silniczek rygla nie działa ale auto odpala

Nowe tematy związane z diagnostyką tylko wykonaną na StarDiagnosis!

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

kazcmot
Posty: 9
Rejestracja: 30 paź 2014, o 18:53
Lokalizacja: Świnoujście

silniczek rygla nie działa ale auto odpala

Post autor: kazcmot »

Witam,

Starałem się przeszukać forum zanim zdecydowałem się założyć wątek ale nie znalazłem odpowiedzi, a mianowicie:

Oczywiście pytanie o rygiel stacyjki ale - ale na szczęście przestał działać przy odstawianiu auta i nie zaryglował kierownicy, próbowałem kilka razy na dwóch kluczykach, sprawdziłem akumulator i wszystko wskazuje na to że padł silniczek, oczywiście jestem już umówiony u mnie na naprawę ale termin mam dopiero za tydzień a auto jednak czasem potrzebne.
Generalnie auto mogę odpalić, samochód jeździ błąd 'fatal error' nie wyskoczył tylko sam rygiel nie działa, stąd też moje pytanie, czy ktoś się spotkał już z takowym objawem i może podpowiedzieć czy mogę tak jeździć i czy zaraz nie narobię sobie kłopotu w postaci z kodowaniem kluczyka i stacyjki.

kazcmot
W204 220 CDI 170 km 130k km 2009
kazcmot, MB 204T, 220 cdi, 5 automat, 170km, 2009
Awatar użytkownika
korzen
VIP
Posty: 2737
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 10:27
Lokalizacja: Bedzin

Re: silniczek rygla nie działa ale auto odpala

Post autor: korzen »

Jak rygiel nie dziala, to powinienes nie miec mozliwosci przekrecenia kluczyka? Wkladasz kluczyk i co sie dzieje? Nic nie slychac i normalnie odpala? Moze miales juz cos kombinopwane z ryglem i jest emulator zalozony...
S204 C200Kompressor Elegance 2008r
WDD2042411F204552
kazcmot
Posty: 9
Rejestracja: 30 paź 2014, o 18:53
Lokalizacja: Świnoujście

Re: silniczek rygla nie działa ale auto odpala

Post autor: kazcmot »

No własnie mam możliwość odpalenia, auto pewne (tak się mi wydaje) po salonowe z polskiej sieci deal.
Do tej pory wszystko działało, z tym że od kilku dni rygiel bardzo głośno dobijał i odbijał, wczoraj po odstawieniu i wyciągnięciu kluczyka zapracował tak jakby na słabej baterii - bardzo ślamazarnie, włożyłem odryglował podobnie ale auto odpaliło, po odstawieniu i wciągnięciu kluczyka rygiel (bzip) już się nie odezwał (nie blokuje kierownicy) sam kluczyk łapie, auto odpala i żaden error póki co nie pojawia się, tyle że nie ma blokady.
Generalnie jadę za tydzień na warsztat i mechanik powiedział że temat ogarnie (chociaż ASO nie mercedes a inna marka).
Zapytałem czy to normalne to powiedział że tak się zdarza ale czy jak będę użytkował to poknocę coś więcej to już ręki sobie odciąć nie dał, stąd też moje pytanie bo może ktoś już coś.... :)
Po włożeniu kluczyka coś pyknie po wyciągnięciu to nawet ze 2 razy coś pyknie :P :)

Pozdrawiam
kazcmot, MB 204T, 220 cdi, 5 automat, 170km, 2009
kazcmot
Posty: 9
Rejestracja: 30 paź 2014, o 18:53
Lokalizacja: Świnoujście

Re: silniczek rygla nie działa ale auto odpala

Post autor: kazcmot »

Oczywiście najpewniej padł sam silniczek, tylko pytanie, czy może ktoś tak miał że system tego nie wychwycił.
kazcmot, MB 204T, 220 cdi, 5 automat, 170km, 2009
Awatar użytkownika
korzen
VIP
Posty: 2737
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 10:27
Lokalizacja: Bedzin

Re: silniczek rygla nie działa ale auto odpala

Post autor: korzen »

Moim zdaniem jak rygiel zalokowal sie w pozycji odblokowanej, mozesz jezdzic... No chyba, ze sie cudem odblokuje i zablokuje w pozycji zamknietej wywalajac fatal error. To juz twoje ryzyko. Jak nie masz jak ogarnac tematu szybciej, po prostu jezdzij... Najwyzej zrobisz regeneracje rygla pelna i tyle...
S204 C200Kompressor Elegance 2008r
WDD2042411F204552
kazcmot
Posty: 9
Rejestracja: 30 paź 2014, o 18:53
Lokalizacja: Świnoujście

Re: silniczek rygla nie działa ale auto odpala

Post autor: kazcmot »

Uhm, dam znać co i jak we wtorek
dz za odpowiedź
podrawiam
kazcmot, MB 204T, 220 cdi, 5 automat, 170km, 2009
hipollo
Posty: 73
Rejestracja: 13 paź 2014, o 18:36
Lokalizacja: Mława

Re: silniczek rygla nie działa ale auto odpala

Post autor: hipollo »

witam kiedyś się na pewno odrygluje i będzie problem lepiej teraz wyjmij wyślij do mnie naprawie cena 350 pln
Elektronika samochodowa
kodowanie Scn On-line
Dorabianie Kluczy ,Naprawa Rygli,Stacyjek, diagnostyka
Mława
TEL-698715050
GG- 818716
SKYPE- hipollo
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości