Awaryjne uruchomienie auta

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

suderman
Posty: 3
Rejestracja: 6 paź 2014, o 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Awaryjne uruchomienie auta

Post autor: suderman »

Witam,

jestem pierwszy raz na tym forum więc proszę o wyrozumiałość.

Mam taki problem z moim Mercedesem (cdi 220, rok prod.: 2007), że stacyjka nie raguje na włożenie kluczyka. Zaświeca się zegar ale nic poza tym.
Po wyjęciu kluczyka słychać tylko klikanie.

Generalnie wiem z lektury tego forum między innymi jakie są przyczyny tego problemu.

Problem w tym że zostawiłem auto w dość kłopotliwym miejscu gdzie wjechanie lawetą będzie bardzo trudne a dodam też że jest to automat.

Czy jest jakiś sposób na awaryjne uruchomienie auta, jakieś obejście tego problemu żeby tylko dojechać do serwisu ?


Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję.
tymoti
Posty: 72
Rejestracja: 10 sie 2013, o 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tymoti »

na 99% poszedl rygiel. czesta opcja w c klasie i e klasie. nie pozostaje nic innego jak laweta . naprawa w aso od 3-4 tys zl. znajomy naprawial tu http://www.diagkompcar.pl/naprawa-stacyjki-mercedes.htm koszt 2-2.5k . trzeba wyjac rygiel przyjezdzaja programuja i gotowe.
suderman
Posty: 3
Rejestracja: 6 paź 2014, o 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: suderman »

Witam ponownie,

dzięki za podpowiedź.

Skontaktowałem się z tą firmą co to naprawia i mam im wysłać stacyjkę z kluczykami i rygiel.
Jako że laweta odpada narazie ze względu na trudno dostępne miejsce gdzie zaparkowałem więc nie mogę póki co ruszyć sie z miejsca. Ze znajomym mechanikiem próbowałem wymontować stacyjkę i rygiel ale niestety pierwsze podejście nie powiodło się.

W związku z tym zwracam się z uprzejmą prośbą do szanownych forumowiczów o jakiekolwiek wskazówki jak wymontować stacyjkę i rygiel, z której strony zacząć, jakie elementy obudowy ściągnąć. Prawdopodobnie rygiel nie jest zablokowany, gdyż koła nie sa skręcone, kierownicą moge poruszyć, więc całej kolumny nię będzie trzeba wyciągać.


Wielkie dzięki za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam,

T.S.

[ Dodano: 2014-10-10, 10:06 ]
Witam ponownie,

dzisiaj po podpowiedzi ze strony wspomnianej firmy z niezbędną pomocą znajomego mechanika udało się wymontować stacyjkę i rygiel.


Pozdr.,

T.S.
Awatar użytkownika
icebear
Posty: 286
Rejestracja: 24 lut 2014, o 17:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: icebear »

Opisz proszę gdzie wysłałeś, jaki koszt i ogólnie wrażenia po naprawie. Niestety u mnie podobnie zaczyna się. :(
W203 200CDI 156KM Classic -sprzedane
W204 220CDI 170KM Avantgarde -sprzedane
F10 520i 184KM -obecnie
Master_PiT
Posty: 617
Rejestracja: 8 lis 2011, o 21:11
Lokalizacja: Olesno

Post autor: Master_PiT »

zastanówcie się czy opłaca się za 2-2.5k zł naprawiać skoro w ASO z robocizną macie WYMIANĘ za 3-3.5k zł +gwarancja?
s202 esprit 220cdi
w203 avantgarde 220cdi - sprzedany
w204 elegance 220cdi - sprzedany :(
W205 220cdi AMG Interior & exterior
Awatar użytkownika
icebear
Posty: 286
Rejestracja: 24 lut 2014, o 17:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: icebear »

Pit tak jak we wcześniejszym poście odpiszę 2 letnia gwarancja przemawia do mnie. Jednak zastanawiam się czym różni się naprawa za 1800zł od tej w serwisie za 3500zł jakby nie patrzeć to jest prawie 100% i pytanie czy ta kwota wynika z racji, że to serwis?
W203 200CDI 156KM Classic -sprzedane
W204 220CDI 170KM Avantgarde -sprzedane
F10 520i 184KM -obecnie
Master_PiT
Posty: 617
Rejestracja: 8 lis 2011, o 21:11
Lokalizacja: Olesno

Post autor: Master_PiT »

powtórzę po raz kolejny. w ASO nie naprawiają tylko wymieniają całe urządzenie, to jest ta różnica, że naprawiany znów może się zepsuć(sam naprawiałem to szczerze słychać było, że rygiel jest w słabszej kondycji) po roku od naprawy znów nawaliło i postanowiłem wymienić rygiel w ASO- od tamtej pory jeżdżę pewnie i bez usterek.

Dodam kolejny raz, że wymiana rygla jest możliwa tylko i wyłącznie w ASO(poza czarnym rynkiem oczywiście), ale jest to produkt normalnie niedostępny do kupienia
s202 esprit 220cdi
w203 avantgarde 220cdi - sprzedany
w204 elegance 220cdi - sprzedany :(
W205 220cdi AMG Interior & exterior
Awatar użytkownika
icebear
Posty: 286
Rejestracja: 24 lut 2014, o 17:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: icebear »

Nie kwestionuję wymianę całego modułu na nowy -wiadomo co nowe i fabryczne, to i pewne. Myślałem, że wymiana silnika na nowy w ryglu zwyczajnie załatwia sprawę wrzucałem nawet zdjęcia całego rygla.
Pit dzięki za podpowiedź i odpowiedź generalnie biorąc pod uwagę upierdliwość usterki i skomplikowanie problemu zwracam się dzisiaj w stronę ASO. :mrgreen:
W203 200CDI 156KM Classic -sprzedane
W204 220CDI 170KM Avantgarde -sprzedane
F10 520i 184KM -obecnie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości