Stuki w204

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

przempu
Posty: 21
Rejestracja: 22 gru 2016, o 13:32
Lokalizacja: Łódź

Re: Stuki w204

Post autor: przempu »

Hej wszystkim,

Dodam kilka swoich uwag do stuków w w204. Miałem u siebie. Byłem u znajomego mechanika (nie ma szarpaków) i stwierdził, że luzów nie ma. A jak stukało tak stukało... Potem wizyta na stacji diagnostycznej i koleś też nic nie znalazł (choć czasu spędził dużo, bo powiedziałem, że płacę podwójnie za usługę :) ) ale też nic nie znalazł. Pojechałem zatem do serwisu i powiedziałem, żeby szukali, bo nie wyjadę stamtąd. :) Przeszukali cały zawias. I... luzów nie ma ani na wahaczach, ani na drążku stabilizatora ani w przekładni a stuka... Okazało się, że dopiero inny mechanik w serwisie przypomniał sobie, że był na szkoleniu, gdzie "szpece" z Mercedesa mówili, że czasem zdarzają się pukające amorki... na testerach (a 3x sprawdzali przy mnie) nie było nic słychać...

Wyliczyli mi kosmiczną cenę za amorki, choć były dobre po 66 i 68%.. Ale mówię trudno, mam na papierze, że wg nich to to... poszukałem, popytałem i wymieniłem na nowe (Sachs) - mam fabrycznie obniżony zawias. po wymianie jak ręką odjął!

czasem jednak warto odwiedzić serwis, bo okazało się, że cały taki przegląd kosztował mnie tylko 120 zł brutto. U gościa na szarpakach zapłaciłem 50 i nic nie znalazł...

także jak coś Wam puka to sprawdźcie też na amorki, bo to może się okazać przyczyną tych niemiłych stuków-puków.

pozdrowionka na Nowy Rok.
pozdrawiam
przempu

W204 C200CGI 184KM, pakiet AMG 2012
nestor
Posty: 91
Rejestracja: 27 sty 2016, o 13:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stuki w204

Post autor: nestor »

Standard w naszych damach, oryginalne amorki z przodu pomimo dużej sprawności po pewnym czasie stukają i pomaga tylko wymiana.
Nie da się tego zdiagnozować na szarpakach, pisałem już o tym na początku tematu.
S204 C180 Kompresor - WDD2042451F349371
Awatar użytkownika
Shrek
VIP
Posty: 1357
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 08:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Stuki w204

Post autor: Shrek »

Pisałem o tym w innym temacie, to samo, szukanie w dobrym warsztacie nic, w ASO długo nic i wpadli na lewy przedni, szukający amorek. Propozycja wymiany za 3200 jakoś mnie nie przekonała i kupiłem Bilstein z osłonami i odbojnikami za 800,- plus 300 wymiana i zawitała cisza, jak z fabryki jest. Skuteczność starych miałem na poziomie ponad 70% i żal trochę, że tak się dzieje, przy 80kkm.
W169, W245, W246 i W204 - wszystko minęło ale gwiazda pewnie kiedyś wróci ... :mrgreen:
gigant87
Posty: 370
Rejestracja: 29 lip 2015, o 23:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stuki w204

Post autor: gigant87 »

U mnie dwa przednie amorki były wymieniane na gwarancji w okolicach 40 tys km - na razie (teraz jest 202 tys km) jest spokój. :)
BMW 3GT
perszing111
Posty: 46
Rejestracja: 20 maja 2019, o 21:28

Re: Stuki w204

Post autor: perszing111 »

witam, tez niedawno kupilem z seryjnie obniżonym zawieszeniem i od początku mam stuki za przednimi siedzeniami jaby na środku auta. Poszedłem za wskazówka jednego z forumowiczów i wymieniłem poduszkę skrzyni. Dzieki temu czesc ich została wyeliminowana. Teraz mam Etak ze tylko na większych dziurach to słychać . Dodam ze mam tez problem z rura ten lacznik elastyczny mi trze o spowalniacze i czasami na parkingach piętrowych. myślałem ze to rura ale ten dźwięk dudnienia to jest takie głuche bicie czegoś ciężkiego . Sprawdzałem wał i niema luzu. Niewiem co to moze byc ?
W204 C200 CDI sport ed. 2010r.
vin: WDD2040012A367456
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 12 gości