Co po w204?

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

Awatar użytkownika
zmichal
Administrator
Posty: 133
Rejestracja: 11 wrz 2009, o 15:02
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: zmichal »

A wykończenie górnej części deski rozdzielczej oraz elementów drzwi bezpośrednio pod szybami bocznymi ze skóry, które są w exclusive? Może mówisz tylko o pakiecie zewnętrznym?
Master_PiT
Posty: 617
Rejestracja: 8 lis 2011, o 21:11
Lokalizacja: Olesno

Post autor: Master_PiT »

to nie jest skóra, to skóropodobny materiał. w AMG mam to samo :mrgreen:
s202 esprit 220cdi
w203 avantgarde 220cdi - sprzedany
w204 elegance 220cdi - sprzedany :(
W205 220cdi AMG Interior & exterior
Awatar użytkownika
Damian
VIP
Posty: 327
Rejestracja: 8 lip 2014, o 09:32
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Damian »

"Skaj" is the limit. Co do głównego tematu, Mondeo MK5? Dzisiaj widziałem czarne, na chromie i w sumie wygląda bardzo OK, środek jest trochę nudnawy, ale za te pieniądze to w miarę furka wg mnie
W204 1.8K
WDD2040411F009939
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 38
Rejestracja: 15 paź 2012, o 19:14
Lokalizacja: Zaniemyśl C220 215PS

Post autor: Jarek »

Nawiązując do tematu...
Fajnym autem moim zdaniem jest Lexus IS III generacji lub Jaguar XF II generacji
Avantgarde 220CDI 215PS
Awatar użytkownika
emperorhorde
Posty: 5
Rejestracja: 3 cze 2015, o 23:26

Post autor: emperorhorde »

Tak nawiasem mówiąc, to skąd się bierze to Wasze rozczarowanie W204?
Master_PiT
Posty: 617
Rejestracja: 8 lis 2011, o 21:11
Lokalizacja: Olesno

Post autor: Master_PiT »

wyjaśniam. kupując mercedesa(pierwszego zwłaszcza,lub chociaż zmiana po w203-przeogromna różnica designu) wyobrażasz sobie niewiadomo jaki komfort,luksus itp... a widać wiele niedociągnięć chociażby jakości wykonania, tu natomiast nadrabiają to wyższe modele jak choćby klasa e
s202 esprit 220cdi
w203 avantgarde 220cdi - sprzedany
w204 elegance 220cdi - sprzedany :(
W205 220cdi AMG Interior & exterior
Awatar użytkownika
emperorhorde
Posty: 5
Rejestracja: 3 cze 2015, o 23:26

Post autor: emperorhorde »

Czy te wszystkie rozczarowania, które się pojawiają są niemożliwe do oceny w trakcie zakupu? Chodzi mi o spasowanie elementów wnętrza, itd.?
Wiadomo, że zużycia np.gałki zmiany biegów czy skóry na kierownicy nie da się ocenić jeśli kupi się nowe auto, bo to się objawia w trakcie eksploatacji.
Co jeszcze niefajnego jest w W204?
Master_PiT
Posty: 617
Rejestracja: 8 lis 2011, o 21:11
Lokalizacja: Olesno

Post autor: Master_PiT »

wszystko można sprawdzić i "namacać" PODCZAS OGLĘDZIN samochodu.
jedyna niefajna i awaryjna rzecz to rygiel, który siada losowo, mimo to za 40-50tys zl jak dla mnie w204 jest wyśmienitym wyborem. należy pamiętać, że nie ma ideałów, każdy samochód ma swoje wady
s202 esprit 220cdi
w203 avantgarde 220cdi - sprzedany
w204 elegance 220cdi - sprzedany :(
W205 220cdi AMG Interior & exterior
Awatar użytkownika
kiribati
Posty: 37
Rejestracja: 19 maja 2014, o 11:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kiribati »

A moim marzeniem jest nowy Mercedes AMG C63 - http://mercedesblog.pl/mercedes-amg-c63 ... ,1493.html wieeem marzenia ściętej głowy ale może kiedyś... ;)
KLASA C C180 CGI 156KM
cerbera
Posty: 48
Rejestracja: 18 cze 2014, o 17:28

Post autor: cerbera »

Już to pisałem w którymś wątku że jesli chodzi o auta masowe to Audi jest na 1 miejscu pod wzgledem jakości wykonania i to nie ważne czy a4 vs w204 czy a8 vs S-klasa . Miałem jezdziłem więc się wypowiadam. Radzę szukac lepiej wyposazonych niż golasów bo pózniej jest własnie rozczarowanie. A porównywanie laguny czy mondeo to jakieś nieporozumienie. Znajomy właśnie ujeżdza lagune 2l diesel 90kk przelotu rocznego i powiem tak,plastiki gałka i kiera jak przy 500kk w mercu lub audi,fotele za krótkie siedziska, nogi po 40km dretwieja choc ja nie moglem usiedzieć na trasie z krk do wrocka.Spalanie na trasie 2diesla ok 9l ale ciśnie dosyć mocno. Auta gdy sa nowe nie robia aż takiej róznicy ale po kilkudziesieciu tysiącach km juz tak i na tym polega różnica ;-) Osobiście pozbywam się wszystkich nowych aut i zaczynam uzupełniac kolekcje o porządne w210 430 na codzien , e30 325 cabrio na lato,123 coupe 280 i może 140 500sel uda sie za dwa trzy lata trafić. wole kase w te auta wpakowac, wypieścic i cieszyć sie przez kolejne 20 lat albo i dłużej ;-) A wracajac do tematu w tej kasie szukałbm a6 quatrro albo lexusa gs ;-)
Awatar użytkownika
zmichal
Administrator
Posty: 133
Rejestracja: 11 wrz 2009, o 15:02
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: zmichal »

cerbera pisze:Audi jest na 1 miejscu pod wzgledem jakości wykonania
Niestety chyba masz rację... Dołóżmy do tego lepiej niż w Mercedesach wyciszane wnętrza.
Tak na marginesie w obecnej generacji A6 bardzo często można spotkac opcjonalne szyby akustyczne, które ponoć (nie wiem - nie jeździłem) obniżają poziom hałasu do poziomu limuzyn typu klasa S czy A8.
luihas
Posty: 48
Rejestracja: 6 wrz 2015, o 22:30
Lokalizacja: Słubice

Re: Co po w204?

Post autor: luihas »

Ja póki co jestem zadowolony z w204 bardzo bym chciał przetestować konkurencję... niektórzy mówią ze lepsze a4 czy bmw 3 ja się nie wypowiem na ten temat bo nie prowadziłem tych aut ale to też wszystko zależy od gustu audi jest ciągle nudne a o bmw nie wspomnę ... jeżeli chodzi i techniczne rzeczy to każdy się sypie i sypac będzie więc na to wychodzi ze o gustach się nie pogada...jeżdżę w204 i nie chce mi się testować innych cudowac z innymi to tylko auto czujesz się w nim dobrze to lataj a jeżeli nie to szukaj odpowiednika proste
Byl Vaneo 1.7cdi
Teraz c 200 kompressja avantgardge 2007 Black - 204.041
Viper_PDT
Posty: 1673
Rejestracja: 21 paź 2015, o 22:14
Lokalizacja: Wrocław CiTy

Re: Co po w204?

Post autor: Viper_PDT »

Owszem 204 przed liftem nie powala jakością wykonania wnętrza, ale już po lifcie jest dużo lepiej, a w wersjach ze skórą, gdzie boczki również są obszyte skórą naprawdę nie można się przyczepić do jakości. Sam mam taką wersję i mimo tego, że jestem przewrażliwiony na punkcie jakości to nie mam większych zastrzeżeń do wykonania wnętrza. Owszem, W203 po FL było wykonane lepiej, ale zawsze tendencja jest spadkowa. Proszę...nie porównujcie Lexusa do Mercedesa, Audi czy BMW...nie ta liga - TOYOTA z innym znaczkiem. Wiem, bo nasz serwis obsługuje floty, gdzie najstarsze auta to 2014 rok a przekrój klas jest od Nissana Micry do W212 i mam porównanie wszystkich najnowszych modeli. Szczerze powiedziawszy porównując "Świętą Trójcę" np. w modelach A6, E-klasa i 5-Serie to Audi wygrywa pod kątem jakości, ale porównując C-klasę, 3-serie i A4 to C klasa wygrywa. BMW jest zrobione z ceraty, papieru i plasteliny, a wszystko połączone jest tackerem:) Ale jak ktoś pisze o porównaniu Mondeo, Laguny czy Insigni do Audi czy Mercedesa to chyba nigdy w nich nie siedział albo po prostu mu wszystko jedno czym jeździ.
Bóg stworzył Ziemię, Niemcy - Mercedesa...

Mercedes W203 FL 220CDI 2005 - EX
Mercedes W204 FL 250CGI 2011 /////AMG - obecnie
Mercedes W213 E400 /////AMG - obecnie
Awatar użytkownika
Damian
VIP
Posty: 327
Rejestracja: 8 lip 2014, o 09:32
Lokalizacja: Gliwice

Re: Co po w204?

Post autor: Damian »

Jedyny wybór wynikający z naturalnego biegu rzeczy to albo w212 (tez są przeboje z tym samochodem) W204 FL lub już w205 jak kogoś stać. Niby mawia się, że dwa razy do tej samej wody się nie wchodzi ale FL niby jest poprawiony. Ale tak na dobrą sprawę to kupowanie takie samego auta, z innymi lampami i inna deską. I płacić za to 30 koła więcej? Rocznikiem się nie jeździ, z tego co ja wiem
W204 1.8K
WDD2040411F009939
Awatar użytkownika
luk.k
Posty: 137
Rejestracja: 7 sty 2016, o 15:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co po w204?

Post autor: luk.k »

Dołączę się do tematu gdyż sam byłem przed podjęciem decyzji 3 miesiace temu kiedy miałem brać za gotówkę W204 przed liftem albo w Leasing nowego W204 z Salonu. Jezdzilem wieloma wersjami przed liftem i 1 raz po lifcie. Odrazu wiedziałem ze auto po LIFCIE jest znacznie lepsze do tego WYPOSAŻENIE robi swoje jezdzilem CLASSIC a mam AMG po lifcie ze wszystkim praktycznie czym się da ( zachecam obejrzeć NASZE AUTA ) tam sa zdjecia i opis wyposażenia. W aucie doposażonym jest zawsze, ciszej, bardziej komfortowe, są lepsze materiały, większa wygoda i te wszystkie bajerki robią to że czujemy się jak co najmniej o klasę wyżej. Także jeśli ma być to gołe W212 a dopasione W204 po Lifcie to na swoim przykladzie wiem ze W204. Sam przebieg daje mi to że jeżdzę autem i nie myślę co to nie było robione w aucie lub ile wytrzyma rygiel czy skrzynia ? czy olej zmieniony czy też nie.
Decyzja należy do Ciebie ja wyrażam tylko swoją opinię.
C200CDI AMG/LIFT SEDAN

WDD2040011A752575
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości