Spryskiwacze szyby działają z opóźnieniem

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

Awatar użytkownika
Sycu
Posty: 121
Rejestracja: 21 mar 2015, o 22:39
Lokalizacja: Wrocław

Spryskiwacze szyby działają z opóźnieniem

Post autor: Sycu »

Cześć,
mam taki problem, że gdy dawno nie korzystałem ze spryskiwaczy (kilka godzin), a wycieraczki są wyłączone, to gdy chcę spryskać szybę wycieraczki zdążą zrobić pół przebiegu "na sucho" zanim zacznie lecieć płyn. Czy to jest normalne zachowanie? Według mnie wycieraczki w takiej sytuacji (gdy były wyłączone) powinny włączyć się z opóźnieniem.
Przy następnym użyciu płyn już leci natychmiastowo i nie ma tego problemu.
Jak to wygląda u Was? Płyn leci natychmiastowo, czy wycieraczka "czeka" chwilę, czy też jak u mnie wycieraczka szoruje przez chwilę "na sucho"?
W204 C200 Kompressor Elegance
WDD2040411A104502
Awatar użytkownika
mabar
VIP
Posty: 151
Rejestracja: 27 gru 2016, o 12:06
Lokalizacja: Gdynia

Re: Spryskiwacze szyby działają z opóźnieniem

Post autor: mabar »

Mam to samo u siebie. Strasznie mnie to wkurza. W żadnym z poprzednich aut z czymś takim się nie spotkałem.
S204 - 220 CDI Avantgarde 2008

WDD2042081F236649
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 1671
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 17:27
Lokalizacja: Warszawa Drugi sort, kanalia co szanuje konstytucję.

Re: Spryskiwacze szyby działają z opóźnieniem

Post autor: noc »

Płyn z przewodów cofa się do zbiorniczka i zanim znowu zostanie tam wpompowany mija pewien czas.
Rozwiązaniem jest wymiana pompki spryskiwacza lub przewodu z dyszami.Niestety nie ustaliłem dotychczas gdzie znajduje się zaworek zwrotny zapobiegający cofaniu płynu.W ASO powinni wiedzieć.
Dodatkowy zaworek można zamontować, ale na odcinku przewodu który nie jest podgrzewany elektrycznie.Taki kawałek jest przy samej pompce.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku pracy przy MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Zwykle tu: http://www.w212.pl/ i tam gdzie MB.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości