ILS - jak działa?

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

Elvis_P
Posty: 14
Rejestracja: 25 lis 2011, o 21:37
Lokalizacja: Szczecin

ILS - jak działa?

Post autor: Elvis_P »

Witam
Moja c 180 jest z 2010 roku. Lampy przednie xenon mam jeszcze przed liftem ale zamiast przeciw mgłowych mam już LED-y. W menu mam opcję ILS wł/wył. Tylko nie widzę żadnej różnicy w działaniu oświetlenia :) . Może ktoś ma o tym jakieś pojęcie.
Pozdrawiam
Master_PiT
Posty: 617
Rejestracja: 8 lis 2011, o 21:11
Lokalizacja: Olesno

Post autor: Master_PiT »

to są bixenony skrętne, bardzo fajna opcja na zakrętach,przy skręcaniu kołami itd relfektor skręca razem z nimi przez co zawsze masz dobrze oświetloną drogę,

skoro masz już ledy to po włączeniu przeciwmgłowych powinieneś zauważyć jak reflektory a raczej ich światło rozchodzi się bardziej na boki, polecam zrobić test w nocy przy jakimś murze itd
s202 esprit 220cdi
w203 avantgarde 220cdi - sprzedany
w204 elegance 220cdi - sprzedany :(
W205 220cdi AMG Interior & exterior
miluch
Posty: 286
Rejestracja: 25 sty 2011, o 21:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: miluch »

ILS - Inteligent light system, jego działanie polega na dostosowaniu źródła światła do sytuacji na drodze. Np. powyżej pewnej prędkości "wydłuża pole zasięgu świateł, doświetla pobocze prz skręcaniu (strumień światła idzie za kierownicą, jeśli z przeciwka jedzie inny samochód to obniża strumień świetlny itp.

Tu jest to fajnie pokazane:

http://www.youtube.com/watch?v=PiF3Z0tsb2E

:lol:
C 180 Kompressor T ----> był
E 250 CGI coupe ----> był
C 220d Estate W205 ----> jest
Elvis_P
Posty: 14
Rejestracja: 25 lis 2011, o 21:37
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Elvis_P »

No właśnie, doświetlanie zakrętów chyba działa bo miałem podobną opcję w passaciie b6, ale z tym wydłużaniem strumienia światła to chyba nie do końca. Rozumiem, że jeżeli włączę długie (drogowe) to na trasie jak jedzie coś z przeciwka to powinny się same przygasić?
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 1671
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 17:27
Lokalizacja: Warszawa Drugi sort, kanalia co szanuje konstytucję.

Post autor: noc »

Nie.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku pracy przy MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Zwykle tu: http://www.w212.pl/ i tam gdzie MB.
Elvis_P
Posty: 14
Rejestracja: 25 lis 2011, o 21:37
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Elvis_P »

Konkretna odpowiedź hehe. Czyli ILS w moim aucie oznacza po prostu doświetlanie zakrętów ?
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 1671
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 17:27
Lokalizacja: Warszawa Drugi sort, kanalia co szanuje konstytucję.

Post autor: noc »

Tak.
Czemu tak skąpię wiadomości?
Ponieważ ILS miał być w MB Inteligentnym Systemem Oświetlenia Zewnętrznego, a wyszła "kupa pół inteligentna"
Konkurencja ma system o którym wspomniałeś, już w tamtych latach, W204 nie.
Nowe MB mają.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku pracy przy MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Zwykle tu: http://www.w212.pl/ i tam gdzie MB.
Master_PiT
Posty: 617
Rejestracja: 8 lis 2011, o 21:11
Lokalizacja: Olesno

Post autor: Master_PiT »

nie wiem jak w w204 bo tego nie mam, ale w212 ma bardzo ładnie działający ILS
s202 esprit 220cdi
w203 avantgarde 220cdi - sprzedany
w204 elegance 220cdi - sprzedany :(
W205 220cdi AMG Interior & exterior
Elvis_P
Posty: 14
Rejestracja: 25 lis 2011, o 21:37
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Elvis_P »

Hehe, ale przynajmniej dumnie brzmi inteligentny system oświetlenia. 8-)
Wolfik
Posty: 15
Rejestracja: 17 gru 2012, o 18:34
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Wolfik »

Master_PiT pisze:to są bixenony skrętne, bardzo fajna opcja na zakrętach,przy skręcaniu kołami itd relfektor skręca razem z nimi przez co zawsze masz dobrze oświetloną drogę,

skoro masz już ledy to po włączeniu przeciwmgłowych powinieneś zauważyć jak reflektory a raczej ich światło rozchodzi się bardziej na boki, polecam zrobić test w nocy przy jakimś murze itd
Bixenony ? Wyprowadzcie mnie z błędu bo dopiero poznaje te auto....W204 przedliftowe ma chyba tylko ksenon nawet jak jest ten ILS. Bixenon działa w taki sposób że ustawia inaczej przesłone elektromagnesem dla świateł długich a w lampie przedliftowej W204 masz do tego celu "drugie oko" w lampie. Uważam ze przed liftowe W204 nie posiada bixenonu. I niestety to jest kiszka totalna....
zarys
Posty: 339
Rejestracja: 17 lis 2010, o 13:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

w temacie

Post autor: zarys »

