Wymiana oleju a haczący 2 bieg

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

f1sz
Moderator
Posty: 463
Rejestracja: 23 lut 2015, o 18:09

Re: Wymiana oleju a haczący 2 bieg

Post autor: f1sz »

Raczej nigdzie poza ASO nie dostaniesz oleju zgodnego z tą normą.
W205 220cdi 170PS 4matic
Marcin1582
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwie 2016, o 17:10

Re: Wymiana oleju a haczący 2 bieg

Post autor: Marcin1582 »

Dzięki kolego.Podjadę do ASO i zapytam.
perzu126
Moderator
Posty: 757
Rejestracja: 12 sty 2016, o 19:23
Lokalizacja: Perzów
Kontakt:

Re: Wymiana oleju a haczący 2 bieg

Post autor: perzu126 »

Uzywka to nie głupi pomysł a przecież skrzynie w Mercedesach nie sypią się codziennie.
WDB2021211A313360 http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=6667&start=0
Obrazek
Na lato: WDB2084441T098123
Obrazek

Obrazek
Paskudny SUV w gnoju: ML420CDI
Awatar użytkownika
supi
Posty: 436
Rejestracja: 30 gru 2013, o 18:36
Lokalizacja: W-wa

Re: Wymiana oleju a haczący 2 bieg

Post autor: supi »

Używki o tym numerze to 1000-2500 zł na portalach. I nie wiadomo w jakim stanie. Do tego robocizna. Jak nie da rady za mniejsze pieniądze naprawic, to mozna rozważyć.
Marcin1582
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwie 2016, o 17:10

Re: Wymiana oleju a haczący 2 bieg

Post autor: Marcin1582 »

Koledzy o jakim numerze ewentualnie będę musiał szukać skrzyni?Czy może ten numer trzeba spisać z mojej skrzyni?Pozdrawiam
Awatar użytkownika
supi
Posty: 436
Rejestracja: 30 gru 2013, o 18:36
Lokalizacja: W-wa

Re: Wymiana oleju a haczący 2 bieg

Post autor: supi »

Marcinie.......no przecież we wcześniejszym poście Ci napisałem. Bierzesz pod uwagę pierwsze sześć cyfr. Nie może byc inny z uwagi na dopasowanie przełożeń do dyfra i silnika.

711.653
Marcin1582
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwie 2016, o 17:10

Re: Wymiana oleju a haczący 2 bieg

Post autor: Marcin1582 »

Dziękuję kolego.Nie bardzo się w tym orientuję bo nie miałem wcześniej podobnego problemu.Pozdrawiam
Marcin1582
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwie 2016, o 17:10

Re: Wymiana oleju a haczący 2 bieg

Post autor: Marcin1582 »

Koledzy robiłem ten eksperyment jak polecał PERZU . Jazda na jedynce,sprzęgło,luz,sprzęgło i dwójka.I jednak wchodzi ta dwójka tak samo jak przy zmianie z jedynki na dwójkę.Robiłem też test przy jeździe ok 100 km na godzinę np na 4 biegu, później sprzęgło i zmiana na dwójkę. To też nawet nieźle wchodzi.No może z minimalnym oporem,ale trójka wchodzi tak samo przy takiej prędkości.Powiem że najgorzej jak jest zimny to jak ruszam z jedynki to ciężko ją wybić np na luz.Podczas minimalnego toczenia się pojazdu też jest problem z wrzuceniem 1-go jak i 2 biegu.Jak auto stoi w miejscu biegi wchodzą jednym paluszkiem bez żadnego oporu i zgrzytu.Czasem zdarzało mi się również tak że chcąc wrzucić na luz podczas jazdy na 2 biegu też słychać zgrzytnięcie.Czy synchronizatory są tylko odpowiedzialne za złączanie trybów czy również ich rozłączanie?Być może muszę szukać innej przyczyny?Pozdrawiam Was koledzy i życzę miłego dnia.
Awatar użytkownika
supi
Posty: 436
Rejestracja: 30 gru 2013, o 18:36
Lokalizacja: W-wa

Re: Wymiana oleju a haczący 2 bieg

Post autor: supi »

Zmiana biegów z międzygazem, to przed zmianą na na 2 luz,dalej lekko gaz i jak nieco obroty spadają sprzęgło i 2. Idea polega na wyrównaniu prędkości obrotowej wałków.
Słuchaj co się dziwisz , że na zimnym ciężko skoro sam napisałeś, że gęstego nalaliście? Poza tym jak zimne , to wszystko ciężej chodzi. Słuchaj takie rozważania forumowe nie mają sensu bez konkretnego działania tzn. ja bym ten olej wymienił po jeździe jak gorący na taki co trzeba i sprawdził. Jak brak poprawy, to spuścić 200ml i kolejna próba czy lepiej. Do tego dla pewności odpowietrzył bym układ sprzęgła oczywiście i sprawdził fizyczne od góry i dołu mechanizm zmiany biegów czy na pewno nic się nie poluzowało. Te czynności są najtańsze. Jak brak poprawy to pozostaje albo jeździć dopóki szlag dwójki nie trafi i wówczas wymienić skrzynię lub w warsztacie zwalić skrzynię i znów kontrola fizyczna tarcza/docisk oraz fizyczne sprawdzenie stanu elementów wewnątrz skrzyni i decyzja.
Wiesz poza tym pogadać zawsze można, ale problem pozostanie :-)
perzu126
Moderator
Posty: 757
Rejestracja: 12 sty 2016, o 19:23
Lokalizacja: Perzów
Kontakt:

