Zakres czynności serwisu A i B

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

Awatar użytkownika
esener303
Posty: 1135
Rejestracja: 26 lis 2015, o 19:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Zakres czynności serwisu A i B

Post autor: esener303 »

:arrow: Zakres czynności w ramach Service A

sprawdzenie zewnętrznego stanu samochodu,
sprawdzenie stanu szyby przedniej,
sprawdzenie stanu piór wycieraczek,
sprawdzenie poziomu płynu chłodzącego w obiegu głównym,
ocena stanu i głębokości rowków bieżnika opon,
ocena stanu okładzin hamulcowych,
ocena stanu tarcz hamulcowych,
sprawdzenie stanu spodu pojazdu (opcjonalnie),
sprawdzenie lampek ostrzegawczych i kontrolnych na zintegrowanej tablicy wskaźników,
sprawdzenie działania klaksonu,
odczytanie danych map z systemu nawigacyjnego i sprawdzenie ich aktualizacji,
odczytanie danych serwisowych ze zintegrowanej tablicy wskaźników, ich zapisanie i skasowanie wskazań serwisowych,
przeprowadzenie kontroli hamulców na stanowisku kontrolnym,
sprawdzenie poziomu płynu w układzie hamulcowym,
silnik: wymiana oleju i filtra

:arrow: Zakres czynności w ramach Service B

sprawdzenie zewnętrznego stanu samochodu,
sprawdzenie stanu szyby przedniej,
sprawdzenie stanu piór wycieraczek,
sprawdzenie poziomu płynu chłodzącego w układzie głównym,
ocena stanu i głębokości rowków bieżnika opon,
ocena stanu okładzin hamulcowych,
ocena stanu tarcz hamulcowych,
sprawdzenie stanu spodu pojazdu (opcjonalnie),
sprawdzenie lampek ostrzegawczych i kontrolnych na zintegrowanej tablicy wskaźników,
sprawdzenie działania klaksonu,
odczytanie danych map z systemu nawigacyjnego i sprawdzenie ich aktualizacji,
odczytanie danych serwisowych ze zintegrowanej tablicy wskaźników, ich zapisanie i skasowanie wskazań serwisowych,
przeprowadzenie kontroli hamulców na stanowisku kontrolnym,
sprawdzenie poziomu płynu w układzie hamulcowym,
sprawdzenie działania oświetlenia zewnętrznego,
sprawdzenie działania funkcji regulacji zasięgu świateł (nie dotyczy reflektorów ksenonowych i LED),
sprawdzenie ustawienia reflektorów, w razie potrzeby poprawienie (w przypadku reflektorów ksenonowych i LED poprawne ustawienie w ramach oddzielnego zlecenia),
kontrola działania wycieraczek, układu spryskiwaczy szyb i układu spryskiwaczy reflektorów,
wymiana filtra przeciwpyłkowego z aktywnym węglem,
sprawdzenie poziomu płynu w zbiorniku wyrównawczym płynu chłodzącego w niskotemperaturowym układzie chłodzenia (z silnikiem M133),
sprawdzenie wielorowkowego paska klinowego w widocznym obszarze pod kątem zużycia,
kontrola wszystkich widocznych części w komorze silnika pod kątem uszkodzeń i nieszczelności,
sprawdzenie opon pod kątem uszkodzeń i pękania,
sprawdzenie stanu kolumn amortyzacyjnych lub amortyzatorów i sprężyn,
sprawdzenie stanu układu kierowniczego i poprzecznych drążków kierowniczych,
sprawdzenie stanu osi przedniej i przegubów na tej osi,
sprawdzenie wału przegubowego i jego tarcz pod kątem uszkodzeń i deformacji (tylko w przypadku 4MATIC),
sprawdzenie stanu osi tylnej i przegubów na tej osi,
kontrola wszystkich widocznych części od spodu pojazdu pod kątem uszkodzeń i nieszczelności,
silnik: wymiana oleju i filtra

:arrow: Uwaga:
W celu wykonania przeglądu zgodnie z wymaganiami producenta, podczas przyjmowania pojazdu do serwisu obejmującego usługi Service A/B następuje sprawdzenie, czy jest konieczność wykonania dodatkowych prac. Może to prowadzić do powstania dodatkowych kosztów.
S204 C220 CDI AT Avangarde 2009 r. WDD2042021F397787

Obrazek
Viper_PDT
Posty: 1673
Rejestracja: 21 paź 2015, o 22:14
Lokalizacja: Wrocław CiTy

Re: Zakres czynności serwisu A i B

Post autor: Viper_PDT »

Generalnie pic na wode fotomontaż:)
Bóg stworzył Ziemię, Niemcy - Mercedesa...

Mercedes W203 FL 220CDI 2005 - EX
Mercedes W204 FL 250CGI 2011 /////AMG - obecnie
Mercedes W213 E400 /////AMG - obecnie
Piotrek_pl
Posty: 230
Rejestracja: 18 mar 2017, o 21:50
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Zakres czynności serwisu A i B

Post autor: Piotrek_pl »

Viper_PDT pisze:Generalnie pic na wode fotomontaż:)
Ale jak drogo :)
W204 C 180 CGI Avangarde 2010 r.
Awatar użytkownika
esener303
Posty: 1135
Rejestracja: 26 lis 2015, o 19:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Zakres czynności serwisu A i B

Post autor: esener303 »

Viper_PDT pisze:Generalnie pic na wode fotomontaż:)
Stąd mój post aby kazdy był świadomy co to tak naprawde serwis aso i że większość tych czynności dokonujemy sami na co dzień, możemy wykonać je sami lub z pomocą warsztatu samochodowego poza aso


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
S204 C220 CDI AT Avangarde 2009 r. WDD2042021F397787

Obrazek
Awatar użytkownika
arakadiusz
Posty: 21
Rejestracja: 18 sty 2018, o 22:23

Re: Zakres czynności serwisu A i B

Post autor: arakadiusz »

No tak a co z np. gwarancją na brak korozji perforacyjnej? Ja dziś oddałem auto do aso na serwis B, żeby zachować ciągłość w serwisie w aso plus przedłużyć gwarancję. Dodam, że jak kupiłem auto ok pół roku temu miałem delikatny nalot rdzy na wew, stronie tylnych nadkoli. Dzięki ciągłości serwisu mercedes za darmo w ramach gwarancji wykonał wszelkich napraw blach.-lakier.
MB C180 2011 lift WDD2042491F776221
ktos92
Posty: 2880
Rejestracja: 4 paź 2015, o 13:40
Lokalizacja: Galway

Re: Zakres czynności serwisu A i B

Post autor: ktos92 »

Co do serwisu w ASO to myśle, że warto przynajmniej robić wymiane oleju u nich. Wtedy przynajmnije gwarancja Mobilo jest przedłużona i tka jak ktoś już powiedział w razie jakiś problemów z lakierem jesteśmy pokryci.
W204 C200 CDI BE Sport Edition 125 OM651 2011(Lift Model) //Vin: WDD2040012A607752
W215 CL600 M275 V12 Bi-Turbo 2002(Lift Model) //Vin: WDB2153762A031727
Były:
W204 C180 Kompressor Avantgarde AMG 2008
W203 C180 Classic 2002
Ejkej
Posty: 140
Rejestracja: 17 sie 2017, o 16:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakres czynności serwisu A i B

Post autor: Ejkej »

1.A co trzeba spełnić, żeby tą gwarancję mobilności dostać?
2.Czy można np jechać do nich na samą wymainę oleju w ramach service B , nie robić tych wszystkich opisanych wyżej czynności i też dostać gwarancję?
3. CO jak np pojadę do nich i wyjdzie że jakaś gruba rzecz do zrobienia to żeby ta gwarancję dostać muszę to u nich zrobic?
c180k 2008 kombi
ktos92
Posty: 2880
Rejestracja: 4 paź 2015, o 13:40
Lokalizacja: Galway

Re: Zakres czynności serwisu A i B

Post autor: ktos92 »

Gwarancja Mobilo jest przedłużana od serwisu do serwisu. W swojej W204 miałem teraz do wykonania 'Service B' ale, że większość rzeczy zrobiłem samemu wcześniej czyli, filtr powietrza, filtr paliwowy, filtr kabinowy to został tylko serwis olejowy do zrobienia. Moja ASO i tak sprawdza cały stan podwozia przy każdtm serwisie, wycieraczki, ustawienie, sprawdzenie reflektorów, aktualizacja sterowników itp. itp. W serwisie powiedzieli mi, że jest przedłużona od każdego serwisu olejowego. Jak wyjdzie do zrobienia coś w zawieszeniu lub hamulce lub coś innego to nie musisz tego robić u nich. Hamulce wymieniłem dosłownie przed serwisem samemu i wszystko było OK, nawet sam serwisant mi powiedział, żeby założyć to w niezależnym warsztacie lub samemu jak ma się pojęcie. Za powiedzmy połowiczny 'Service B' wraz z regulacja łożysk na przodzie zapłaciłem 230EUR

Drogo, niedrogo - zależy jak na to patrzeć. Znajomy serwisował tak auto w ASO tutaj i przy większej usterce pokryli mu koszta części, on zapłacił tylko robocizne pomimo, że było już po gwarancji.
W204 C200 CDI BE Sport Edition 125 OM651 2011(Lift Model) //Vin: WDD2040012A607752
W215 CL600 M275 V12 Bi-Turbo 2002(Lift Model) //Vin: WDB2153762A031727
Były:
W204 C180 Kompressor Avantgarde AMG 2008
W203 C180 Classic 2002
Robertzc1
Posty: 412
Rejestracja: 4 cze 2015, o 21:06
Lokalizacja: PL

Re: Zakres czynności serwisu A i B

Post autor: Robertzc1 »

Mobilo - bezpłatna ochrona dla Twojego Mercedesa

Mobilo Mercedes-Benz szybko przywróci Państwu mobilność w przypadku awarii, wypadku, drobnego problemu lub aktu wandalizmu – w ponad 40 krajach.
Gwarancja Mobilo obowiązuje początkowo przez dwa lata od pierwszej rejestracji pojazdu, później można ją przedłużać wraz z każdym kolejnym przeglądem wykonanym w autoryzowanym serwisie Mercedes-Benz: do 30 lat.
Gwarancję tę można także uzyskać w każdej chwili po okresie przerwy: w tym celu wystarczy dokonać najbliższego przeglądu, zgodnie z przewidzianym terminem, w autoryzowanym serwisie Mercedes-Benz.


https://www.warszawa.mercedes-benz.pl/c ... ntees.html
S204 C180 CGI Avantgarde 2012 r
WDD2042491F872657
__________________
WDB9634031L876020 2014 r
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości