Witam serdecznie.
Panowie czy da się zamontować większe zaciski hamulcowe na przód zamiast 288 mm które teraz posiadam?
Czy nie trzeba np.zmeiniac zwrotnicy?
Dziękuję za wszelkie informacje i wskazówki.
Pozdrawiam.
Zaciski 295 mmx28 mm zamiast 288x25
Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok
-
Marcinsmu1983
- Posty: 4
- Rejestracja: 3 mar 2024, o 06:33
-
mercedesiak61
- Posty: 10
- Rejestracja: 25 cze 2025, o 09:01
Re: Zaciski 295 mmx28 mm zamiast 288x25
Można zamontować większe zaciski, ale wymaga to nieco pracy. Zwykle trzeba będzie zmienić piasty, tarcze, a czasami też zwrotnice, żeby pasowały do większych zacisków. Warto sprawdzić, czy w Twoim aucie da się to zrobić bez większych modyfikacji, bo różnice w rozstawie śrub mogą wymagać adaptacji.
Re: Zaciski 295 mmx28 mm zamiast 288x25
Zamiast pakować się w wymianę zwrotnic i piast, sprawdź najpierw zestaw pod tarcze 312 mm, bo w wielu modelach z tej grupy wystarczy zmiana samego jarzma i zacisku. Przejście na 295 mm to gra niewarta świeczki, bo różnica w hamowaniu będzie znikoma przy tak dużym nakładzie pracy i kosztów.
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