Coś chyba namieszałeś. Ja mam auto przedliftowe 2007r, Avangarde i mam na bank Bi-ksenony. A przynajmniej tak jest podane w specyfikacji wyposażenia dodatkowego.
My dream-Black Princessa 2,2,170 KM,CDI, automat 7 bieg-Avangard, 2012,VIN WDD2040021A531285
Pozdrawiam Ryszard
miluch
Posty: 286
Rejestracja: 25 sty 2011, o 21:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: miluch »

Wolfik pisze:
Master_PiT pisze:to są bixenony skrętne, bardzo fajna opcja na zakrętach,przy skręcaniu kołami itd relfektor skręca razem z nimi przez co zawsze masz dobrze oświetloną drogę,

skoro masz już ledy to po włączeniu przeciwmgłowych powinieneś zauważyć jak reflektory a raczej ich światło rozchodzi się bardziej na boki, polecam zrobić test w nocy przy jakimś murze itd
Bixenony ? Wyprowadzcie mnie z błędu bo dopiero poznaje te auto....W204 przedliftowe ma chyba tylko ksenon nawet jak jest ten ILS. Bixenon działa w taki sposób że ustawia inaczej przesłone elektromagnesem dla świateł długich a w lampie przedliftowej W204 masz do tego celu "drugie oko" w lampie. Uważam ze przed liftowe W204 nie posiada bixenonu. I niestety to jest kiszka totalna....

Każdy biksenon ma przesłonę w lampie. Jest jedna żarówka ksenonowa i jedna przetwornica, zmienia się tylko ogniskowa. Druga żarówka "wspomagająca" w wersji przedliftowej jest zwykła halogenowa. Można sobie to łatwo sprawdzić, poproś kogoś niech Ci pomruga :-P
C 180 Kompressor T ----> był
E 250 CGI coupe ----> był
C 220d Estate W205 ----> jest
Wolfik
Posty: 15
Rejestracja: 17 gru 2012, o 18:34
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Wolfik »

No właśnie o tym mówię....

Jak włączasz długie to odpalasz żarówkę halogenową to jaki to bi-ksenon heloł ????
Prawdziwy bi-ksenon przecież tyko przesłonę zmienia w lampie i tyle. Dlatego też w po-liftowej lampie , macie tylko jedno "oko". To jest bi-ksenon. Przy włączaniu długich zmieniasz przesłonę elektromagnesem i tyle... Drugie "oko" nie potrzebne wtedy...

No zastanawia mnie to, bo ktoś tu napomknął o żarówce wspomagającej. Ja się z tym nie spotkałem. W specyfikacji po zdekodowaniu VIN nie wierze że ktoś ma w specyfikacji bi-xenon. Ja mam lampe w najwyzszej specyfikacji z ILS i po zdekodowaniu nie ma bi-ksenonu. Dlatego też uważam że przedliftowa lampa nie jest biksenonowa. Ale mylić się mogę....

Chciałem żeby ktoś bardziej kumaty w "Mietach" się wypowiedział :)
miluch
Posty: 286
Rejestracja: 25 sty 2011, o 21:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: miluch »

Wolfik pisze:No właśnie o tym mówię....

Jak włączasz długie to odpalasz żarówkę halogenową to jaki to bi-ksenon heloł ????
Prawdziwy bi-ksenon przecież tyko przesłonę zmienia w lampie i tyle. Dlatego też w po-liftowej lampie , macie tylko jedno "oko". To jest bi-ksenon. Przy włączaniu długich zmieniasz przesłonę elektromagnesem i tyle... Drugie "oko" nie potrzebne wtedy...
Napisałem przecież że w przedliftowej ksenon TEŻ ZMIENIA PRZESŁONĘ czyli ZMIENIA OGNISKOWĄ - czytaj dokładniej. Żarówka halogenowa zapala się DODATKOWO czyli OPRÓCZ ZMIANY PRZESŁONY. Czytelniej nie potrafię... :-P
C 180 Kompressor T ----> był
E 250 CGI coupe ----> był
C 220d Estate W205 ----> jest
Wolfik
Posty: 15
Rejestracja: 17 gru 2012, o 18:34
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Wolfik »

miluch pisze:
Wolfik pisze:No właśnie o tym mówię....

Jak włączasz długie to odpalasz żarówkę halogenową to jaki to bi-ksenon heloł ????
Prawdziwy bi-ksenon przecież tyko przesłonę zmienia w lampie i tyle. Dlatego też w po-liftowej lampie , macie tylko jedno "oko". To jest bi-ksenon. Przy włączaniu długich zmieniasz przesłonę elektromagnesem i tyle... Drugie "oko" nie potrzebne wtedy...
Napisałem przecież że w przedliftowej ksenon TEŻ ZMIENIA PRZESŁONĘ czyli ZMIENIA OGNISKOWĄ - czytaj dokładniej. Żarówka halogenowa zapala się DODATKOWO czyli OPRÓCZ ZMIANY PRZESŁONY. Czytelniej nie potrafię... :-P
Teraz napisales czytelnie :-P Wczesniej sadziles o "każdy biksenon" co wskazuje na niewiadomo co ... Najwazniejsze ze sie zrozumieli teraz my :) Dzienksy za info
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości