naprawa pompy vacum

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

dawidokurtii
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2020, o 03:41

naprawa pompy vacum

Post autor: dawidokurtii »

Dzień dobry
Posiadam w204
2.2d 170
2008 646.

Wyciek według mechanika z pompy vacum

Panowie postanowiłem na własna rękę wymienić 2 gumki w pompie vacum. Mechanik powiedział ze to cały dzień roboty i coś mi tu nie pasowało. Ponieważ jak sami wiecie pompa jest na górze i dojście również dobre. Odkręciłem wszystko wyciągnąłem ja zmieniłem te 2 oringi oraz rozkrecilem dekielek, wymyłem dekielek środkiem do czyszczenia silników i dokładnie wyczyściłem,
wlałem troszkę silikonu do dużych temperatur pod uszczelkę żeby dobrze się uszczelniło i zakręciłem.
Złożyłem wszystko do kupy. Samochód normalnie odpalił i tu moje pytanie czy nic się nie stało jeśli ten dekielek wymyłem środkiem do silników i jeśli troszkę tego silikonu firmy dirko weszło do srodka pompy? Starałem się żeby tak nie było ale jak już zakręciłem to nie mam pojęcia co to może być w środku.
Przepraszam ze tak chaotycznie napisane ale się zestresowałem.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jarecki69
Posty: 555
Rejestracja: 6 wrz 2019, o 22:02
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: naprawa pompy vacum

Post autor: jarecki69 »

Jesli nadłożyłeś silikonu to zapewne jego nadmiar może przedostać się do wężyków podciśnieniowych i może je przytkać. Ale tak szczerze to wątpię aby tak sie stało. Obserwuj auto jak się zachowuje i jesli nie będzie żadnych problemów i wycieków to brawo TY :-)
Mercedes W204 2012r. OM 651 manual C180CDi 178KM 423Nm WDD2040001A689918
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 20 gości