Strona 1 z 4

Abs, esp, wspomaganie kierownicy

: 16 cze 2018, o 10:27
autor: dawid
Witam dziś po odpaleniu sam. Wszystko było oki do momenty przekroczenia 20km\h
Zaświeciły się 3 komunikaty
Abs , esp,
Wspomaganie kiery
I coś związane z kontrolka ciśnienia powietrza w kołach
Robiłem reset ciśnienia ale nie pomogło ktoś opisywał podobny problem przy wymianie kół ale ja zmieniałem u siebie koła już 12 x i nigdy taki komunikaty mi nie wyskakiwały zimówki 17’ letnie 18” co może być przyczyna kiedyś czytałem ze czujnik ABS pewnie zfiksowal i stad te błędy
Akurat dziś na tuv te auto nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać

Re: Abs, esp, wspomaganie kierownicy

: 16 cze 2018, o 10:38
autor: ktos92
Podłącz pod SD wszystko będzie jasne. Dwa dni temu miałem podobny przypadek ale był on ekstremalny warsztat odłączył moduły i jakimś cudem ESP zgubiło adaptacje zaworów. Tutaj może być pierdoła, nawet ta niezwiązana bezpośrednio z układem hamulcowym itp.

Re: Abs, esp, wspomaganie kierownicy

: 16 cze 2018, o 10:44
autor: dawid
Nikt mi nic nie grzebał jakiś rok temu miałem to samo ale zgasiłem motor i po ponownym uruchomieniu było oki . Ze ta sytuacja miała miejsce tylko raz to zapomniałeś o tym do dziś ja osobiście szczelam w czujnik abs po odpaleniu auta wszystko jest oki błąd pojawia się gdy przekroczę 20 km/h myśle ze 99% to czujnik ale teraz trzeba podłączyć pod sd i sprawdzić który

Re: Abs, esp, wspomaganie kierownicy

: 16 cze 2018, o 11:07
autor: diabeelek
Też obstawiam na czujnik ABS ze względu na to, że błąd Ci wyskakuje dopiero po przekroczeniu 20km/h. Aczkolwiek możesz jeszcze spróbować zrobić adaptacje kąta skrętu. Kierownica na max w lewo prawo itp.

Re: Abs, esp, wspomaganie kierownicy

: 16 cze 2018, o 11:09
autor: dawid
Opisz proszę dokładnie o co chodzi z ta adaptacja jak to zrobić i czemu to służy

Re: Abs, esp, wspomaganie kierownicy

: 16 cze 2018, o 11:54
autor: lukzlo22
No przecież wyraźnie napisał: Kierownicą przekręcasz na max w lewo i w prawo na odpalonym silniku.
Szczerze to wątpię aby to był czujnik kąta skrętu, ale spróbować nie zaszkodzi. SD powie najlepiej.

Re: Abs, esp, wspomaganie kierownicy

: 16 cze 2018, o 12:38
autor: dawid
No wiesz napisał ale ... skręć w lewo i skręć w prawo na maxa ale nie wiadomo czy na odpalonym motorze czy zgaszonym czy wciskać hamulec a nosem naciskać wycieraczki . Wiesz w Mb są różne kombinacje by sos skasować czy wznowić ustawienie

Re: Abs, esp, wspomaganie kierownicy

: 16 cze 2018, o 17:05
autor: diabeelek
Nie znam całej procedury ale youtube Ci pomoże...

Re: Abs, esp, wspomaganie kierownicy

: 16 cze 2018, o 17:15
autor: ktos92
Takim sposobem to sobie można strzelać. Układ ABS, ESP są mocno powiązane z całą resztą więc ja bym tutaj po prostu podłączył pod komputer i wszystko będzie jasne.

Re: Abs, esp, wspomaganie kierownicy

: 16 cze 2018, o 17:22
autor: diabeelek
Masz racje ale skoro wyskoczył komunikat m.in o wspomaganiu kiery to ustawienie czujnika skrętu może pomóc aczkolwiek też polecam tylko SD.

Re: Abs, esp, wspomaganie kierownicy

: 16 cze 2018, o 17:53
autor: lukzlo22
Systemy są tak powiązane że jak walnie czujnik ABS, to odcina ESP a co za tym idzie wspomaganie kierownicy i nawet tempomat. Tak więc jak widać jest sporo rzeczy jakie można by wymieniać i dlatego każdy kto już kilka lat jeździ MB, to powie że najlepsze SD, bo tak można wydawać pieniądze bez końca na części.

Re: Abs, esp, wspomaganie kierownicy

: 17 cze 2018, o 13:09
autor: dawid
Wiecie co czasem jest coś takiego jak doświadczenie z danym modelem marka. Na temat Mb mógłbym książkę napisać i to z dość interesującymi tematami . Ja nie mam dostępu do SD w formie np 100 zł czy 150 za diagnostykę w Niemczech podłączenie pod SD kosztuje 180€ i za te kwotę powiedzą mi który z czujników ABS jest walnięty i co dalej.....
czujnik oryginał kosztuje 55€ to wole kupić 4st akurat w tym konkretnym przypadku nie opłaca się diagnostyka pod waronkiem ze mam 100% pewności ze to ABS dlatego pytam wiele przypadków było opisywane ze koła zimowe, letnie , niskie ciśnienie kół . Moim zdaniem to bzdury niskie ciśnienie w kołach nie rozłącza ABS czy ESP a już napewno nie wyłącza wspomagania kierownicy wszyscy ci którzy ten kłopot mieli to zbieg okoliczności przy wymianie kół musieli mieć cis z tym czujnikiem nie tak u mnie 1 rok temu było tak samo tylko ze po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu wszystko było oki i zapomniałem o tym incydencie a od wczoraj pojawiło się odnowa i już nie gaśnie błąd .
Kiedyś pisałem w innym temacie chodziło o skrzynie biegów przy 1800 obr/m do 2300 auto wpadało w drgania i takie dziwne buczenie od strony pasażera taki jakiś rezonans plus przy przełączeniu z P na D było krótkie szarpnięcie i z 2 bieg na 3 czasem tez szarpna .
Wszyscy pisali ze to wandler się w skrzyni sypie ze zawór lock up w serwisach zostawiłem kupę kasy na różne diagnostyki i testy śle nikt nie dawał jasnej diagnozy wszyscy ale to wszyscy albo w pierwszych słowach mówili WANDLER i ZAWÓR trzeba wymienić lub po dłuższym zastanowieniu stwierdzali to samo już prawie byłem gotowy na kupno tego sprzęgła oryginał z Mb prawie 2300€ w Polsce prawie tak samo około 8 tys ale coś mi nie dawało spokoju tylko jedna rzecz mianowicie Taja ze wszyscy którzy mieli walnięte sprzęgło falowaly im obroty silnika u mnie nic takiego nie było nigdy i wiecie co było przyczyna PODUSZKA POD SKRZYNIA!!!!! Koszt naprawy 56€ plus moja robota
I to jest właśnie doświadczenie z dana marka modelem

Re: Abs, esp, wspomaganie kierownicy

: 17 cze 2018, o 16:47
autor: ktos92
Po pierwsze nie zrzucaj winy na forum. Po drugie nie napisałem nigdzie że problem jest powiązany z ciśnieniem kół. Jak widać nie masz dośiadczenia z MB bo gadasz bzdury. Układ ABS/ESP/BAS jest ścisle powiązany z całą resztą samochodu łącznie ze sterownikiem silnika jak i skrzyni biegów. Tutaj może być wiele rzeczy i bez komputera to sobie można strzelać w ślepo. Możesz mieć farta i znajdziesz usterke a możesz rozwbrać pół samovhodu i będziesz płakał. Nie pleć też bzdur, że podłączenie w niemczech pod SD to koszt 180 Eur. U dealera może i owszem ale nie w niezależnym warsztacie. Spróbuj podłączyć pod jakiś inny komputer może jakoś Cię nakieruje ale tutaj bym uważał. Co do tematu ze skryznią, założe się, że pierwszą podpowiedzią było sprawdzenie poduszki. Jeśli wiesz lepiej i myślisze, że bez kompa dasz rade to zakładaj tematu na forum i nie śmieć takimi postami, wyrzucając swoje żale. Ten system jest skomplikowany i nie ejst do jasnej cholery polonez gdzie naprawisz wszystko młotkiem i śrubokrętem.

Z doświadczenia Ci powiem, że widząc takie komunikaty to może być:

- zgubiona adaptacja zaworów pompy
- czujnik prędkości obrotowej koła
- zła praca wtrysków silnika
- zapowietrzenie układu
- uszkodzona pompa
- usKodozny czujnik kąta skrętu
- walnięta płyta sterująca skrzyni

Dalej chcesz strzelać w ciemno? Jeszcze dodam, że awaria jednego z układów, powoduje błąd wszystkich systemu ABS/ESP/BAS ;-)

Forum jest po to żeby pomóc w rozwiązaniu usterki, nakierować Cię jakoś, nie licz na cuda, że my ten samochód naprawimy na odleglość!

Re: Abs, esp, wspomaganie kierownicy

: 17 cze 2018, o 19:17
autor: lukzlo22
dawid pisze: Moim zdaniem to bzdury niskie ciśnienie w kołach nie rozłącza ABS czy ESP a już napewno nie wyłącza wspomagania kierownicy wszyscy ci którzy ten kłopot mieli to zbieg okoliczności przy wymianie kół musieli mieć cis z tym czujnikiem nie tak
Ja też nic takiego nie napisałem że to od ciśnienia w kołach, czytaj uważnie. Napisałem uszkodzenie czujnika ABS może spowodować brak wspomagania w kierownicy, i akurat tak się składa że mam SD i diagnozowałem sam taką usterkę w E klasie i diagnoza była trafna.
Mało tego że czytasz bez zrozumienia, to jeszcze piszesz nie po Polsku bez zrozumienia.
Napisz nam tę książkę, to wszyscy będziemy mądrzejsi i będziemy naprawiać auta telepatycznie....

Re: Abs, esp, wspomaganie kierownicy

: 17 cze 2018, o 21:53
autor: dawid
Witam nie z rzucam winy na forum ani nie oczekuje ze forum naprawi auto na odległość. Poprostu są typowe usterki tego modelu z którymi borykano się nie wiadomo jak długo problem został rozwiązany to użytkownicy dzieła się informacjami , ja podzieliłem się informacja ze drgania huki, rezonans to buła poduszka skrzyni biegów. Co do SD w de koszt podłączenia 180€ możesz wierzyć lub nie a Turka warsztat czy chorwata mnie nie interesuje stad cena 180€ .