dziwne terkotanie na jałowym c180

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

kapalek
Posty: 111
Rejestracja: 20 paź 2014, o 07:41
Lokalizacja: wlkp

dziwne terkotanie na jałowym c180

Post autor: kapalek »

mam dwa problemy w moim c180 kompressor przebieg 83tys km
pierwszy to taki, że na zimnym silniku po otwarciu maski słychac lekki świst, jak się auto rozgrzeje to juz tego nie słychac. Co to może być?

drugi to taki, że niezalażnie od tego czy silnik ciepły czy zimny na jałowym biegu w kabinie słychac delikatny stukotek, myśłałem że to dwumasa, ale ten dźwięk słychać niezależnie czy sprzęgło jest wciśnięte czy nie, auto jeździ bardzo dobrze, nie szarpie nie ma problemów że zmianą biegów, nie ma żadnych wibracji ani nic z tych rzeczy.
Ostatnio zmieniony 5 lis 2014, o 08:05 przez kapalek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Damian
VIP
Posty: 327
Rejestracja: 8 lip 2014, o 09:32
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Damian »

mam to samo, mam zamiar olej wymienić 135 dni przed zaleceniem komputera, jak sie coś zmieni dam znać. Ale wyszedłem z założenia ze nie ma się co doszukiwac usterek na siłe. Nadgorliwosć jest gorsza od faszyzmu
kapalek
Posty: 111
Rejestracja: 20 paź 2014, o 07:41
Lokalizacja: wlkp

Post autor: kapalek »

Ten delikatny poświst to norma w kompressorach, wiec tym nie ma sie co martwić (sprawdziłem na forum w203 i obejrzałem kilka filmików w sieci)
gorzej z tym terkotem, który słyszalny jest tylko w kabinie, pojęcia nie mam co to może być ale chyba dwumasa, chociaż w benzynie po przebiegu 83tys by padła?

Pisałeś Damian, że masz "to samo" pisałeś o tym odgłosie spod maski czy o tym słyszalnym tylko w kabinie czy może o obu?

Może to feralny rozrząd w m271?
w204, c180 kompressor
Awatar użytkownika
Damian
VIP
Posty: 327
Rejestracja: 8 lip 2014, o 09:32
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Damian »

Delikatny terkot, maski na zimnym jeszcze nie otwierałem. Wiadomym jest że silnik diametralnie inaczej pracuje na zimnym niż na ciepłym
kapalek
Posty: 111
Rejestracja: 20 paź 2014, o 07:41
Lokalizacja: wlkp

Post autor: kapalek »

i próbowałeś ten terkot diagnozować? jaki masz silnik?
słychać go u Ciebie tylko na ciepłym tak jak u mnie i tylko na biegu jałowym niezależnie od tego czy wciskasz sprzęgło czy nie?
zauważyłem tez że jak wciskam delikatnie gaz to częstotliwość tego terkotku wzrasta ale jak już są obroty koło 2tys to już nie słychać. podobnie nic nie słychać podczas jazdy.
Awatar użytkownika
Damian
VIP
Posty: 327
Rejestracja: 8 lip 2014, o 09:32
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Damian »

Radio wyłączone postój i słychać delikatny terkot, ale tylko wewnątrz jak wychodze z auta i otwierm maske to tam nic takiego nie słychać, tylko silnik. Jutro wymieniam olej i zobacze jak to będzie teraz wyglądało, jak tak samo to chyba tak juz jest poprostu. BO nie wiem to co może być, może alternator albo cos w tym kierunku. Moze jest blizej kabiny i dlatego tylko w niej go słychać. Jak obroty rosną to tylko pracę silnika słychać. Zauważyłęm jeszcze teraz, że na zimnym przy około 7dmiu stopniach tuż przed włączeniem sie ssania to klepie silnik bardziej niż dotychczas. Ale wydaje mi sie ze to tez olej moze byc, po ma juz 14k nalotu a auto jest z LPG
kapalek
Posty: 111
Rejestracja: 20 paź 2014, o 07:41
Lokalizacja: wlkp

Post autor: kapalek »

To u mnie jest własnie tak samo jak u Ciebie, z tym, że ten terkotek nie zawsze jest słyszalny czasem jest czasem go nie ma. Ja własnie wymieniłem olej w poniedziałek i nie ma róznicy.
Jaki masz silnik i jaki przebieg?
Awatar użytkownika
Damian
VIP
Posty: 327
Rejestracja: 8 lip 2014, o 09:32
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Damian »

olej zmieniony i powiem Ci że już chyba tego nie ma, jutro jeszcze raz będe nasłuchiwał. c200 kompressor 95,8 tys KM
kapalek
Posty: 111
Rejestracja: 20 paź 2014, o 07:41
Lokalizacja: wlkp

Post autor: kapalek »

bo to kurde raz słychać a raz nie, po dłuższej jeździe jak się stoi na jałowym to już nie słychać, terkotek w moim aucie słyszalny jest zaraz po rozgrzaniu.
Jaki olej wlewałeś?

[ Dodano: 2014-11-03, 20:18 ]
i jak tam u ciebie z tym terkotaniem? u mnie cały czas występuje. Wzrasta wraz z obrotami i przy ok 1500obr pojawia sie lekka wibracja, powyżej tej wartości juz ok. Przypuszczam, że to dwumas zaczyna się kończyć. Poprzedni właściciel miał tendencje do jazdy ecodrivingowej.
Awatar użytkownika
Damian
VIP
Posty: 327
Rejestracja: 8 lip 2014, o 09:32
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Damian »

Zauważyłem, że terkot jest jak go podokręcam. Jak jezdze spokojnie powiedzmy po miescie biegi przy 2000-2500 to na swiatlach nie slychac. Jak ostro pojezdze to potem slychac na postoju. A nie będzie to wentylator chlodzenia? Jak silnik sie zagrzeje mocno to sie odpala i tak to slychac?
kapalek
Posty: 111
Rejestracja: 20 paź 2014, o 07:41
Lokalizacja: wlkp

Post autor: kapalek »

To nie wentylator, przynajmniej u mnie. Pojechalem na kanal i nasluchiwalem od spodu. Wydaje mi sie ze moze to byc tlumik a dokladniej srodkowa puszka slychac ja a dzwiek moze w kabinie rezonowac inaczej. Czy u ciebie tez sie ten dzwiek pojawaia dopiero po chwili postoju na jalowym biegu?

[ Dodano: 2014-11-20, 11:44 ]
filmik, zróbcie głośno sprzęt to wtedy będzie słychać:
https://www.youtube.com/watch?v=rsz-1u0 ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
Damian
VIP
Posty: 327
Rejestracja: 8 lip 2014, o 09:32
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Damian »

Na filmiku masz więcej niż 90 stopni, tak mi sie wydaje, nie wiem już sam, nie jeżdże w ciszy po prostu :) Jak dojdziesz co to to wyslij PW :D
kapalek
Posty: 111
Rejestracja: 20 paź 2014, o 07:41
Lokalizacja: wlkp

Post autor: kapalek »

mówisz, że mam za wysoka temp. silnika? zawsze taka pokazuje po nagrzaniu i wydawało mi sie że jest ok.
wydaje mi sie że ten delikatny terkotek to kompressor a ten może trochę hałasować, na pewno nie dwumas, rozrząd też nie, więc przeszedłem nad tym do porządku dziennego.
poza tym aby ów dziwny dźwięk usłyszec trzeba sie mocno wysilisć i powyłaczać wszystko.
teraz mam inny problem chyba z sonda lambda:(
Master_PiT
Posty: 617
Rejestracja: 8 lis 2011, o 21:11
Lokalizacja: Olesno

Post autor: Master_PiT »

przeciez temperature ma idealna.

na filmie za wiele nie slychac
s202 esprit 220cdi
w203 avantgarde 220cdi - sprzedany
w204 elegance 220cdi - sprzedany :(
W205 220cdi AMG Interior & exterior
CrocodileReggae
Posty: 56
Rejestracja: 19 sty 2014, o 21:18

Post autor: CrocodileReggae »

sprawdzałeś łańcuch?
C200 AMG
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości