rozstrojona stacyjka ?!

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

Stasiuuu
Posty: 13
Rejestracja: 23 wrz 2012, o 18:07
Lokalizacja: Holandia

rozstrojona stacyjka ?!

Post autor: Stasiuuu »

Witam, znowu Was ponudzę... wsiadam do Damy( C200 cdi 136km) po pracy i wkładam kluczyk..... przekręcam.... dalej przekręcam.... i nic!!!!! zero reakcji na kluczyk jeden jak i drugi. Odłączałem aku i nic. Zadzwoniłem na holenderską ubezpieczalnie , przysłali gościa z pomocy drogowej , coś tam pogrzebał przy bezpiecznikach i ogólnie , a no i podzwonił tu i tam i po 2 godzinach stwierdził iż za szybko kluczyk przekręciłem i się rozstroiła stacyjka . Co o tym uważacie ? Koleś z komputerem podjedzie do mnie w sobote dopiero , a więc chciałbym się Was doradzić. A zapomniałbym ..... jak wsadzę i wyciągnę kluczyk ze stacyjki to coś pyka-cyka w okolicach kierownic albo zegarów. Pzdr
TomaszK
Posty: 155
Rejestracja: 16 maja 2010, o 14:22

Post autor: TomaszK »

Podobno stacyjki w w204 bardzo często sie psują, na forum gdzieś już o tym było.
Poczekaj na magika zobaczymy co Ci zdiagnozuje.
w204 c220 pakiet AMG
w203 C180 komperssor EX
Lincoln Premiere 1959r Czarne cacko na specjalne okazje do ślubu i nie tylko:)
Citroen 4c 1929r Piękna unikatowa kareta
Austin Mini 1983r.
Suzuki LJ 80 zabytek sprzedam
Master_PiT
Posty: 617
Rejestracja: 8 lis 2011, o 21:11
Lokalizacja: Olesno

Post autor: Master_PiT »

ano często bo to chyba 4przypadek na forum, sam tego doświadczyłem.
po włożeniu i wyjęciu kluczyka słychać dźwięk czy tylko słyszysz delikatne jakby stukanie ale nie w okolicach stacyjki?
s202 esprit 220cdi
w203 avantgarde 220cdi - sprzedany
w204 elegance 220cdi - sprzedany :(
W205 220cdi AMG Interior & exterior
Stasiuuu
Posty: 13
Rejestracja: 23 wrz 2012, o 18:07
Lokalizacja: Holandia

Post autor: Stasiuuu »

Trzy puknięcia czy cyknięcia plus po chwili jeszcze jedno. A i kierownica się nie blokuje.
Master_PiT
Posty: 617
Rejestracja: 8 lis 2011, o 21:11
Lokalizacja: Olesno

Post autor: Master_PiT »

hmm u mnie kierownica się zablokowała
s202 esprit 220cdi
w203 avantgarde 220cdi - sprzedany
w204 elegance 220cdi - sprzedany :(
W205 220cdi AMG Interior & exterior
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 1671
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 17:27
Lokalizacja: Warszawa Drugi sort, kanalia co szanuje konstytucję.

Post autor: noc »

Awaryjne "ponoć" jedno uruchomienie.Kluczyk w stacyjce, klemę + zdjąć, założyć kilka minut zdjąć, szybko założyć.
Dla mnie to "paranoja" ale rzeczywiście na dwu forach X podano jako panaceum.
Dojechać do ASO i płacić. :-P :-/
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku pracy przy MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Zwykle tu: http://www.w212.pl/ i tam gdzie MB.
Stasiuuu
Posty: 13
Rejestracja: 23 wrz 2012, o 18:07
Lokalizacja: Holandia

Post autor: Stasiuuu »

Diagnoza po podłączeniu SD jest taka, że padła blokady kierownicy czyli ELV , które współpracuje modułem stacyjki (IZS). Czy powinienem wymienić ELV wraz z IZS ? W końcu ze sobą współpracują.... moja Dama ma 300 tys km to i IZS pewnie za niedługo wysiądzie... Chyba powinienem wymienić je oba? W ogóle czemu te dwa moduły może zamówić tylko serwis MB?! I jeszcze znajomy powiedział , że nie może mi tego zrobić poza serwisem!! Musi mi go przyjąć w serwisie, zamówić części (niby specjalnie z niemiec,zrobią pod mój samochód i trzeba czekać 3 dni),wymienić a reszt na lewo... Co ten mercedes wymyślił xD
TomaszK
Posty: 155
Rejestracja: 16 maja 2010, o 14:22

Post autor: TomaszK »

Stasiuuu uzupełnij dane skąd jesteś i jakie dokładnie masz auto łatwiej będzie Ci kogoś polecić i pomóc.
w204 c220 pakiet AMG
w203 C180 komperssor EX
Lincoln Premiere 1959r Czarne cacko na specjalne okazje do ślubu i nie tylko:)
Citroen 4c 1929r Piękna unikatowa kareta
Austin Mini 1983r.
Suzuki LJ 80 zabytek sprzedam
Stasiuuu
Posty: 13
Rejestracja: 23 wrz 2012, o 18:07
Lokalizacja: Holandia

Post autor: Stasiuuu »

Witam, już po naprawie. Powodem usterki było "umarłe" ELV czyli moduł blokady kierownicy. Koszt w holenderskim serwisie, oczywiście po znajomości to coś około 2000-2500 zł (część+robocizna). Teraz kierownica w mojej Damie chodzi lekko (że aż głupio)do czego trudno mi się przyzwyczaić xD A no i znikły falowania obrotów, które wcześniej były. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości