Zaciski 295 mmx28 mm zamiast 288x25

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

Marcinsmu1983
Posty: 4
Rejestracja: 3 mar 2024, o 06:33

Zaciski 295 mmx28 mm zamiast 288x25

Post autor: Marcinsmu1983 »

Witam serdecznie.
Panowie czy da się zamontować większe zaciski hamulcowe na przód zamiast 288 mm które teraz posiadam?
Czy nie trzeba np.zmeiniac zwrotnicy?
Dziękuję za wszelkie informacje i wskazówki.
Pozdrawiam.
mercedesiak61
Posty: 10
Rejestracja: 25 cze 2025, o 09:01

Re: Zaciski 295 mmx28 mm zamiast 288x25

Post autor: mercedesiak61 »

Można zamontować większe zaciski, ale wymaga to nieco pracy. Zwykle trzeba będzie zmienić piasty, tarcze, a czasami też zwrotnice, żeby pasowały do większych zacisków. Warto sprawdzić, czy w Twoim aucie da się to zrobić bez większych modyfikacji, bo różnice w rozstawie śrub mogą wymagać adaptacji.
Jan90
Posty: 3
Rejestracja: 7 maja 2026, o 11:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Zaciski 295 mmx28 mm zamiast 288x25

Post autor: Jan90 »

Zamiast pakować się w wymianę zwrotnic i piast, sprawdź najpierw zestaw pod tarcze 312 mm, bo w wielu modelach z tej grupy wystarczy zmiana samego jarzma i zacisku. Przejście na 295 mm to gra niewarta świeczki, bo różnica w hamowaniu będzie znikoma przy tak dużym nakładzie pracy i kosztów.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość