Pomoc

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

turbokolor
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2018, o 20:22

Pomoc

Post autor: turbokolor »

Witam wszystkich bardzo serdecznie mam dylemat przy wyborze silnika . Borykam się z problemem takim jak , chciałbym zakupić w204 po lifcie 2013r ewentualnie 2012r choć nie znam dobrze opinii na temat silników. Interesowały by mnie silniki takie jak 3L , 3.5L benzyna , widziałem wersje z bezpośrednim wtryskiem paliwa czy to taka sama lipa jak silniki TFSI , FSI i tym podobne ?. Najbardziej interesuje mnie wersja 306 konna czy jest ktoś w stanie wypowiedzieć się na jej temat z czym są problemy na co trzeba patrzeć przy zakupie.
Z góry dziękuje :)
Awatar użytkownika
Presley
VIP
Posty: 82
Rejestracja: 7 cze 2010, o 13:43
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pomoc

Post autor: Presley »

Wypowiem się, choć niewiele ci pomogę.
Mam c350. Pytałem mechaników czy są problemy z tymi silnikami.
Twierdzili, że nie. Przynajmniej nie mogli sobie przypomnieć, aby jakiś popularne usterki wyskakiwały, ale jak jest na prawdę to nie wiem.
Kiedyś kiedyś jak szukałem c300 albo c350 to jeden z mechaników doradzał, aby wziąć c350, bo niby ma nowszy i lepszy silnik od tych z c300. Niestety nie pamiętam co dokładnie mówił i jakie argumenty przytaczał.
Ja na razie jeżdżę i leję paliwo i sprawdzam poziom oleju. I co mnie zaskoczyło, że tak jak w w203 (c230 kompressor) musiałem czasami zrobić dolewkę, to tutaj zdecydowanie rzadziej muszę to czynić.

I jeszcze... nie wiem jak masz zamiar użytkować auto, czy dużo jeździć itd, czy w górach, czy "po śliskim",
ale po sobie wiem, że trochę żałuję, że nie szarpnąłem się na c63. Chciałem coś mocniejszego, ale teraz to za mało. Dreszcze i przyjemność czułem przez 2 tyg.
Teraz już nie ;-)
Pewnie dłużej by to trwało z c63, ale na pewno dłużej by była radość z dźwięku v8.
v6 nie brzmi tak fajnie jak v8 ;-) Nie daje takiego banana ;-)
Chciałem kiedyś kogoś z moich okolic poszukać z c63 i poczuć tę radość i ew. zdecydować się na zmianę, poszukać jakiegoś c63,
ale na razie forumowicz "mks" (jeśli dobrze pamiętam nickname) trochę ostudził mnie pisząc o nie łagodnym prowadzeniu w zimie.
A ja w tym c350 mam 4x4, więc jest miło zimą, choć też tył oczywiście łatwo ucieka na śliskim :-)
W203 C230 Kompressor Avantgarde 192KM - był
W204 C350 Avantgarde 4Matic pakiet AMG 306KM - jest
WDD2040881A647310
http://www.v10.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości