Centralny zamek drzwi przednie kierowcy - sterownik czy nie?

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

Awatar użytkownika
Kochan
Posty: 10
Rejestracja: 19 lis 2011, o 18:11
Lokalizacja: Warszawa

Centralny zamek drzwi przednie kierowcy - sterownik czy nie?

Post autor: Kochan »

Witam ,

Właśnie siadło mi otwieranie centralka przednich drzwi kierowcy - zostaje tylko magiczny kluczyk. Podpinałem samochód do kompa i koleś powiedział ze to sterownik drzwi ale nie mam pewności bo coś bzyczy leciutko wiec nie wiem czy nie zamek - ma ktoś doświadczenia z taka awarią?

Pozdrawiam,
Kochan
Pozdrawiam,
Kochan
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 1671
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 17:27
Lokalizacja: Warszawa Drugi sort, kanalia co szanuje konstytucję.

Post autor: noc »

Zbyt mało wiadomości. Czy inne drzwi reagują na pilota?
Jeżeli tak, to na 99% sterownik drzwi kierowcy lub sam zamek.
W tym przypadku otwórz do końca szybę kierowcy,zamknij drzwi i oprzyj palec na "nypelku" potwierdzającym otw/zamk. i naciśnij na pilocie zamknij.Jeżeli poczujesz drgania zamek do wymiany.Jeżeli nic sterownik drzwi.
Przed zakupem części radziłbym jednak zrobić diagnozę na Star Diagnosis.Po co wyrzucać z portfela zaskórniaki. :mrgreen: mogą się jeszcze przydać na bardziej przyziemne cele.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku pracy przy MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Zwykle tu: http://www.w212.pl/ i tam gdzie MB.
MIŁY
Posty: 70
Rejestracja: 7 gru 2009, o 19:00
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MIŁY »

Ja miałem to samo tylko w przednich drzwiach pasażera, okazało się że sterownik padł. Nowy w ASO ponad 1000PLN, mnie się udało nowy kupić za 500PLN a używkę można już kupić za 250PLN. A jeśli okaże się że zamek padł to masakra, całe poszycie drzwi trzeba roznitować.
Pozdr
Master_PiT
Posty: 617
Rejestracja: 8 lis 2011, o 21:11
Lokalizacja: Olesno

Post autor: Master_PiT »

MIŁY nie rozumiem?? sciągasz tapicerkę drzwi i masz dostęp do zamka,sterownika wszystkiego wiec o czym mówisz?
s202 esprit 220cdi
w203 avantgarde 220cdi - sprzedany
w204 elegance 220cdi - sprzedany :(
W205 220cdi AMG Interior & exterior
Awatar użytkownika
Kochan
Posty: 10
Rejestracja: 19 lis 2011, o 18:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kochan »

noc pisze:Zbyt mało wiadomości. Czy inne drzwi reagują na pilota?
Jeżeli tak, to na 99% sterownik drzwi kierowcy lub sam zamek.
W tym przypadku otwórz do końca szybę kierowcy,zamknij drzwi i oprzyj palec na "nypelku" potwierdzającym otw/zamk. i naciśnij na pilocie zamknij.Jeżeli poczujesz drgania zamek do wymiany.Jeżeli nic sterownik drzwi.
Przed zakupem części radziłbym jednak zrobić diagnozę na Star Diagnosis.Po co wyrzucać z portfela zaskórniaki. :mrgreen: mogą się jeszcze przydać na bardziej przyziemne cele.
Wszystkie inne działają normalnie, komputer w serwisie pokazał sterownik, co to jest to Star Diagnosis?
Pozdrawiam,
Kochan
Master_PiT
Posty: 617
Rejestracja: 8 lis 2011, o 21:11
Lokalizacja: Olesno

Post autor: Master_PiT »

jak sama nazwa wskazuje tłumacząc dosłownie diagnoza gwiazdy czyli komputer do wykrywania usterek i błędów.

w w203 miałem taki sam problem i był to sterownik, nie aż tak straszne koszta ;)
s202 esprit 220cdi
w203 avantgarde 220cdi - sprzedany
w204 elegance 220cdi - sprzedany :(
W205 220cdi AMG Interior & exterior
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 1671
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 17:27
Lokalizacja: Warszawa Drugi sort, kanalia co szanuje konstytucję.

Post autor: noc »

Star Diagnosis w skrócie SD, to fabryczny system diagnostyczny.Komputer + oprogramowanie.
Jest b.popularny w warsztatach również prywatnych.Zawsze jednak potrzebny do systemu jest diagnosta, prawidłowo interpretujący błędy i opisy.
Reszta w Twoich przemyśleniach.
Opis sprawdzenia na 99% diagnozy manualnej już Ci podałem.
Pozostaje 1% diagnoza elektroniczna na SD.Ryzyko przy zakupie nowej części w ASO - nietrafiona diagnoza, to ~ 700 zamek + ~ 900 SAM drzwi + 2x rozbieranie drzwi.
Wstępna trafna diagnoza 100-150 zł. po za ASO.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku pracy przy MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Zwykle tu: http://www.w212.pl/ i tam gdzie MB.
Awatar użytkownika
Kochan
Posty: 10
Rejestracja: 19 lis 2011, o 18:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kochan »

[quote][/quote]Witam drzwi sprawdzone moduł jest dobry teraz mam dwa moze ktoś ma ochotę na jeden ;) pytanie czy to zamek? Byłem w serwisie koleś podpial kompa i stwierdził ze to moduł a jednak nie... Nie wiem czy jest sens rozbebeszac drzwi z zamkiem czy od razu uderzyć do ASO... Jakieś pomysły...? Wolałbym miec pewność ze to zamek zanim zamówię i goście zabiorą się za to... Czy ktoś zna jakiś sensowny serwis elektryczny do Benza w Mazowieckim a jeśli ASO to które polecacue..?
Pozdrawiam,
Kochan
Awatar użytkownika
Kulin
Posty: 113
Rejestracja: 15 lut 2012, o 21:20
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: Kulin »

Kochan, mam podobny problem tylko po drugiej stronie. Jak się skończyła Twoja sprawa ??
Awatar użytkownika
Kochan
Posty: 10
Rejestracja: 19 lis 2011, o 18:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kochan »

Kulin pisze:Kochan, mam podobny problem tylko po drugiej stronie. Jak się skończyła Twoja sprawa ??
Witam,

U mnie do wymiany był zamek - przednie drzwi, koszt ok. 1000pln z robocizną. Z tego co wiem to był jakiś problem z woda na myjni i dodatkowo montuja jakieś zabezpieczenie aby sie nie powtarzał problem. Sprawdź sobie w dobrym zakładzie na kompie czy to napewno sterownik czy zamek u mnie sie pomylili na początku i źle zdiagnozowali.

Pozdrawiam
Kochan
Pozdrawiam,
Kochan
Awatar użytkownika
Kulin
Posty: 113
Rejestracja: 15 lut 2012, o 21:20
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: Kulin »

Kochan, dziękuję za odpowiedź.
Zastanawiam się czy ten sterownik w drzwiach pasuje z innych modeli mercka ??
Kumpel ma ML i może by coś spasowało, żeby sprawdzić...

A jak nie to wiertara, rozwiercenie nitów, wymiana zamka i na nowo nitowanie...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości