W204 2009 rok 1.8 kompressor - wymiana rozrządu.

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

Dominiick
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2023, o 11:24

W204 2009 rok 1.8 kompressor - wymiana rozrządu.

Post autor: Dominiick »

Dzień dobry,

Dwa lata temu przy przebiegu ok. 180 tys. km wymieniałem rozrząd w moim W204 2009 rok automat 1.8 kompressor 156 km.
Podczas wymiany okazało się że trzeba również wymienić koła zmiennych faz rozrządu - oryginalne były już wyszczerbione. Mechanik znalazł mi jakieś zamienniki, nie wiem dokładnie jakie, za całość wymiany łącznie z robocizną zapłaciłem wtedy 4100 zł. Robiłem to u pana, który zajmuje się tylko mercedesami, więc ufam że raczej znał się ma rzeczy.

Od tego czasu zrobiłem ok 20 - 25 tys. km i prawdopodobnie znowu rozrząd jest do wymiany. Po odpaleniu auta przez około 2 sekundy słychać taki metaliczny dźwięk, później on znika, ale z okolicy rozrządu słychać takie delikatne cykanie. Słychać to zarówno pod maską, jak i w samochodzie gdy jestem na postoju lub jadę z bardzo niską prędkością. Podczas jazdy normalnej tego w ogóle nie słychać. Silnik generalnie pracuje prawidłowo, ma moc, ładnie przyśpiesza, obroty nie falują, poziom oleju prawidłowy.

Z początku podejrzewałem że może to być wina tylko napinacza, wyczytałem tutaj na forum że takie przypadki miały miejsce, ale byłem teraz u mojego mechanika i sprawdzał stetoskopem skąd dochodzi ten dźwięk po odpaleniu i według niego właśnie z okolicy kół zmiennych faz rozrządu.

Zmierzając do sedna - czy to jest możliwe, że te zamienniki są aż tak słabe że wytrzymały tylko 20 tys. km? Jak to w ogóle zweryfikować, czy to trzeba rozbierać silnik aby to sprawdzić ?

No i druga sprawa - jeżeli faktycznie rozrząd znowu jest do wymiany, to czy wsadzanie tam kolejnych zamienników ma sens, czy znowu za 2 lata będę musiał do tego wracać ? Pisałem do ASO Mercedesa w Gdyni, wycenili koszt części wraz z robocizną na 20 tys. zł ...

VIN : WDD2042461F289550
Kod silnika : 271952 31 177217

Edit
Znalazłem w piwnicy stare części - koła zmiennych faz rozrzadu oraz łańcuch. Brakuje napinacza i ślizgów, możliwe ze przy wymianie nie zostały one zmienione ?
Co do kół - sa one marki Motive Components LTD.
Awatar użytkownika
siwix
Posty: 244
Rejestracja: 27 cze 2016, o 12:50
Lokalizacja: ZSD

Re: W204 2009 rok 1.8 kompressor - wymiana rozrządu.

Post autor: siwix »

Zrzuć pokrywę i zobacz jaki jest stan rozrządu.
Jeżeli będziesz chciał wymienić koła to jedyne poprawne masz u tego człowieka serwisy-warsztaty-sklepy-f15/regeneracj ... t1208.html strona firmy https://drivent.com.pl/
Dominiick
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2023, o 11:24

Re: W204 2009 rok 1.8 kompressor - wymiana rozrządu.

Post autor: Dominiick »

Jestem umówiony na przyszły tydzień do mechanika, który robił mi ten rozrząd 2 lata temu. Zobaczymy co on na to powie. Co do tej strony, pisałem maila jaki jest szacunkowy koszt regeneracji i wychodzi to naprawdę korzystnie, więc prawdopodobnie z tego skorzystam.

Natomiast jak rozmawiałem z tym mechanikiem przez telefon powiedział, że mało prawdopodobne aby po 20 tys. km już był jakiś problem i że będzie musiał zerknąć. Powiedział że może faktycznie tylko napinacz nie domaga.

Wspomniałem mu również o regeneracji tych kół to powiedział że już kiedyś taki temat przerabiał, odsyłał gdzieś do regeneracji i że więcej w takie coś się nie pakuje, bo same problemy z tym były. Pytanie czy tu na forum znajdzie się ktoś kto zdecydował się na regenerację i jest w stanie się wypowiedzieć jak to wygląda po przejechaniu x tys. km na zregenerowanych kołach ?
Awatar użytkownika
siwix
Posty: 244
Rejestracja: 27 cze 2016, o 12:50
Lokalizacja: ZSD

Re: W204 2009 rok 1.8 kompressor - wymiana rozrządu.

Post autor: siwix »

Tak jak pisałem. Koła tylko od tego Pana. (Użytkownik Spawel na forum memberlist.php?mode=viewprofile&u=1207) Testowane również przez użytkowników forum 204 jak i 203.
Robertzc1
Posty: 442
Rejestracja: 4 cze 2015, o 21:06
Lokalizacja: PL

Re: W204 2009 rok 1.8 kompressor - wymiana rozrządu.

Post autor: Robertzc1 »

Cześć, z tych regenerowanych kół korzysta nawet Pardi z youtube także o czymś to świadczy.
S204 C180 CGI Avantgarde 2012 r
WDD2042491F872657
__________________
WDB9634031L876020 2014 r
Dominiick
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2023, o 11:24

Re: W204 2009 rok 1.8 kompressor - wymiana rozrządu.

Post autor: Dominiick »

Witam ponownie,
Mała aktualizacja - według diagnozy mechanika to nie rozrząd a popychacze hydrauliczne. Czyli to co pisali w tych wątkach :
silnik-i-osprzet-f13/popychacze-hydrauliczne-t3752.html
silnik-i-osprzet-f13/klekot-przy-urucho ... 9-s90.html

Jakby kogoś interesowało koszt wymiany na dzień dzisiejszy to na oko koło 3 tys. zł. Ja tego nie mam zamiaru póki co robić, podobno to bardziej tylko dyskomfort akustyczny i częsta przypadłość tych silników a nie usterka mogąca negatywie wpłynąć na motor (poprawcie mnie jeżeli jestem w błędzie). Dodam jeszcze, że teraz jak temperatury na zewnątrz są wysokie, a samochodem zrobiłem kilka dłuższych tras (gdzie wcześniej praktycznie tylko krótkie odcinki po mieście) to cykanie jakby jest mniej odczuwalne.

Zastanawiam się natomiast nad dwiema rzeczami :
1. Kwestia oleju - wymiany robię u mechanika, olej zawsze zlecam wlanie 5W30. Ale nie narzucam konkretnej marki, podobnie jeżeli chodzi o filtr oleju. Czy w przypadku tych dwóch rzeczy marka oleju czy filtra może mieć wpływ na cykanie ?
2. Dodatki do silnika typu Ceramizer - naczytałem się, że to może być dobre rozwiązanie i nie wpływa negatywnie na motor. Ktoś próbował i może się wypowiedzieć ?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości