Błąd poduszki powietrznej

Nowe tematy związane z diagnostyką tylko wykonaną na StarDiagnosis!

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

Awatar użytkownika
korzen
VIP
Posty: 2737
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 10:27
Lokalizacja: Bedzin

Re: Błąd poduszki powietrznej

Post autor: korzen »

JAk wyskoczylo, to tylko na SD/Delphi/Bosch i odczytaj blad. Oczywiscie, ze mogles uszkodzic mate wbijajac w nia kolano... Moze przypadkowo rozlaczyles wtyczke pod fotelem?
S204 C200Kompressor Elegance 2008r
WDD2042411F204552
Awatar użytkownika
roolf
Posty: 18
Rejestracja: 9 maja 2013, o 20:14
Lokalizacja: Radzymin

Re: Błąd poduszki powietrznej

Post autor: roolf »

Sprawdź też czy jak czyściłeś zagłówek (nie wiem czy go wyciągałeś) to czy nie rozłączył się kabel od aktywnego zagłówka. Ściągnij tylny panel ten z kieszenią (pociągnij od dołu) i sprawdź kabel idący od zagłówka. Zaraz za wyjściem z rurki zagłówka kończy się on wtyczką, która mogła się rozłączyć.
2011 C200CDI - było
2015 C300 4mat - jest
Kamień
Posty: 13
Rejestracja: 5 lut 2017, o 10:51

Re: Błąd poduszki powietrznej

Post autor: Kamień »

Dzięki za podpowiedzi Panowie :)

Czekałem z odpowiedzią dosc dlugo, bo następnego dnia kontrolka zgasla i dziś po 700km nadal nie zapala się. Problem rozwiązał się sam. Najwidoczniej zaklocilem pracę czujnika na jakiś czas. Dostałem 'żółtą kartkę' i już wiem że trzeba być nadzwyczaj ostrożnym..

Szczerze powiedziawszy pierwsze co mi przyszło do głowy to poluzowany kabel. Dzień wcześniej wpadł mi telefon pod siedzenie. To istny koszmar bo pod fotelem jest bardzo mało miejsca. Mam siedziska w pełnej elektryce więc wyciągnięcie spod nich jakiegoś przedmiotu to niezła gimnastyka, a kabli też tam jest parę. Więc jeśli mogę się czymś podzielić na przyszłość to radzę uważać na matę oraz kabelki pod fotelami, bo czerwona kontrolka nieźle popsuje wam humor..
'08 C220 cdi OM646
heksio_reksio08
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2017, o 19:43

Re: Błąd poduszki powietrznej

Post autor: heksio_reksio08 »

Witam serdeczenie!

Mercedes W204 C180 2008 [UK]

Od jakiegos czasu auto wyswietla mi: "Front Right Malfunction Consult Workshop" oraz kontrolke poduszki powietrznej.

Informacja pojawia sie tylko w trakcie jazdy i znika za jakis czas.

Po podlaczeniu do komputera moge odczytac:

520908 "CAN message from control module N2/10 (Supplemental restraint system control unit) is faulty."
510116 "The supply voltage of Stored the control unit is too low (undervoltage)."

Link do zdjecia:
http://ifotos.pl/zobacz/1png_qrarsse.png

Uprzejmie dziekuje za pomoc.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości