek »

Czy "skórka" ntg4 jest zmienialna?
Widzę na obrazkach, że macie zupełnie inne kolory(takie odcienie błękitu)
ja u siebie mam coś takiego, takie jasne
Obrazek
WDD2042081F230429
Obrazek
Awatar użytkownika
Shrek
VIP
Posty: 1357
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 08:15
Lokalizacja: Poznań

Re: ntg4 - update nawigacji

Post autor: Shrek »

Kolorystyka jest niezmienialna niestety, niemcy są nieprzeciętnie zblokowani w tej materii,
tak samo z tłumaczeniem. Te kolory z niebieskim, ja mam po przełączeniu na tryb nocny.
Osobiście na stałe włączyłem sobie nocny, bo ten rudy jest nie z mojej bajki absolutnie.

Aku nie wytrzyma Ci na bank, na włączonym zapłonie, a jak nie włączysz całkiem, tylko
w pozycji I, to do 15 min wyłączy Ci się sprzęt, to co pisałem wcześniej. Praca na jałowym
kilka godzin, to średni pomysł, może skorzystaj z jakiegoś zaprzyjaźnionego miejsca,
rodziny z garażem, odwiedzin, kawy w tym czasie, cokolwiek, coś można wymyślić przecież :)
W169, W245, W246 i W204 - wszystko minęło ale gwiazda pewnie kiedyś wróci ... :mrgreen:
diabeelek
Posty: 1799
Rejestracja: 16 maja 2016, o 18:28
Lokalizacja: Słubice

Re: ntg4 - update nawigacji

Post autor: diabeelek »

Albo robić 4 dni po godzinie w trasie :)
WDD2042081F230429
Obrazek
Awatar użytkownika
vladi
Posty: 119
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 21:05
Lokalizacja: Günzburg

Re: ntg4 - update nawigacji

Post autor: vladi »

Shrek, jesteś wredny! Nie wyzywaj niemców, my i tak mamy wystarczająco problemów na głowie, z migrantami choczażby (OT)
W późniejszych modelach kolorystyka sie poprawiła, można ją ustawić według 3 opcji.
c117 180 (01/2015) 122 koni i jeden osioł
w204 200CDI BE T-Modell (09/2010)-EX
w203 220CDI T-Modell (10/2002)-EX

Auto bez Gwiazdy jest jak Kościół bez krzyża.
Awatar użytkownika
Shrek
VIP
Posty: 1357
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 08:15
Lokalizacja: Poznań

Re: ntg4 - update nawigacji

Post autor: Shrek »

No ale w późniejszych jak sam napisałeś, a to tak trudno jest osadzić soft, w starszych wersjach?
Chłopaki z Gdańska ogarnęli, na bazie wyjętego firmware z epromu Comanda zrobili tłumaczenie,
razem z głosowymi komendami, wgrali i działa, początki były różne, ale dzisiaj już poprawili na tyle,
że spokojnie można instalować. Jedyna bariera, to kwota, 1000zł jest to bardzo dużo, ale jak ktoś
ma problem językowy, no to jest alternatywa. Niemcy tego nie dokonali, a mogli dawno, soft i mapy
aktualizują, tak trudno PL wrzucić? żenujące i tyle i "wdupiemamto" dla tego kopiuję mapy, nie zapłacę ...
W169, W245, W246 i W204 - wszystko minęło ale gwiazda pewnie kiedyś wróci ... :mrgreen:
eupatorus
VIP
Posty: 168
Rejestracja: 3 sie 2014, o 17:12
Lokalizacja: Kraków

Re: ntg4 - update nawigacji

Post autor: eupatorus »

diabeelek pisze:Myślałem, żeby włączyć zapłon, puścić update i zamknąć auto drugim kluczykiem - wtedy sprzęt chyba by się nie wyłączył...?
Mówisz poważnie, że akumulator tyle nie pociągnie...
To robi się mały problem...prostownika nie mam gdzie podłączyć - nie mam ani garażu ani domku, a odpalić auto na 4h na biegu jałowym to chyba niezbyt zdrowo dla silnika.

U mnie aktualizacja trwała jakieś 2,45h W tym czasie nie uruchamiałem silnika, przekręcałem tylko kluczyk jak wyskakiwał komunikat. W międzyczasie cały czas słuchałem radia i z akumulatorem nic sie nie stało.
W204 C250 CDI
diabeelek
Posty: 1799
Rejestracja: 16 maja 2016, o 18:28
Lokalizacja: Słubice

Re: ntg4 - update nawigacji

Post autor: diabeelek »

eupatorus dzięki za płyty, wczoraj doszły. Dzisiaj jestem już po aktualizacji - wszystko poszło bez błędów.
Jak coś to dysponuje pewnymi płytami.
WDD2042081F230429
Obrazek
Awatar użytkownika
Shrek
VIP
Posty: 1357
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 08:15
Lokalizacja: Poznań

Re: ntg4 - update nawigacji

Post autor: Shrek »

Fajnie, że tak się poszerzył krąg, wszyscy będą mieli świeże mapki i gites.

Co do akumulatora, podejrzewam, że mam po prostu stary, sprawdziłem
i od nowości jest oryginał. Ze starości padać zaczyna, wymiana nieunikniona.
W169, W245, W246 i W204 - wszystko minęło ale gwiazda pewnie kiedyś wróci ... :mrgreen:
chmieleszczak
Posty: 45
Rejestracja: 1 cze 2015, o 15:03

Re: ntg4 - update nawigacji

Post autor: chmieleszczak »

Witam kolegów forumowiczów, też posiadam płytki z aktualizacją jak ktoś coś.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 36 gości