Re: Wymiana oleju a haczący 2 bieg

Post autor: perzu126 »

Jeśli przy sposobie z międzygazem nie widać różnicy w pracy skrzyni tzn., że synchronizator jest w porządku, bo międzygaz załatwia pracę, którą robi synchronizator. Piszesz, że przy 100kmh wrzucając dwójkę wchodzi lepiej. W tym przypadku gdyby synchronizator był uszkodzony usłaszałbyś raczej siarczysty zgrzyt, bo przy tej prędkości wałek zdawczy ma duże obroty od kół. Także możliwe przyczyny już poznałeś. W tej kolejnośći: olej---zewnętrzny mechanizm zmiany biegów----- odpowietrzenie sprzęgła---- samo sprzęgło---- synchronizator.
WDB2021211A313360 http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=6667&start=0
Obrazek
Na lato: WDB2084441T098123
Obrazek

Obrazek
Paskudny SUV w gnoju: ML420CDI
perzu126
Moderator
Posty: 757
Rejestracja: 12 sty 2016, o 19:23
Lokalizacja: Perzów
Kontakt:

Re: Wymiana oleju a haczący 2 bieg

Post autor: perzu126 »

Polecam poszukać też informacji na forach starszych modeli Mercedesa. W manualnej skrzyni nie zaszły istotne zmiany a sama konstrukcja mimo rocznika, to nie komplikacja rodem z techniki lotniczej.
WDB2021211A313360 http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=6667&start=0
Obrazek
Na lato: WDB2084441T098123
Obrazek

Obrazek
Paskudny SUV w gnoju: ML420CDI
Marcin1582
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwie 2016, o 17:10

Re: Wymiana oleju a haczący 2 bieg

Post autor: Marcin1582 »

Witam koledzy.Wymieniłem dziś w ASO mercedesa olej w tej skrzyni.Przejechałem ponad 100 km.Wydaje mi się że po tej wymianie skrzynia działa jeszcze gorzej.Teraz to czasem zgrzyta przy powolnym wrzucaniu na luz np. z 2 lub 3 biegu.Na wcześniejszym oleju tj. gęściejszym,skrzynia pracowała lepiej.Stwierdzili też że sprzęgło jest dobre.Biegi wchodzą leciutko ale zgrzyta przy zmianie i przy wrzucaniu na luz.Nie dzieje się to za każdym razem ale dosyć często.To tak jakby tryby się nie załączały i nie rozłączały.Wogóle przy każdej zmianie biegów słychać takie puknięcie.I czuć na drążku zmiany biegów jak ten bieg w skrzyni wchodzi.Ciężko mi to opisać.Macie jakiś pomysł?Pozdrawiam
Awatar użytkownika
supi
Posty: 436
Rejestracja: 30 gru 2013, o 18:36
Lokalizacja: W-wa

Re: Wymiana oleju a haczący 2 bieg

Post autor: supi »

Synchronizacja siedzi. Jakie pomysły? Jak poszedł synchronizator, to wypada naprawić i tu myślę, że warto zrobić wywiad odnośnie kosztów całości usługi.... tak choć szacunkowo. Samo się nie naprawi. Druga opcja to jeździć dopóki nie padnie i wówczas kupić sprawną używkę. Nic więcej nie wymyślę.
Marcin1582
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwie 2016, o 17:10

Re: Wymiana oleju a haczący 2 bieg

Post autor: Marcin1582 »

Za 2 miesiące będę w Polsce to zajmę się tą sprawą.Pytałem w kilku warsztatach w Polsce gdzie robią skrzynie to deklarowali się że koszt naprawy takiej skrzyni z takimi objawami to u nich w granicach 1500 zł.Więc skoro są tacy pewni że to dla nich żaden problem więc zaryzykuję z naprawą.Jeśli się nie uda kupię jakąś używkę.
Awatar użytkownika
supi
Posty: 436
Rejestracja: 30 gru 2013, o 18:36
Lokalizacja: W-wa

Re: Wymiana oleju a haczący 2 bieg

Post autor: supi »

Fachmani przy wymianie nie meldowali nic o opiłkach? Opiłki powinny być złotawe lub coś koło tego.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości