Problem z lektorem

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

nobilita
Posty: 32
Rejestracja: 19 lis 2015, o 04:10
Lokalizacja: Poznań

Problem z lektorem

Post autor: nobilita »

Witam, od pewnego czasu nawigacja nie czyta instrukcji, nawigacja działa, pokazuje strzałki ale wcześniej przed np. zbliżającym się skrętem przyciszała radio i lektor mówił za x metrów skręć w prawo. Na ostatnim przeglądzie zaproponowali, że zaktualizują nawigację (mapy) do aktualnej wersji i zastanawiam się czy to nie jest tego wina? W ustawieniach wszystko próbowałem, nawet przywracanie do ustawień fabrycznych i nie pomogło nic. Samochód to C200 CGI po lifcie. Byłem w serwisie, pracownik "pogrzebał" w ustawieniach nawigacji ale nic to nie dało. Zasugerował zapisać się na serwis w celu diagnostyki plus wspominał coś o kolejnej aktualizacji nawigacji (map) za ok 700 zl (!?) Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i pomoc.

Udanego weekendu :-)
f1sz
Moderator
Posty: 463
Rejestracja: 23 lut 2015, o 18:09

Re: Problem z lektorem

Post autor: f1sz »

A nie ściszyła Ci się czasami? Spróbuj wymusić "gadanie" - jak masz włączoną nawigację, w dolnym menu powinna być opcja powtarzania komunikatu - naciśnij to i dopiero wtedy zwiększ głośność na radiu / z poziomu kierownicy.
W205 220cdi 170PS 4matic
nobilita
Posty: 32
Rejestracja: 19 lis 2015, o 04:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z lektorem

Post autor: nobilita »

Dzięki za odp., spróbuję. Zastanawiam się czy to nie jest od czasu kiedy miałem aktualizowaną nawigacje (mapy) przy ostatnim serwisie samochodu.
nobilita
Posty: 32
Rejestracja: 19 lis 2015, o 04:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z lektorem

Post autor: nobilita »

Niestety nie pomogło to co zalecił f1sz, pozostaje aktualizacja map nawigacji do ostatniej wersji?
JakubJakbuuub
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2017, o 15:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z lektorem

Post autor: JakubJakbuuub »

Zrób backup nawigacji. Chyba wiele zmian ci nie przyszło z aktualizacją. Czasami to wady fabryczne lub zła konfiguracja do danego modelu nawigacji przychodzi wraz z aktualizacją. Jesli nie backup to skontaktuj się z jakimś profesjonalnym serwisem mercedesa. Pod komputer podepną i będą mogli coś zrobić
buli
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2017, o 16:19

Re: Problem z lektorem

Post autor: buli »

Witam wszystkich. Panowie posiadam MB model w 204 c220 cdi z wyposażeniem audio harman kardon , a moje pytanie do was brzmi o polskiego lektora do nawigacji i całości audio czy z was ktoś może pomóc w tym temacie?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości