Gdzie jest wejscie na karte pamieci ?

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

divx06
Posty: 1
Rejestracja: 4 cze 2011, o 16:20

Gdzie jest wejscie na karte pamieci ?

Post autor: divx06 »

Witam posiadam mercedesa w204 z nawigacja comand i mam pytanko gdzie jest wejscie na karte pamieci i aux ! bardzo prosze o szybka odpowiedz z gory dzieki ;)
casiragi
Posty: 89
Rejestracja: 6 gru 2010, o 23:25
Lokalizacja: GDYNIA

Post autor: casiragi »

karta pamieci - PCMCIA waski slot pos srebrnym plastikiem na panelu. Wejscie aux w schowku chyba po lewej stronie.
Sziwas
Posty: 5
Rejestracja: 26 cze 2011, o 13:13

Post autor: Sziwas »

a czy gdzieś można kupić tą karte ?
casiragi
Posty: 89
Rejestracja: 6 gru 2010, o 23:25
Lokalizacja: GDYNIA

Post autor: casiragi »

sprawdz w instrukcji jaki dokladnie to jest typ tej karty i poszukaj na alledrogo.
anathorn
Posty: 6
Rejestracja: 28 lut 2013, o 21:02

Post autor: anathorn »

Sziwas pisze:a czy gdzieś można kupić tą karte ?
witam, podam ci linki do tych kart ale w mojej opinii, to szkoda kasy na te karty.Żeby podłączyć tą duża PCMIA kartę potrzebny jest czytnik kart, który po 2 użyciach mi się popsuł, strasznie delikatne są te bolczyki:), jeśli masz system command to prawdopodobnie jest też twardy dyski i register music.Opiszę w jednym zdaniu , jak ja to robię, może się komuś przyda:)Nagrywam sobie muzykę na płytę dvd w poszczególne play-listy lub foldery i następnie kopiuje na twardy dysk mb.Wydaje mi się to prostsze rozwiązanie i chyba tańsze.Poniżej linki: http://www.amazon.co.uk/PCMCIA-Compact- ... al_recs_19
http://www.amazon.co.uk/Transcend-CF-Ca ... al_recs_11

Pozdrawiam
mermarcin
Posty: 62
Rejestracja: 16 lut 2013, o 07:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mermarcin »

panowie a tek kabelek AUX, żeby np. MP3 z Mercem połączyć to jaki nabyć, bo niestety w dziedzinie elektroniki to jestem noga?
1,8 kompressor
golas2
Posty: 102
Rejestracja: 15 cze 2012, o 23:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: golas2 »

Karta to bardzo dobry pomysł mam i używam. A z nagranymi płytami dvd nie jest tak wesoło ponieważ nie wszystkie nagrywarki potrafia nagrać tak płytke aby to odczytał DVD mercedesa. Raczy się oryginałami.

Karte tak jak napisali wcześniej PCMCA na karty SD lub CompactFlash ja mam na te drugie szybsze i nie ma problemy z kompatybilnością. Zapłaciłem chyba 25zł plus kartę 4GB za 60zł
Do kupienia tylko w sklepach internetowych :) stara technologia :)
S204 C320 CDI
avangarde
malina25
Posty: 20
Rejestracja: 9 mar 2013, o 18:23
Lokalizacja: kedyierzyn/kozle

Post autor: malina25 »

Ja mam podlaczone MP3 i uwarzam ze to lipa bo po pierwsze MP3nie wspulgra z monitorkiem trzeba przelaczac utwory na mp3 nie wyswietlaja sie nazwy utworow,po wylaczeniu auta trzeba rowniez mp3 wylaczyc osobno jest to troche uciazliwe przynajmniej w miescie,dlatego tez zamuwilem ta karte PCMCIA mam nadzieje ze bedzie lepsza
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 1671
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 17:27
Lokalizacja: Warszawa Drugi sort, kanalia co szanuje konstytucję.

Post autor: noc »

W żadnym samochodzie dowolnej firmy nie dostaje się audio z full wersją.
Trzeba czasem DUŻO dopłacić.
Na ogół nasze damy są z 2-3 ręki, a wszystko zależało od pierwszego właściciela.
Czasem da się rozbudować, jednak zwykle "kiszka" - sprzęt do wymiany.
Wzrokowo identyczny jak u kolegi, a niestety ubogi.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku pracy przy MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Zwykle tu: http://www.w212.pl/ i tam gdzie MB.
Awatar użytkownika
r1212
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2013, o 23:28
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: r1212 »

anathorn pisze:
Sziwas pisze:a czy gdzieś można kupić tą karte ?
witam, podam ci linki do tych kart ale w mojej opinii, to szkoda kasy na te karty.Żeby podłączyć tą duża PCMIA kartę potrzebny jest czytnik kart, który po 2 użyciach mi się popsuł, strasznie delikatne są te bolczyki:), jeśli masz system command to prawdopodobnie jest też twardy dyski i register music.Opiszę w jednym zdaniu , jak ja to robię, może się komuś przyda:)Nagrywam sobie muzykę na płytę dvd w poszczególne play-listy lub foldery i następnie kopiuje na twardy dysk mb.Wydaje mi się to prostsze rozwiązanie i chyba tańsze.Poniżej linki: http://www.amazon.co.uk/PCMCIA-Compact- ... al_recs_19
http://www.amazon.co.uk/Transcend-CF-Ca ... al_recs_11

Pozdrawiam
mam adapter PCMCIA kart SD - włożyłem na stałe a wymieniam tylko kardy SD - działa bez zarzutu - nie ma potrzeby wyjmowania adaptera PCMCIA - wg mnie idealne rozwiązanie
koko115
Posty: 174
Rejestracja: 8 gru 2013, o 02:46
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: koko115 »

Napiszecie mi jak skopiować muzykę mp3 na dysk z plyty cd ? u mnie te opcje są wycienione..
C320CDI V6 7g-tronic - po virusie 260KM 610NM
VIN WDD2040221A097417
lewy400
Posty: 6
Rejestracja: 17 lis 2014, o 08:15

Post autor: lewy400 »

Witam zakupilem karte pcmcia i karte sd i lipa u mnie mercedes nie widzi wogole karty....nczemu? Pomoze ktoś? U mnie cd jest uszkodzone bo chyba dwie plyty sa wlozone i lipka. Teraz ani karty ani cd
W204 diesel 350 avantgarde
Master_PiT
Posty: 617
Rejestracja: 8 lis 2011, o 21:11
Lokalizacja: Olesno

Post autor: Master_PiT »

a w jakim systemie masz kartę? ntfs,exfat,fat16,fat32?? Wyczytałem na forum, że MB obsługuje system plików 16bitowy czyli FAT16.

podłącz kartę pod komputer.
Wchodzisz : Mój komputer>klikasz prawym przyciskiem myszy na pamięć zewnętrzną(czyli karta)>klik lewym przyciskiem myszy opcję "FORMATUJ" następnie otworzy się małe okienko z opcjami formatowania, system plików zmieniasz na FAT16>rozpocznij i gotowe.

Dla mnie trochę dziwne, że tak archaiczny i ograniczony system plików obsługuje mercedes... Amarok czyta 32bit
s202 esprit 220cdi
w203 avantgarde 220cdi - sprzedany
w204 elegance 220cdi - sprzedany :(
W205 220cdi AMG Interior & exterior
CrocodileReggae
Posty: 56
Rejestracja: 19 sty 2014, o 21:18

Post autor: CrocodileReggae »

jak napisał pit - konwersja do odpowiedniego formatu to podstawa

jeśli po zmianie formatu lipa a karta sdhc super hiper szybka to też może być problem -
(sprawdź jakie klasy obsługuje adapter)
spróbuj z jakąś o standardowej prędkości
C200 AMG
Master_PiT
Posty: 617
Rejestracja: 8 lis 2011, o 21:11
Lokalizacja: Olesno

Post autor: Master_PiT »

nie no bez przesady,klasa szybkości nie ma z tym niz wspólnego bo to są wartości DO określonej prędkości, przykładowo wkładając kartę przez czytnik usb do gniazda USB1.0 karta będzie kilkukrotnie wolniejsza niż przy USB2.0, tak samo będzie w przypadku miecia. auto produkowane od 2007roku,a przeglądając ten wątek czuję się jakbym miał do cZynienia z samochodem sprzed 25lat :-P
s202 esprit 220cdi
w203 avantgarde 220cdi - sprzedany
w204 elegance 220cdi - sprzedany :(
W205 220cdi AMG Interior & exterior
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 38 gości