Problem z Parktronic - wariuje

Nowe tematy związane z diagnostyką tylko wykonaną na StarDiagnosis!

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

Leniu
Posty: 7
Rejestracja: 9 lip 2014, o 12:32
Lokalizacja: Warszawa

Problem z Parktronic - wariuje

Post autor: Leniu »

Witam szanowne grono forumowiczów. :-)
W moim świeżo nabytym w204 mam problem z systemem Parktronic - prawy przód sam z siebie nawet na postoju albo wolno się tocząc w korku pokazuje maksymalne zbliżenie (sygnał dźwiękowy też jest). System sam z siebie się też restartuje. Poprzedni właściciel sam zamontował czujnik, który gdzieś tam zgubił (prawy przód środek). Oddałem auto do elektryka do naprawy i stwierdzili że przód działa dobrze ale czujnik -tylny lewy środek jest popsuty i trzeba wymienić. Zdziwiło mnie to jako że tylne diody z reguły działają poprawnie, czasem się zawieszą. Moje pytania: Czy przez jeden popsuty czujnik cały system się tak zachowuje (zwłaszcza z przodu)? Jak można to samemu zweryfikować? Może kupić jeden używany czujnik -tylny (na Allegro) i po problemie?

Dzięki z góry i pozdrawiam.
golas2
Posty: 102
Rejestracja: 15 cze 2012, o 23:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: golas2 »

zobacz tablicę ja miałem włoską podkładkę i mi łapał cały czas wywaliłem i bezpośrednio na zderzak przykręciłem
S204 C320 CDI
avangarde
Leniu
Posty: 7
Rejestracja: 9 lip 2014, o 12:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Leniu »

Dobry pomysł, wypróbuję go.

[ Dodano: 2014-11-07, 08:18 ]
Wymieniłem podkładkę rejestracji na cieńszą, która lepiej przylega i podziałało. Czujniki parkowania działają dobrze. Dziękuję za pomysł!
sociooo
Posty: 8
Rejestracja: 30 gru 2015, o 10:05

Re: Problem z Parktronic - wariuje

Post autor: sociooo »

Mam podobny problem - tzn. wariuje czujnik parkowania przód prawa strona.
Tablica rejestracyjna jest delikatnie przesunięta w prawą stronę - spróbuje ją ustawić bardziej centralnie - może już podziała.
Ktoś ma jeszcze jakiś inny patent (poza bezpośrednim dokręcaniem do zderzaka), słyszałem o jakimś innym (europejskim) standardzie ramek - może to poskutkuje?

pozdrawiam
Jacek
Jacek
Viper_PDT
Posty: 1673
Rejestracja: 21 paź 2015, o 22:14
Lokalizacja: Wrocław CiTy

Re: Problem z Parktronic - wariuje

Post autor: Viper_PDT »

Dokładnie, częsty przypadek wariacji czujników z przodu to podstawa tablicy rejestracyjnej. Jeżeli jakiś czujnik jest uszkodzony to wywali Ci całą listwę z czujnikami i nie będą działać.
Bóg stworzył Ziemię, Niemcy - Mercedesa...

Mercedes W203 FL 220CDI 2005 - EX
Mercedes W204 FL 250CGI 2011 /////AMG - obecnie
Mercedes W213 E400 /////AMG - obecnie
sociooo
Posty: 8
Rejestracja: 30 gru 2015, o 10:05

Re: Problem z Parktronic - wariuje

Post autor: sociooo »

sociooo pisze:Mam podobny problem - tzn. wariuje czujnik parkowania przód prawa strona.
Tablica rejestracyjna jest delikatnie przesunięta w prawą stronę - spróbuje ją ustawić bardziej centralnie - może już podziała.
Ktoś ma jeszcze jakiś inny patent (poza bezpośrednim dokręcaniem do zderzaka), słyszałem o jakimś innym (europejskim) standardzie ramek - może to poskutkuje?

pozdrawiam
Jacek

Tak jak przewidywałem powyżej - wystarczyło przykręcić tablicę troszkę wyżej i już wszystko działa.
Jacek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości