Odgrzybianie parownika
Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok
Odgrzybianie parownika
Witam odświeżała ktoś z was klimatyzację specyfikem takim jak Würth preparat do dezynfekcji i czyszczenia klimatyzacji lub podobnym ? I wie jak dostać się do parownika żeby wprowadzić ta sądem od preparatu? aby go wyczyścić i nie zalać nawiewu?
Re: Odgrzybianie parownika
Witam.Jeśli wali oborą to majstry od nabijania klimy mają to raczej opanowane.Sprawa trwa około 20-30 min.Co do dostania się do parownika to już jest większy problem.Trzeba zdjąć schowek pasażera (tak samo jak wymienia się filtr kabinowy) Po lewej stronie jest nie wielka szpara i tam można spryskać parownik.Po ok. 10 min wydmuchać spr. powietrzem.Jest to co prawda pół środek ale ja tak zrobiłem i pomogło.Chcąc się dobrać do całego parownika to trzeba (chyba że się mylę)to trzeba zdemontować kokpit itd. POTRZEBNA DUŻA CIERPLIWOŚĆ I CZAS.
Powodzenia
Bodo-K C180 cdi
Powodzenia
Bodo-K C180 cdi
2013 C180 CGI
WDD2040001G168194
WDD2040001G168194
-
marecki808
- Posty: 3
- Rejestracja: 24 maja 2025, o 20:41
Re: Odgrzybianie parownika
Hej, miałem ten sam problem. Samochód długo stał w garażu i klima skisła. Kilka rzeczy, Parownik jest zaraz za radiem i jest głeboko schowany, duzo rozbierania. Najlepiej dostac sie od strony schowka, schowek łatwo zdemontować. Za schowkiem masz pojemnik na filt kabinowy oraz pod wykładzina jest rurką skraplacza, u mnie była cała biała od grzybni, wiec warto to sprawdzić. I teraz sonde od odgrzybiacza można wprowadzić przez obudowe filtra i spryskać wew strone nagrzewnicy, napryskac w rurke skraplacza. Od góry mozna sie dostac przez wentylei spryskać przód nagrzewnicy. Ale uwazac trzeba bo klapki w przewodzie wentylacyjnym sie zamykaja po wyłączeniu klimy i łatwo zalać elektronike. Trzene wjechać w sonda troche głębiej. Ja kupiłem z 40 dydchy edoskop i tasma połoczyłem z sonda odgrzybiacza zeby widziec gdzie pryskam. Da sie zrobić w tylko trzeba wyjac schowek i kratke nawiewu.
https://youtu.be/lkKUI-oV-yY?si=YtmO7qLJnrD3JQ8t
https://youtu.be/lkKUI-oV-yY?si=YtmO7qLJnrD3JQ8t
W204 C230 2008 M272 2.5L
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

